Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

I stało się.....

Autor admin
Admin
#1 - Posted: 29 Sty 2006 17:24 
Wreszcie dzisiaj udało nam się zmienić obsadę w naszej domowej 1000-ce. Miejsce frontos, calvusów, julidochromisów zajęły moje wymarzone: Bentochromis tricoti, Xenotilapia ochrogenys, X. papilio Chituta i Ophtalmotilapia ventralis Longola. Mam co ogladac i obserwować.

Marta

Autor sue
Użytkownik
#2 - Posted: 29 Sty 2006 17:44 
Gratulacje!
W to przedsiewzięcie musiałaś zaangażować chyba wszystkich domowników... Ale czego się nie robi dla wymarzonych ;) Życzę miłego obserwowania nowych pieszczoszków przy kominkowym ciepełku :)
Pozdrowienia
Magda

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 29 Sty 2006 17:58 
Robiliśmy to z Robertem. Wyobraza sobie odłowienie wszystkich maluchów julido i księżniczek. To koszmar.

No i złowienie bento i pzreniesienie to wielka sztuka!!!

Marta

Autor rambowskixx
Użytkownik
#4 - Posted: 29 Sty 2006 18:06 
Calkiem fajne zestawienie aczkolwiek jak chcialbym sobie cos takiego zafundowac to mosial bym pewnie majatek wydac albo bank obrabowac:-)

Łukasz

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 29 Sty 2006 18:13 
Niestety to bardzo drogie ryby!!!

Marta

Autor sue
Użytkownik
#6 - Posted: 29 Sty 2006 18:26 
Szczerze to sobie tego nie wyobrażam... przecież tych maluchów było mnóstwo!!! I to bez żadnej przesady. No i nie wyobrażam sobie jak przeżyły to calvusy... One tak ciężko znoszą takie akcje... Są bardzo płochliwe... Skakały pewnie po suficie ;)
A jeżeli chodzi o nową obsadę to zazdroszczę :) Może bentochromisy i xeny będą teraz bardziej fotogeniczne, bo ostatnio nie miałam zbyt dużo szczęścia :)
Robert zdecydowanie zasłużył dzisiaj na jakąś nagrodę. Marta pewnie będzie Cię to kosztowało kolację ;)
Magda

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 29 Sty 2006 18:42 
Madziu

maluchów było ogromnie dużo. Wyjeliśmy oczywiście wszystkie kamienie. Z calvusami wbrew pozoru było najmniej problemu. Frontozy , to też pryszcz. Najgorzej było złowić julido.

Robert nie miał wyjścia, sprzedawaliśmy dzisiaj resztę frontoz, więc nadarzyła sie dobra okazja do przeprowadzki ryb.

Teraz siedzę na foletu i obseruję

Marta

Autor sue
Użytkownik
#8 - Posted: 29 Sty 2006 18:59 
Oczywiście czekamy na relacje... Teraz możesz prowadzić obserwacje siedząc w fotelu, a nie na klęcząco w firmie ;) To znaczne ułatwienie :)

Czy xeny dalej noszą?

Magda

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 29 Sty 2006 19:25 
Nie samiec wypuścił larwy i nie wiem dlaczego. Szkoda, ale trudno. może w tym akwarium będzie im lepiej.

Marta

Autor zydekk
Użytkownik
#10 - Posted: 29 Sty 2006 20:27 
ja również gratuluje i zazdroszcze tak ryb jak i akwarium;)
czekam na zdjęcia nowej obsady w galerii;)
aha i nie wiem jak to mozliwe zeby ryby wylowic z akwa jezeli mają tyle kryjówek!! to musialo byc trudne zadanie.
pozdrawiam

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 29 Sty 2006 20:39 
My wyjmujemy wszsytko z akwarium, jak wyławiamy ryby. Inaczej trwało by to kilka godzin. A w firmie w akwariach nie ma właściwie kryjówek.

Marta

Autor JGr
Użytkownik
#12 - Posted: 29 Sty 2006 21:41 
Efekt musi być oszałamiający, cieszę się razem z Wami. Patrzeć na bento, kseny... ech...

Ryby to pogłębiające się wariacto, ale ile w nim przyjemności...

Jarek

Autor drozd
Użytkownik
#13 - Posted: 29 Sty 2006 23:04 
brzmi niezwykle inetresująco, dla wielu to po prostu obsada marzeń, musze przyznać że i mnie coś zaczynają wciągać te gatunki a zwłaszcza "pielęgnice piaskowe", a kolejna moja obsada to miały być trofeusy... jak tak dalej pójdzie to długo ich jeszcze nie uświadczę w moim zbiorniku :-)

Bentochromis tricoti, Xenotilapia ochrogenys, X. papilio Chituta i Ophtalmotilapia ventralis Longola w jakim układzie płci i w jakiej ilości pływają te rybcie? jak duże dno ma te 1000 litrów? jaki wystrój teraz tam panuje?

Marek

Autor JGr
Użytkownik
#14 - Posted: 29 Sty 2006 23:41 
Marku, absolutnie nie odradzam Ci trofeusów, to bardzo wdzięczne w hodowli ryby, ale sądząc po Twoich postach - to nie one pojawią się u Ciebie pierwsze :-)

Naszła mnie taka myśl.
Do niedawna, ujmując rzecz w dużym uproszczeniu, "tanganikę" dzieliło się na trofeusy (super) i pozostałe (mniejszy super), prawda? Przynajmniej w znanych mi kręgach osób tak to wyglądało. No, może jeszcze niektóre muszlowce były rozpoznawalne, dzięki świetnej pracy TooOlda i temu, że zadawalają się małymi zbiornikami. Do tego pojedyncze gatunki z rodzajów Lamprologus, Neolamprologus, Julidochromis, Cyprichromisy w niewielkim wyborze, Eretmodusy jako obowiązkowy dodatek do trofci i na tym właściwie koniec.

A teraz? Zobaczcie co się dzieje!!! Nie ma "pozostałych" - są konkretne gatunki z całą paletą odmian, obserwujemy ich coraz więcej we własnych akwariach i okazuje się, że strasznie nas "kręcą".
Tanganika zaczyna objawiać się nam taka, jaka naprawdę jest. A ile jeszcze przed nami?!

Jarek

Autor drozd
Użytkownik
#15 - Posted: 30 Sty 2006 00:23 - Edytowany przez: drozd 
Jarku dokładnie :-) domowa Tanganika to już nie tylko trofeusy i bliżej nieokreslona reszta, ale coraz to bardziej pokaźny zbiór nazwanych gatunków gdzie trofeusy są jednymi z wielu... to chyba dobrze, a nawet bardzo dobrze, bo choc biorąc pod uwagę liczbę odmian trofeusuów to pewnie możnaby niezły kawałek zycia spędzić na hodowli tych ryb i pewnie byłby to czas spędzony niezywkle ciekawie ale mając świadomość że w tym samym jeziorze są jeszcze inne cudeńka i z jak bogatym biotopem ma się do czynienia to po prostu w Tanganice nie miejsca na nudę i rutynę choć to ciągle tylko jedno jezioro... ja zabrałem się za Tanganikę z tej drugiej mięsożernej strony ale to tylko dlatego że wcześniej dość długo bawiłem się w Malawii a i z trofeusami miewalem do czynienia w zbiornikach znajomych, chcialem poznać coś nowego i stąd u mnie Sexfasciatusy i Horei... ale obiecuję sobie i wam że kiedyś urządzę sobie trofciarnię z prawdziwego zdarzenia :-) zazdroszczę osobom które mają po kilka kilkusetlitrowych zbiorników a w nich tylko Tanganika choć jak sądzę pewnie i te osoby odczuwają ciągły niedosyt i brak miejsca w akwariach obliczu takiego bogactwa jakie oferuje to jezioro... jeżeli chodzi o Tanganikę to jednego jestem na razie pewien - jest coś urzekającego w inkubacji ikry w pyszczku, to poświęcenie samiczki która często tygodniami nic nie je albo je bardzo mało bo wie że w pyszczku ma coś ważnego, ważniejeszego od jej głodu... po prostu natura wykonala kawałe dobrej roboty wymyslając "mouth brooding" :-) poza tym różnorodność wśród samych pyszczaków jest imponująca (roślinożerne trofeusy, wszystkożerne Horei etc.) Tanganika... Tanganika...

Marek

Autor admin
Admin
#16 - Posted: 30 Sty 2006 06:31 
Nasze akwarium ma powierzchnie dna 200 cm x 70 cm. Duzo piachu i kilka kamieni. Jedna z półek skalnych sostała opanowana przez 6 X. papilio, po dnie buszują 12-14 cm x. ochrogenys ( też 6 sztuk).
Bentochromisów jest tylko 4 sztuki (2+2) i 10 oftalmitilapi.

Ryb przybedzie po nowej dostawie. Prawdopodobnie dołożę xeny, bentochromisy i .....zobaczymy.

Marta

Autor admin
Admin
#17 - Posted: 30 Sty 2006 06:33 
Ja jak wiecie nadal jestem zafascynowana trofeusami, ale te juz na tyle znam, że w domu do obserwacji bardzo chcałam miec inne ryby. W pewnym stopniu zainspirował mnie do tego Leszek, bo ciągle o nich opowiadał, no i....

Marta

Autor timus
Użytkownik
#18 - Posted: 30 Sty 2006 10:12 
To już trzecia odsłona Twojej tysiączki Marto! Strasznie jestem ciekaw jak teraz wygląda. Ostatnia obsada budziła podziw a teraz przeszłaś najśmielsze mażenia większości maniaków. Takie zestawienia raryutasków jest akwarium na miare mażeń! No tylko przyjechać z kamerką i kręcić ; ). Może sie powtarzam ale czym prędzej wklej jakies fotki do galeri. Może poproś Madzie żeby popstrykała swoim cudkiem pare fotek?? Pozdrawiam i zazdroszcze Marcin.T

Autor rufus1
Użytkownik
#19 - Posted: 30 Sty 2006 11:41 
Witam!!!
Marto gratuluje wyboru!!!! Super! A nie tak dawno pisałem na tym - starym forum kto ma inne ryby jak trofeusy. Jest to nawiązanie do posta Jarka i mam nadzieję że to grono będzie sie powiększać. To super że nowe, inne gatunki pojawiają sie w naszych akwariach, oczywiście dzięki Marcie .
Ja obecnie mam w swoich zbiornikach z "pielęgnic piaskowych" : Xenotilapia sunflower Tembwe (wielkie dzięki Marto za sprowadzenie tych rybek, są piękne !)- 6 szt., Xenotilapie sunnflower papilio Mpimbwe- ok. 35 szt., Xenotilapie ochrogenys Ndole- 13 szt., Enantiopus melanogenys - 12 szt.+ bentochromis tricoti, Opthalmotilapia ventralis Kasanga i M'toto. Miałem również Callochromis pleurospilus. Plany na przyszłość, um! lepiej nie pisać ale na pewno xenotilapie, tu uklony do Marty :-). Na razie planuje postawić jeszcze zbiorniki, to tak na przyszłe xeny. Nie ukrywam że pielęgnice piaskowe tak mnie zafascynowały że teraz przede wszystkim to one będą gościły w moich zbiornikach i powoli wypierają trofeusy.
Jeszcze raz Marto gratuluję nowego zbiornika i nowej obsady. Na pewno akwarium i ryby są śliczne i dadzę wiele wrażeń podczas oglądania ich w takim zbiorniku.
Pozdrawiam Leszek

Autor slomiany
Użytkownik
#20 - Posted: 30 Sty 2006 12:26 
Co tu wiele mówić poprostu zaje.......fajnie!!!.
POZDRAWIAM

Autor zipke
Użytkownik
#21 - Posted: 31 Sty 2006 09:32 
No no jestem pelen podziwu, kiedy mozemy spodziewac sie zdjec zbiornika ?
Bardzo chcialbym zobaczyc jak to wyglada, mysle ze nei tylko ja:)
pozerawiam
konrad.

Autor admin
Admin
#22 - Posted: 31 Sty 2006 09:57 
Zdjęcia zrobimy jak tylko ryby całkowicie się zaaklimatyzują.

Marta

Autor drozd
Użytkownik
#23 - Posted: 20 Lut 2006 10:09 
Pani Marto, jak akwarium? ryby już ładnych kilkanaście dni są w nowym lokum, przyzwyczaiły się już? jakies zmiany w obsadzie w międzyczasie?

Marek

Autor admin
Admin
#24 - Posted: 20 Lut 2006 10:24 
Akwarium nabiera rumieńców, ryby sie powoli przyzwyczajają - dołożyłam Cyprichromis leptosoma Jumbo Kitumba. Cudne ryby.

Co do zdjęć, to w ostatnim czasie cierpie na brak wolnych minut. Postaram sie szybko to nadrobić.

Po nowej dostawie dołożę wiecej bentochromisów i może xeny flavipinnis. Ale to dopiero po jakimś czasie.

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / I stało się..... Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®