Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

CYPRICHROMIS YUMBO YELLOW HEAD

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor jaosh
Użytkownik
#31 - Posted: 25 Paź 2009 20:24 
Witam,

Mam pytanie i problem.

Miałem stadko 20 osobników. Z dniem dzisiejszym zostało mi już 11 sztuk. Dzisiaj wyłowiłem z komina jednego z większych samców.
Nie wiem co się dzieje ale stado niknie w oczach. Ryby mają na ciałach ślady po atakach innych ryb.

W akwarium mam altolamprologusy oraz n.sexfasciatusy.

Czy te ryby mogą wyłapywać i zabijać mi cyprichromisy? Czy może samce między sobą złatwiają porachunki związane z dominacją?

Autor sue
Użytkownik
#32 - Posted: 25 Paź 2009 20:43 
Witam!

Tak jak pisaliśmy, trzymaliśmy "leptosomy jumbo" z altolamprologusami w zbiornikach o różnej pojemności i nigdy nie zauważyliśmy agresji, może jedynie przeganianie. Co do "sexfasciatusów" nie mamy doświadczenia.

Jeżeli trzymałeś 20 "jumbo" w 400 l to moze po prostu zrobiło im sie za ciasno? Jakiej wielkości są teraz "leptosomy"? Czy znasz już układ płci? Jak ryby zachowują się w zbiorniku, czy obserwujesz objawy stresu?

Pozdrawiam
Magda

Autor admin
Admin
#33 - Posted: 26 Paź 2009 06:02 
Nigdy u nas nie widziałam aby sexfasciatusy atakowały jakieś ryby. Zresztą chyba nie są aż tak duże, aby to zrobić. Trzeba spokojnie poobserwować ryby i przy zgaszonym i przy zapalonym świetle.

Marta

Autor jaosh
Użytkownik
#34 - Posted: 26 Paź 2009 06:20 
wczoraj wyciągnąłem samca, teraz widzę, że są trzy samce reszta to samiczki, ryby maja tak od 5 do 8 cm. co do zachowań to nic nadzwyczajnego i niepokojącego nie jestem w stanie zauważyć. Wczoraj rano wszystko było ok, wszystkie ryby były na swoich miejscach. niestety po powrocie z basenu zauważyłem tego samca. do zajścia musiało dojść pomiędzy 13 a 16.

Autor sander
Użytkownik
#35 - Posted: 28 Paź 2009 07:31 
jaosh może twoje ryby nie tyle się zabijają co są chore? Czy jesteś pewien, że zmiany na skórze nie są spowodowane posocznicą?

Autor tasma
Użytkownik
#36 - Posted: 28 Paź 2009 08:37 
ryby maja tak od 5 do 8 cm
Moim zdaniem to za mlode ryby zeby wlaczyl sie im typowy terytorializm o zabijaniu sie nie wspominajac. Przychylam sie do zdania Sandera. Poszukaj gdzie indziej.

Autor admin
Admin
#37 - Posted: 28 Paź 2009 08:52 
Najprościej byłoby zrobić zdjęcia pobitych ryb.

Marta

Autor jaosh
Użytkownik
#38 - Posted: 28 Paź 2009 22:26 
zmiany na skórze nie są spowodowane posocznicą?

wyszukałem w necie wszelkie info na temat tej choroby i moim zdaniem to nie to,

ryby są ruchliwe, dobrze wybarwione, pobierają pokarm, nie ocierają sie o przedmioty, nie polegują na dnie, odchody są normarne.

ślady na ciele to ewidentnie ślady po atakach, w weekend zrobie zdjęcia ryb i podrzucę to może Wy w nich coś zobaczycie czego ja nie zauważam

Autor sander
Użytkownik
#39 - Posted: 29 Paź 2009 07:42 
Chodzi o to, że zwykle śmierć w wyniku jak piszesz ataków, następuje na skutek utraty znacznej części łusek i zaburzenia osmoregulacji u ryb. Rany powstałe w skutek chorób zwykle charakteryzują się śluzowatością i mogą być głębokie, otoczone białym, szarym lub beżowo-brązowym nalotem.

Autor jaosh
Użytkownik
#40 - Posted: 31 Paź 2009 13:48 
ryby wyciągam z komina, a żeby tam siędostać to muszą one wyskoczyć poza poziom wody, czyli musi coś je gonić. a ślady po łuskach są ewidentnie po atakach więc jedno do drugiego i chyba, któraś z innych ryb wykańcza mi moje małe stadko

Autor jaosh
Użytkownik
#41 - Posted: 31 Paź 2009 17:00 
tak sobie myślę i z tymi przemyśleniami mam pytanie.

Czy F1 rozmnożyły się komuś w akwarium? Mam w stadzie dwa karzełki, moze jakas wada genetyczna sprawia, że ryby dorastaja do jakiegoś wieku lub rozmiaru i padają. Jak narazie wyławiałem największe okazy.

Autor sander
Użytkownik
#42 - Posted: 2 Lis 2009 08:10 
Ryby F1 i F2 powinny być wolne od wad genetycznych. Musisz jednak pamiętać, że ryby chore są atakowane przez pozostałe i dotyczy to wszystkich gatunków ryb. To też może być powodem walk.

Autor jaosh
Użytkownik
#43 - Posted: 2 Lis 2009 09:43 
no biorę to tez pod uwagę, tylko, że największe osobniki padają.

Autor sander
Użytkownik
#44 - Posted: 2 Lis 2009 09:47 
Zwykle największe osobniki są najbardziej podatne na stres i u nich choroba może rozwijać się najszybciej. To dość często można obserwować u Tropheus gdzie zwykle dominujący samiec pierwszy wykazuje objawy w początku bloat.

Autor jaosh
Użytkownik
#45 - Posted: 22 Lut 2010 12:40 
problem!!!

dzisiaj rano zauważyłem u samiczki poszarpane "gardło", jest to samiczka, która inkubowała młode, po młodych ani śladu.

w baniaczku pływają jeszcze altolamprologusy, sexfasciatucy i callipterusy

i teraz pytanie co ją mogło zaatakować?

Autor admin
Admin
#46 - Posted: 22 Lut 2010 12:44 
Czyli tzw podebranie młodych. Każda ryby z podanych przez Ciebie może być winowajcą.

Marta

Autor admin
Admin
#47 - Posted: 23 Lut 2010 06:02 
Przypominam sobie.....Kiedyś o takim zjawisku opowiadał mi znajomy, tylko wtedy samiec Cyphotilapia podjadał w taki sposób młode cyprichromisom.

Marta

Autor jaosh
Użytkownik
#48 - Posted: 24 Lut 2010 08:36 
no to się zaczęlo od nowa, najpierw cypriski padały, wyskakiwały z akwarium bo coś je goniło a teraz poobgryzane gardło,

z moich oberwacji mam dwóch podejrzanych

1. samica sexfasciatusa - całe akwarium to jej terytorium i goni wszystkie ryby oprócz samców alto;
2. callipterusy - one są wszędzie tam gdzie coś się dzieje, wścipskość mają w naturze;

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / CYPRICHROMIS YUMBO YELLOW HEAD Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®