Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Paracyprichromis melanostigma albinos

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor Beata S
Użytkownik
#31 - Posted: 1 Lut 2006 15:26 
No ladnie ale mnie pocieszyles. Sama nie wiem...... ale wciaz prosze o rade czy mozna poznac prawdziwe od sztucznie zmienianych??

Autor JacekK
Użytkownik
#32 - Posted: 1 Lut 2006 15:28 
Nie szukaj kluczy rozpoznawczych ingerencji hodowlanych.... tylko zadaj sobie pytanie czy te ryby plywaja w Tanganice .
Pozdrawiam

Autor tooold
Użytkownik
#33 - Posted: 1 Lut 2006 16:21 
A moze mi pani wytlumaczyc jak to jest - on ma stado albino - a gdy rodza sie mlode to beda dalej albinosy czy poprostu on w to ingeruje

Beato - młode mogą być albinosami ale nie muszą . Hodowca zostawia te które przenoszą cechę którą on propaguje. Inne ,normalnie ubarwione rybki np. odsprzedaje . Skoro masz albinosy i Ci się podobają to po prostu je sobie hoduj - to nic złego, tylko uważaj jakie będziesz miała potomstwo z nich i raczej jeśli chcesz to dalej prowadź selekcję .
Nie wprowadzając zamieszania w handlu można p[rzecież tak robić .

PS.czy to są prawdziwe albinosy z czerwonymi oczami ???

Autor Beata S
Użytkownik
#34 - Posted: 1 Lut 2006 16:28 
http://duboisi.com/forum/showthread.php?threadid=5 61 sa identyczne jak te na stronie

Autor Beata S
Użytkownik
#35 - Posted: 1 Lut 2006 16:30 

Autor tooold
Użytkownik
#36 - Posted: 1 Lut 2006 17:18 - Edytowany przez: tooold 
http://duboisi.com/forum/showthread.php?threadid=5 61

trzeba usunąć spację pomiędzy 5 i 61

Autor drozd
Użytkownik
#37 - Posted: 1 Lut 2006 21:59 
nawet niewiedziałem jak łatwo znaleźć te ryby w Polsce dzięki i-netowi... pod nazwą Paracyprichromis nigripinnis 'blue neon' Albino kryje się już chyba coś na kształt gatunku na potrzeby handlu... oczywiście jak rozumiem o żadnym gatunku mowy być nie może co nie zmienia faktu że obok Paracyprichromis nigripinnis 'blue neon' jako osobną pozycję wskazuje się Paracyprichromis nigripinnis 'blue neon' Albino sugerując że jest to odrębny gatunek albo przynajmniej odmiana... z tego też wynika że cecha albinizmu jest bardzo powtarzalna wśród narybku albo wolę się nie domyślać w jaki inny sposób produkują te ryby... zaskakująca jest też ich niska cena, choc za te 20 kilka złotych wolałbym kupić piękne i naturalne f1 np. w Krakowie :-) o dostępności albinowsów napisałem nie daltego żeby je propagować ale żeby zwrócić uwagę na fakt jak łatwo można stać się posiadaczem stadka tychże nie wychodząc nawet z domu pozostając w przekonaniu że ma się coś całkiem naturalnego i nie wiedząc że albinizm na taką skalę z naturą nie ma nic wspólnego...

Autor rambowskixx
Użytkownik
#38 - Posted: 1 Lut 2006 22:53 
Tak jako ciekawostka to niektore firmy maja w ofercie paracyprichromisy albinosy f1 w cenie 60 pare zloty wielkosc 6-7cm. Interesujace i zadziwiajace bynajmniej dla mnie:-)

Łukasz

Autor tooold
Użytkownik
#39 - Posted: 1 Lut 2006 23:44 
http://www.ohiexchange.com/armke/hybridization_and _line_breeding.html

Paracyprichromis nigripinnis “Albino Blue Neon”—M.....(This albino variety has been produced in domestic aquariums by selective line breeding for albino genes. It does not occur naturally in nature, though latent albino genes were needed to produce the variety.)

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Paracyprichromis melanostigma albinos Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®