Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Paracyprichromis melanostigma albinos

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor Beata S
Użytkownik
#1 - Posted: 30 Sty 2006 12:00 
To piekna ryba o ktorej jeszcze niewiele wiem jednak mam stadko w akwarium i to juz 3 miesiace. Jak narazie bardzo dobrze sie czuja. Jednak slyszalam ze zamieszkuja bardziej gorne partie akwarium a moim rybkom podoba sie przy dnie i w srodkowej czesci. Mam wysokie akwarium bo na 60 cm i jest na 450 l, czy sa jeszcze jakies ryby ktore moglyby zamieszkac w gornej czesci? Prosze takze o podzielenie sie wiedza o tych rybach -czyli o moich albinosach

Autor slomiany
Użytkownik
#2 - Posted: 30 Sty 2006 12:11 
wejdż na www.tanganika.pl może tam się czegoś dowiesz.
POZDRAWIAM

Autor Beata S
Użytkownik
#3 - Posted: 30 Sty 2006 12:17 
Dziekuje bardzo,przegladalam ta strone kiedys ale jeszcze nie interesowala mnie ta ryba.teraz juz mam artykul.Bardzo dziekuje.

Autor tooold
Użytkownik
#4 - Posted: 30 Sty 2006 19:07 
hmm, o jaki gatunek chodzi dokładnie ???

Autor danlack
Użytkownik
#5 - Posted: 30 Sty 2006 21:02 
Ja tez mialem paracyprichromisy (mlode 5-6 cm) i mieszkaly w dolnej i srodkowej partii zbiornika (70 cm), a tropheusy mieszkaja w calym zbiorniku, co zaprzecza innej teorii ze te ryby nie plywaja w gornych partiach wysokich zbiornikow i 40-50 cm im wystarcza.

Autor JGr
Użytkownik
#6 - Posted: 30 Sty 2006 21:48 
Co się kryje pod nazwą Paracyprichromis melanostigma? Bo w głowę już zachodzę...

Jarek

Autor tooold
Użytkownik
#7 - Posted: 30 Sty 2006 23:02 
jest przecież Paracyprichromis nigripinnis i Callochromis melanostigma.

co do słowa albinos w tym wątku - widziałem takie ryby i ich propagowanie uważam za błąd . Zabawa hodowcy i nic więcej.

Autor JGr
Użytkownik
#8 - Posted: 31 Sty 2006 00:51 
Tak jak myślałem.

A mój pokrętny umysł zachwycił się paradoksalnym zestawieniem słów malanostigma i albinos :-) W gruncie rzeczy określenie melanostigma sugeruje osobnika ciemno ubarwionego (malanina - naturalny ciemny pigment, stigma - znamię), a albinizm przywodzi na myśl coś zupełnie przeciwnego, wychodzi z tego rzadki oksymoron... tłumaczy mnie tylko późna pora ;-)

Jarek

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 31 Sty 2006 06:16 
Beacie chodzi zapewne o te ryby http://duboisi.com/forum/showthread.php?threadid=5 61

Dla mnie to tez nieporozumienie.

Marta

Autor rambowskixx
Użytkownik
#10 - Posted: 31 Sty 2006 09:21 
Ja mam Beato zwykle Paracyprichromisy nigripinnis blue neon(odlow) i to co moge powiedziec o tych rybach to:
- trzymam je w zbiorniku 500 litrowym (200x50x50),
- rowniez plywaja raczej w srodkowych partiach zbiornika oraz przy dnie,
- sa raczej ospale niezbyt sie poruszaja po zbiorniku a jedynie w czasie i bezposrednio przed tarlem robia sie ozywione,
- plywaja z nimi enantiopusy(f1) ora Cyprichromisy leptosoma kigoma(odlow),
- zauwazylem ze leptosoma jest ich zupelnym przeciwienstwem plywa po calym akwa i jest w ciaglym ruchu wiec moze dopusc do nich jakies stadko leptosomy.

Łukasz

Autor JacekK
Użytkownik
#11 - Posted: 31 Sty 2006 10:33 
Pamietacie kiedys mojego posta przy temacie prawda o sumikach....pisalem ze juz 4 firmy sprzedaja srodki do iniekcji... bedzie znacznie wiecej cudeniek .... dobrze ze nie wiedza co i jak przed iniekcja trzeba zrobic , dzieki temu zawsze mozna poznac po pletwach i oczkach...
Zciagnijcie sobie ta fotke poczym rybe naturalna i popatrzcie ..zrozumiecie ... i jeszcze jedna sprawa gdziekolwiek spotkam takie cudenka krzycze glosno ... po paru latach krzyczenia juz nie musze patrzec ..wchodze na gielde i sami chowaja worki ,hehehhehe
Pozdrawiam

Autor Beata S
Użytkownik
#12 - Posted: 31 Sty 2006 10:42 
No tak a wlasnie ja kupilam go u hodowcy- tylko teraz widze ze podal mi zla nazwe? tak myslalam ze powinnam zostac przy tropheusach.A moze ten hodowca poprostu sie tez nie zna na tym.Tyle tylko ze ta ryba mi sie spodobala.zALOZYLAM WIEC DRUGIE AKWARIUM DLA DELIKATNIEJSZYCH RYB NIZ SA TROPHEUSY no i masz. Dziekuje za uswiadomienie mi bledu w nazwie, bo chyba taki popelnilam,jeszcze raz zobacze strone jednak tam na zdjeciu od pani marty tzn strony sa jasniejsze i ciemniejsze a ja mam tylko jasne,czy one potem jak sa dorosle zmieniaja swoje ubarwienie?

Autor JGr
Użytkownik
#13 - Posted: 31 Sty 2006 11:02 
a ja mam tylko jasne

Beato, na pierwszym planie fotki masz samce, na drugim samiczki. Jeśli u Ciebie wszystkie wyglądają identycznie to masz ryby jednej płci.

Jeśli chodzi o poprawną nazwę - bez wątpienia Paracyprichromis nigripinnis.

Co do albinizmu - jest uznawany za cechę niekorzystną dla osobnika. Do uciązliwości wynikających z braku melaniny (wrażliwość skóry i oczu), często dochodzą inne upośledzenia. To nie jest cecha, którą warto propagować, choćby wygląd albinosa wydawał się komuś atrakcyjny.

Jarek

Autor JacekK
Użytkownik
#14 - Posted: 31 Sty 2006 11:04 
A na gosciowi ktory cos takiego sprzedaje zycze z calego serca kapieli w malej wannie z rybami z Tanganiki Malapterusem tanganyikaensisem lub malapterusem electricusem....
Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#15 - Posted: 31 Sty 2006 11:08 
Jacku

po takiej kąpieli wszsytkie włosy staną mu na sztorc!!!!

Marta

Autor Beata S
Użytkownik
#16 - Posted: 31 Sty 2006 15:49 
odp. do Jarka - tak ale one maja ok 5 cm wiec moze dlatego sie jeszcze nie roznia. A jesli to jest - i na to wyglada Paracyprichromis nigripinis albino - i to jego "naturalne" ubarwienie, bez kombinacji tak? I przeciez w naturze wystepuja zwierzeta albinosy,wiec co jest zlego w tym ze napisalam iz to piekna ryba. Napewno nie jestem zwolenniczka sztucznego barwienia ryb tylko dla kasy,czy innego tego typu zabiegow.Jest jednak inna a to nic zlego pod warunkiem ze to natura ja stworzyla, to nie jest uposledzenie,choc tak jak piszesz jest bardziej wrazliwa

Autor JGr
Użytkownik
#17 - Posted: 31 Sty 2006 16:37 
Beato, zobacz jakie przypadłości towarzyszą osobnikom albinotycznym - np. wada, inaczej - upośledzenie wzroku. Dlaczego nie miałbym tego tak nazywać??

To, że POJEDYNCZE osobniki albinotyczne tworzy natura nie ma tu nic do rzeczy. Natura nie kojarzy celowo ryb dotkniętych bielactwem i nie handluje nimi...

Jarek

Autor admin
Admin
#18 - Posted: 31 Sty 2006 16:52 - Edytowany przez: admin 
Tak Jarek ma racje, te ryby zostały sztucznie stworzone. W naturze albinosy są niezmiernie rzadkie i cenna ich byłaby gigantyczna.

Marta

Autor tooold
Użytkownik
#19 - Posted: 31 Sty 2006 16:53 
Jest jednak inna a to nic zlego pod warunkiem ze to natura ja stworzyla, to nie jest uposledzenie,choc tak jak piszesz jest bardziej wrazliwa

Beato w naturze albinosy sie zdarzają - ale można z dużym uproszczeniem założyć że sporadycznie,pojedyńczo i mają bardzo małe szanse na przeżycie. Człowiek w swym charakterze uważa iż jeśli coś rzadko występuje to jest bardzo cenne.
Hodowcy w drodze selekcji utwalają więc tę cechę . I wszystko nawet byłoby ok, gdyby takie ryby ,albo ich potomstwo nie trafiało dalej do innych hodowców. Potem sie okazuje ,że kupujemy w sklepie ryby których jednym z rodziców jest albinos i zaczyna się kłopot, bo mamy po prostu mieszańce.

Autor JacekK
Użytkownik
#20 - Posted: 1 Lut 2006 11:17 
Hodowcy w drodze selekcji utwalają więc tę cechę...
Oby sie tylko konczylo na tym...wrecz sa ,,geniusze,, co za wszelka cena chca te cechy zachowac ...nie koniec w niektorych kregach sa postrzegani jako ,,fachowcy,,...bylem ostatnio na kawce w Wroclawiu u jednego z ,,hodowcow,, ..piekne zbiorniki..piekne ryby/zdrowe.dobra kondycja ,ladne obsady/...i o zgrozo ..jego temat jaki go ciekawil to inikcja i krzyzowki.... piniadze to jest motor do tego .
Pozdrawiam

Autor Beata S
Użytkownik
#21 - Posted: 1 Lut 2006 13:04 
No to jestem zalamana, i co teraz poczac z takimi rybkami? A jak moge sprawdzic ze on klamie i jak mam sie dowiedziec w jaki sposob on to zrobil. Twierdzi ze ryby ma z odlowu - tropheus jak i inne. Czy jest na to sposob?

Autor JacekK
Użytkownik
#22 - Posted: 1 Lut 2006 13:06 
Beato ile zaplacilas za te ryby z ,odlowu,,.. ?

Autor Beata S
Użytkownik
#23 - Posted: 1 Lut 2006 13:11 
Wiem ze takie rzeczy sie zdarzaja i jestem poprostu wsciekla na takich ludzi.i pani Marta ma racje ich cena bylaby ogromna.A moze mi pani wytlumaczyc jak to jest - on ma stado albino - a gdy rodza sie mlode to beda dalej albinosy czy poprostu on w to ingeruje. I jak mozna rozpoznac ze ta ryba jest sztucznie modyfikowana. Czy mozna to sprawdzic?

Autor Beata S
Użytkownik
#24 - Posted: 1 Lut 2006 13:12 
To on ma stado niby z odlowu a ja niby F1 - i bardzo niewiele bo 35 zl

Autor Beata S
Użytkownik
#25 - Posted: 1 Lut 2006 13:14 
Skusilam sie na ryby ktorymi sie wczesniej nie interesowalam a wlasciwie tym gatunkiem, no to teraz mam.

Autor JacekK
Użytkownik
#26 - Posted: 1 Lut 2006 13:19 - Edytowany przez: JacekK 
Beato jesli laczny zakup przekroczyl 300 zl ... mozesz podac ..zglosic na Policje proceder wyludzenia za towar nieodpowiadajcy danym jakie podal sprzedawca... gosc bedzie musial przed prokuratorem udowodnic pochodzenie ryb...wtedy masz orzeczenie prokuroatorskie z nim do sadu prawo cywilne iii na jego koszt 1000 litrowy zbiornik :).
Juz tak robilismy ..dziala idealnie :)
Pozdrawiam

Autor Beata S
Użytkownik
#27 - Posted: 1 Lut 2006 13:27 
no no to interesujace, bo jesli sie okaze ze on sprzedaje F1 a wcale one nimi nie sa............... to poprostu robi innych ludzi w balona, bo sprzedaje rone ryby po cenach wysokich z tego co wiem. Ale ja musze byc tego pewna, by wogole zaczac cos robic.

Autor JacekK
Użytkownik
#28 - Posted: 1 Lut 2006 13:41 
..,,Ale ja musze byc tego pewna, by wogole zaczac cos robic...,,
O tak bo prawo dziala w dwie strony :).
Jesli sie pomylisz podac cie o znieslawienie.
Pozdrawiam

Autor Beata S
Użytkownik
#29 - Posted: 1 Lut 2006 13:52 
No tak:) to wiem i co tu poczac? ladnie te albino zakrecily mnie teraz. Co jak co ale jesli sa kombinowane to mi ich szalenie szkoda i co z nimi poczac.Zachodze teraz w glowe.........

Autor JacekK
Użytkownik
#30 - Posted: 1 Lut 2006 13:56 
Przepraszam za okreslenie ... i nie bede sie tlumaczyl... ale polecam je do lodowki /uspanie/...
Pozdrawiam
I to kwestia twych gustow jesli ci sie podobaja ...trzymaj je i opisuj co pewien czas co sie znimi dzieje ... co ja bym zrobil masz napisane .

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Paracyprichromis melanostigma albinos Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®