Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

obsada 160l

Autor zabir
Użytkownik
#1 - Posted: 14 Sier 2009 13:48 
Od kilku miesięcy myślę o nowej obsadzie swojego 160-cio litrowego akwarium, pewnie ta zmiana nie będzie zbyt szybko, bo ciężko jest mi się rozstać ze swoimi P.Saulosi, ale obserwując swoje ryby coraz częściej dochodzę do wniosku że akwarium o 100cm długości jest zdecydowanie zbyt małe jak na te ryby.

W nowym akwarium widziałbym najchętniej ryby z Tanganiki lub ewentualnie z SA. (temat najprawdopodobniej powstanie tez na forum z tym biotopem).
Czego szukam w akwarystyce, mianowicie wygład wizualny ryb jakoś mało mnie interesuje, szczególna uwagę przykładam do behawioryzmu i tutaj moje pytanie, jakie ryby można wpuścić do akwarium 100x40x40, ale tak aby jak najbardziej móc cieszyc się ich zachowaniem (domyślam się ze będą to pewnie propozycje muszlowcow) i czy w takim akwarium warto jest łączyć różne gatunki, czy raczej pozostać przy akwarium jednogatunkowym?

Może napisze jeszcze czego brakuje mi u pyszczakow z Malawi, mając wcześniej przez kilkanaście lat akwarium z pielegniczkami apistogramma zauroczyła mnie ich opieka nad narybkiem, wyprowadzanie maluchów na spacer i pierwsze żerowania, fantastyczny widok, stad moje pytanie, jak to wygląda u muszlowców, czy rodzicielska opieka opiera się tylko do pilnowania malców w muszli, czy tez można zaobserwować wspólne spacery w poszukiwaniu pokarmu?

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / obsada 160l Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®