Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Limnochromis Auritus ...???

Autor creek
Użytkownik
#1 - Posted: 2 Lut 2006 20:58 
Mam pytanie dotyczące Limnochromis Auritus. W galerii pojawiły się jakiś czas temu zdjęcia ryb tego gatunku...domyślam się ze jest to oczywiście odłów zakupiony u Państwa Mierzanskich .... :)
Mam pytanie, być może ktoś chciałby się podzielić zdobytymi doświadczeniami i opowie o swoich obserwacjach dotyczących tych ryb ...ciekaw jestem czy komuś udało się rozmnożyć ten rzadko przystępujący do tarła gatunek ...

Pozdrawiam
Krzysiek

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 2 Lut 2006 21:07 
Krzyśku

Jak na razie nikt tych cudownych ryb nie kupił, a ogromna szkoda.To super spokojne ryby. Jak widac tanganika nietrofeusowa jest jeszcze mało znana i mało ceniona u nas.

Karmimy je krewetkami, płatkami, granulatem. Podejrzewam, że nikt tej ryby nie ma w Polsce, może sie mylę, ale ....

Marta

Autor creek
Użytkownik
#3 - Posted: 2 Lut 2006 21:47 
no coz... jestem lekko zaskoczony, sadzilem ze jednak znajda jakiegos nabywce bo to rzeczywiscie piekne ryby. .... Ja osobiscie, swego czasu, myslałem o nich jako towarzystwie dla c.frontosa.... z uwagi na osiagane rozmiary i temperament nadawalyby sie idealnie.

.... widze ze w karmieniu tez nie są specjalnie wymagajace.

Pani Marto, czy udalo sie zaobserwowac jakies pierwsze przymiarki do tarła ???. Jak wyglad sprawa 'komunikacji'/ 'wspołzycia' z innymi rybami w zbiorniku. Czy samce wykazuja wobec siebie jakies agresywne zachowania no i czy rzeczywiscie daje sie zaobserwowac tworzone przez ten gatunek grupy/haremy ... chyba pomimo wszysto podobne do c.frontosa ...... uffff sporo tych pytań :)

pozdrawiam
Krzysiek

Autor sue
Użytkownik
#4 - Posted: 2 Lut 2006 22:19 
Mam nadzieję, że dzięki moim zdjęciom te piękne ryby spotkają się z większym zainteresowaniem :) To właśnie z tego powodu staram się odwiedzać Martę, Roberta i ich rybcie co pewien czas, a potem moją "fotograficzną relację" macie okazję obejrzeć w galerii :)
Creek udowodniłeś zakładając ten temat, że warto!!!
Pozdrawiam
Magda

Autor JGr
Użytkownik
#5 - Posted: 3 Lut 2006 00:24 
ciekaw jestem czy komuś udało się rozmnożyć ten rzadko przystępujący do tarła gatunek ...

Właśnie! A propos rozmnażania - na jednym z serwisów czytałem niedawno, że inkubacją ikry zajmuje się oboje rodziców, ale nie na zmianę (jak np. u eretmodusów) tylko jednocześnie, przy czym są momenty kiedy całą ikrę/młode przejmuje jeden z partnerów, a w tym czasie drugi pobiera pokarm. Młodych może być do 60 szt. Czy Wasze informacje pokrywają się z tym co czytałem?

Marto, a zauważyłaś skłonności limochromisów do drążenia nor? Można bym im jakieś imitacje porobić, choćby z pcw, tylko jak wtedy rybę klientowi pokazać, może sama byś ich nie widywała... a może warto spróbować?

Jarek

Autor sue
Użytkownik
#6 - Posted: 3 Lut 2006 00:45 - Edytowany przez: sue 
Z tego co widać na tych zdjęciach http://www.destin-tanganyika.com/Articles/limnochr omis-auritus.htm to imitacje z pcv to świetny pomysł! Myślę, że gdyby je umieścić w odpowiedni sposób to i rybki byłyby zadowolone i potencjalny klient ;)
Rybcie są świetne!!! Marta je tak obłaskawiła, że mogłam je fotografować bez problemów. Miałam wrażenie jakby same ustawiały się do zdjęć, po prostu siedziały przy przedniej szybie i uśniechały się ;)
Pozdrawiam
Magda

P.S. Nie wiem jak Was, ale mnie ilość potomstwa trochę zaskoczyła! Na zdjęciach (powyżej podany link) wygląda to niesamowicie... No i jak miło, że opieka nad ikrą to nie tylko sprawa "pani Limnochromis" ;)

Autor JGr
Użytkownik
#7 - Posted: 3 Lut 2006 01:08 
Madziu, destin-tanganyika to jeden z moich ulubionych serwisów (tylko ten język...), a zupełnie zapomniałem o tym artykule, ja czytałem o limnochromisach na tanganyika.ru. Dzięki za przypomnienie!

PS. Świetnie nadałyby się ceramiczne rurki drenarskie, są cięższe, bardziej stabilne od tych z polichlorku winylu, takie o średnicy wew. 50mm., na zewnątrz szesciokątne, tylko chyba żadna cegielnia już ich nie robi. Mnie kiedyś poratował ze swoich zapasów Leszek.

Jarek

Autor tooold
Użytkownik
#8 - Posted: 3 Lut 2006 07:19 
Madziu, destin-tanganyika to jeden z moich ulubionych serwisów (tylko ten język...),

zawsze możesz automatycznie przetłumaczyć - ja korzystam z nakładki na Internet Eksplorera - avant Browser, która ma wbudowaną stronę google wraz z translatorem w różne strony - znacznie ułatwia to czasem czytanie.

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 3 Lut 2006 07:50 
Jerzy - a jak to zrobić?
Robert

Autor tasma
Użytkownik
#10 - Posted: 3 Lut 2006 08:10 
Marto i Robercie!
Po kazdej wizycie u Was mojej zonie podobaja sie coraz to nowe gatunki. I co ja powinienem biedny zrobic? Postawic baniak 5000l? ;)

W kwestii tlumaczenia mozecie sprobowac na przyklad tu:
http://babelfish.altavista.com/
wkleja sie adres i wybiera sie jezyk zrodlowy i docelowy (czyli angielski). Wychodzi niezly belkot, ale czesc tekstu zwykle udaje sie zrozumiec.
Przemek

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 3 Lut 2006 09:00 
Pani Marto, czy udalo sie zaobserwowac jakies pierwsze przymiarki do tarła ???. Jak wyglad sprawa 'komunikacji'/ 'wspołzycia' z innymi rybami w zbiorniku. Czy samce wykazuja wobec siebie jakies agresywne zachowania no i czy rzeczywiscie daje sie zaobserwowac tworzone przez ten gatunek grupy/haremy ... chyba pomimo wszysto podobne do c.frontosa ...... uffff sporo tych pytań :)

Mamy kilkanaście sztuk dorosłych ryb, są obecnie w zbiorniku z kilkunastoma callipterusami. Zbiornik to 400l. Do tarła jeszcze nie doszło, chociaz wydać, ze próbują coś działać. Kopią w podłożu spore dziury szukajac miejsca na tarło. Pływaja w grupie, chociaż wg mnie spokojnie moga żyć w parach. Są to wyjatkowo spokojne i niekonfliktowe ryby. Nie mamy z nimi najmniejszych problemów ani pokarmowych ani behavioralnych. Nawet sąsiedztwo callipterusów im nie przeszkadza, a chyba na odwrót też. O karmieniu juz pisałam. Są niezwykle oswojone jak na czas, który u nas spędzają.

Marta

Autor admin
Admin
#12 - Posted: 3 Lut 2006 09:03 
Przemku

Dzięki za link.

A moja calvusowa pilnuje maluchów w muszli (jest w oddzielnym zbiorniku) i jak tylko rzucę jej jedzenie natychmiast wypływa i zjada wszystko. To tak apropos zachowania Waszej calvusowej.

Teraz znowu pilnuje maluchów compressicepsowa. Czekam na muszle, bo te są przechodnie, jak tylko sie zwolnią natychmiast nowa para je wybiera.


Marta

Autor admin
Admin
#13 - Posted: 3 Lut 2006 09:35 
Marto, a zauważyłaś skłonności limochromisów do drążenia nor? Można bym im jakieś imitacje porobić, choćby z pcw, tylko jak wtedy rybę klientowi pokazać, może sama byś ich nie widywała... a może warto spróbować?

Jarku

Teraz maja małe doniczki ceramiczne włożone. Sami wiecie, ze trudno robić jakieś konstrukcje, gdy sie ma wyławiac ryby. Jak uda mi sie znaleźć wolny zbiornik przełowie kilka i zrobię aranżację.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#14 - Posted: 3 Lut 2006 10:26 
Wiecie co Kochani?
Myśle że popularność ryb z Tanganiki poza tropheusami to tylko kwestia czasu. Już widać że akwaryści wypytują o nie. Praca nas wszystkich zaczyna odbijac sie w gronie zainteresowanych. Trzeba jeszcze więcej o tym pisac i opowiadać. A bakcyl sam przyjdzie! ; )
Marcin.T

Autor tooold
Użytkownik
#15 - Posted: 3 Lut 2006 10:59 
Jerzy - a jak to zrobić?
po kolei :
1.http://programy.onet.pl/72,132,9330,,,Avant_Brow ser_10.1_build_26,programy.html

2.ściągamy program

3.instalujemy

4.uruchamiamy jako domyślna przeglądarkę

5.w menu górnym ,chyba w narzędziech jest tłumacz - pięknie tłumaczy z jednego europejskiego języka na drugi

Autor admin
Admin
#16 - Posted: 3 Lut 2006 12:00 
Super wielkie dzięki!!!!

Już przetłumaczyłam sobie ten artykuł o Limnochromisach.


Marta

Autor tasma
Użytkownik
#17 - Posted: 3 Lut 2006 12:01 
Marto!
Jak gleboko Twoja calvusowa siedzi w muszli??? Strasznie mnie interesuje czy moja jest jakas dziwna, czy calvusy wchodza glebiej niz compressicepsy.
Apropos u mnie tez obie samice nie proznuja.
Przemek
P.S.
Znowu oftopic'ujemy

Autor timus
Użytkownik
#18 - Posted: 3 Lut 2006 12:03 
Czy w ten sposób można przetłumaczyć na język polski?
Marcin.T

Autor tasma
Użytkownik
#19 - Posted: 3 Lut 2006 12:23 
mozna, ale delikatnie mowiac wychodzi belkot
latwiej zrozumiec tlumaczenie na angielski (znajac slabo) niz na polski - moim zdaniem oczywiscie
P.

Autor admin
Admin
#20 - Posted: 3 Lut 2006 12:24 
Ja też tłumaczyłam na angielski.

Calvusowa siedzi różnie, raz płycej raz głebiej, compressicepsowej prawie nie widać. Gdyby nie samiec pilnujący nie widziałabym, że jest w muszli.

Autor tasma
Użytkownik
#21 - Posted: 3 Lut 2006 12:29 
Hmm. U mnie jest dokladnie na odwrot. Calvusowa gleboko w muszli, compresiowa do polowy, albo wogole przed muszla. Przygladalas sie tym rybom? Czy moze byc to zalezne od wielkosci samicy (w stosunku do muszli?) - u mnie compressicepsowa jest wieksza.
P.

Autor admin
Admin
#22 - Posted: 3 Lut 2006 12:35 - Edytowany przez: admin 
Obie samice są tej samej wielkosci.

Załóżmy nowy temat.

Marta

Autor tasma
Użytkownik
#23 - Posted: 3 Lut 2006 13:00 
Tu tu jestes szefem :)

Autor creek
Użytkownik
#24 - Posted: 3 Lut 2006 15:00 
wooow .... i co ja tu jeszcze moge dodac o limochromisach.... teraz dopiero usiadłem do netu a tu masz ci tyle postów :)....

... to moze najpierw coś o calvusach
wiec z tego co zauwazyłem 'moja' calvusowa tylko przez pierwsze dni zaraz po złozeniu ikry praktycznie cały czas przesiaduje w muszli, potem, prawdopodobnie po wylędu młodych czesciej zajmuje jednak wlot przed muszlą

w zasadzie tylko jakis gwałtowny ruch sklania ja do ucieczki z powrotem do muszli ... lub jakas inna wewnetrzna potrzeba dogladniecia mlodych ... w innym przypadku zajmuje miejsce przed wlotem do muszli.

moge powiedziec ze w tym czasie prawie normalnie pobiera pokarm

Autor creek
Użytkownik
#25 - Posted: 3 Lut 2006 21:34 
http://www.tricoti.co.uk/ ...... (dział: Tanganyikan Pictures)

kilka zdjec brytyjskiego hodowcy - niestety nienajlepszej jakosci - przedstawiajace Limochromisy ... zwłaszcza aranżacja zbiornika (ceramika) obrazuje potrzeby tego gatunku do celów prokreacji ... no i oczywiscie ta ilość narybku .... dobra setka !!! ... piekny widoczek

pozdrawiam
Krzysiek

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Limnochromis Auritus ...??? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®