Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Lobochilotes labiatus

Autor Iskra
Użytkownik
#1 - Posted: 26 Cze 2009 21:07 
Czy ktoś hoduje te ryby? Jeśli tak to prosiłabym o ich opis, zachowania, jakieś przemyślenia co do nich etc...

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 27 Cze 2009 06:58 
Tak miałam i mam jednego osobnika. To bardzo agresywne ryby. Są agresywne i zewnatrzgatunkowo i wewnątrzgatunkowo. Widzę, że podobne pytania zadałaś na http://www.cichlidae.com/forum/viewtopic.php?f=7&t =6621

Czyżbyś posiadała te ryby? W jakiej wielkości, ilości i w jakim zbiorniku?

Marta

Autor Iskra
Użytkownik
#3 - Posted: 27 Cze 2009 08:52 
O znalazłaś mnie :D (i jak tam z moim angielskim? ^^)

Niestety nie posiadam tych ryb ani nawet tak dużego akwarium :( Ale chciałabym ;)

A co do posta na tamtym forum czy mogłabyś porobić jakieś fotki i udostępnić? Biorę udział w konkursie akwarystycznym i najlepiej byłoby gdyby "artykuł" o Labiatusach był opatrzony zdjęciem ;) Sama nie mam możliwości zrobienia zdjęć tym rybom.
A czy Ty masz jakieś przemyślenia odnośnie tych ryb? A są one stadne czy raczej lepiej je trzymać w parach? Jakoś nie natknęłam się na taką informację.
A i na angielskich stronach natknęłam się na to, że nazywane są Zebra Cichlid. W takim razie można je "zwyczajowo" nazywać wodnymi Zebrami? :P
Ogólnie to prosiłabym Cię o jakiekolwiek przydatne uwagi o nich- są one mało znane, nie ma zbyt wielu ich hodowców, a i informacji o nich- niewiele (głównie to takie teoretyczne).

Ogólnie jak na razie potrzebne są mi głównie informacje na konkurs, ale prywatnie także się nimi interesuję. Marzeniem byłyby móc je hodować we własnym akwa, obserwować itd. :)

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 27 Cze 2009 09:03 
A co do posta na tamtym forum czy mogłabyś porobić jakieś fotki i udostępnić? Biorę udział w konkursie akwarystycznym i najlepiej byłoby gdyby "artykuł" o Labiatusach był opatrzony zdjęciem ;) Sama nie mam możliwości zrobienia zdjęć tym rybom.


Jak możesz pisać o rybach o których nie masz pojęcia?

Wybacz ale informacje na konkurs powinnaś chyba zdobyć sama:)) To konkurs dla Ciebie a nie dla mnie:))

proponuję Ci jednak abyś opisała ryby, które masz. Takie opisywanie w ciemno robi tylko niedomówienia i tworzy błędy, które potem trudno wyprostować. Takie jest moje zdanie

Marta

Autor marti
Użytkownik
#5 - Posted: 28 Cze 2009 11:07 
Jak możesz pisać o rybach o których nie masz pojęcia? ...
proponuję Ci jednak abyś opisała ryby, które masz. Takie opisywanie w ciemno robi tylko niedomówienia i tworzy błędy, które potem trudno wyprostować.


Miałem te ryby jakiś czas u siebie i sporo informacji o nich zdobyłem przed i w trakcie ich "hodowli". Pomimo to w życiu nie podjałbym się pisania artykułu o nich z tego względu, że oceniam swoją wiedzę jako zbyt ubogą i tak jak napisała Marta - niepełna wiedza lub niesprawdzona własnym doświadczeniem, tworzy zamieszanie i błędy.
Poza tym uważam że jeśli ktoś nie obserwował na tyle długo ryb, żeby np. opisać z własnego doświadczenia ich tarło i wychów narybku, to artukuł jest niepełny i nie atrakcyjny, chyba że powołamy się na nie swoje obserwacje, ale wtedy czy mozemy im wierzyć gdy sami tego nie sprawdziliśmy ? W końcu to my się pod nim podpisujemy.

Autor Iskra
Użytkownik
#6 - Posted: 30 Cze 2009 15:18 
Tyle, że to ma być o rzadkich rybach, które swojego opracowania nie mają jeszcze w j. polskim... A jeśli się takie akurat hoduje- tym lepiej.

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 30 Cze 2009 15:24 
Tyle, że to ma być o rzadkich rybach, które swojego opracowania nie mają jeszcze w j. polskim...


To hoduj takie i potem pisz o nich - jest bardzo wiele takich ryb.


Możesz mi powiedzieć co to za konkurs?

Marta

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Lobochilotes labiatus Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®