Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Altolamprologus i jego rozmnażanie....wszsytko o ????

Strona  Strona 3 of 3:  « Previous  1  2  3  
Autor tasma
Użytkownik
#61 - Posted: 2 Paź 2006 17:20 
Marku
Te leptosomy beda w ukladzie 1 do 1. Tak niestety a moze stety ma je Marta. Beda przejsciowo w akwarium 120x40x40 , a pozniej dostana cos ze sluszna wysokoscia przynajmniej 50 cm.
Apropos para u Marty sa takie zolte chyba brieni, bardzo ladne. Wydaje mi sie ze sa malutkie F1. Za male do wziecia, ale jak podrosna .....

Przemek

Autor drozd
Użytkownik
#62 - Posted: 3 Paź 2006 07:32 
paracyprichromisy brieni też są ładne... zobaczymy, zobaczymy...

mam pytanie a ile razy dziennie karmicie swoje dorosłe calvusy? jaki pokarm najchętniej pobierają? stram się im jak najbardziej podpasować z jedzeniem i podpytuje wszystkich naokoło o dietę swoich Alto... :-)


Marek

Autor tasma
Użytkownik
#63 - Posted: 3 Paź 2006 12:22 
Karmie dwa razy dziennie. Najczesciej zywe wodzien, artemia, czasami ochotka, mrozonki gammarus, kryl oraz te co powyzej. Do tego mrozone krewetki. Czasami jak mi sie chce (a rzadko mi sie chce) zywe dzdzownice.

Autor drozd
Użytkownik
#64 - Posted: 3 Paź 2006 14:22 
a skąd bierzesz żywe "robale"? ja stosuje mrozonki ale ruszająca się zdobycz musi byc podwójnie inetresująca dla calvusa...

Marek

Autor drozd
Użytkownik
#65 - Posted: 4 Paź 2006 12:03 
mam pytanie czy wasz calvusy zachowują się tak samo... otóż samiec jak zauważy samiczkę poza muszlą zagania ją do środka, nie jest przy tym brutlany ale stanowczy, jak się upewni że samiczka jest w muszli zawisa nieopodal nad skłaką koło muszli i czeka... czeka na sexfasciatusa żeby zasłonic przed nim muszlę gdy ten podpłynie za blisko lub czeka na samiczkę która wychli głowę z muszli żeby ją zagnać do środka... ryby są u mnie dopiero 10 dnia i pewnie ciągle jeszcze się aklimatyzują ale czy tak ma być że samiec zagania samicę do muszli i nie daje wypływać...

Marek

Autor tasma
Użytkownik
#66 - Posted: 4 Paź 2006 12:11 
Tak to normalne zachowanie. Baba do srodka, a on na zewnatrz.
A zywe robale biore ... ze sklepu :).

Przemek

Autor drozd
Użytkownik
#67 - Posted: 4 Paź 2006 12:18 
czyli calvusy się dobrze się aklimatyzują... super :-)

pytałem się o źródło żywych robali bo wiadomo że czasem można coś z nimi wpuścić do akwa jesli nie wiadomo skąd pochodzą... taki zaufany sklep pod bokiem to skarb... a może jeszcze jakoś specjalnie płuczesz ten żywy pokarm?

Marek

Autor sue
Użytkownik
#68 - Posted: 4 Paź 2006 22:24 - Edytowany przez: sue 
Witam,

Jestem pod ogromnym wrażeniem temperamentu calvusa. Potrafi być spokojny, dumny i troskliwy, ale w razie zagrożenia lub w czasie polowania/zdobywania pokarmu przeistacza się w groźnego drapieżcę. Jedna ryba, ale dwie osobowości:) Szaleję za Altolamprologusami!!!

Magda

Autor drozd
Użytkownik
#69 - Posted: 5 Paź 2006 16:20 
zgadzam się w 100% co do wyjątkowości Altolamprologusów (zgodę swa opieram na, co prawda krótkiej ale zwsze, obserwacji calvusów i mniemam że reszta Alto jest równie super :-)

a jak z upodobaiem waszych calvusów do suchych pokarmów (płatki, granulki...), ja oczywiście głównie karmię mrożonkami ktore są błyskawicznie pochłaniane przez ryby, ale próbuje je dokarmiać suchymi pokarmami... jak na razie mogę powiedzieć że samiczka calvusa je wszystko chetnie (i żywy i suchy pokarm) samiec natomiast szaleje za żywym pokarmem a suchym się interesuje, weźmie do pyszczka ale czesto wypluje... potem jak coś leży na dnie to chyba skubnie ale generalnie nie przepada za suchym... z tego co wiem to przede mną ryby były własnie karmione prawie wyłącznie żywym pokarmem i pewnie stąd to wynika, ale zastanawiające jest to że samiczka nie grymasi tylko je wszystko jak leci... a może gromadzi siły przed tarłem??? jak sądzicie?

Marek

Autor jarek_zgr
Użytkownik
#70 - Posted: 18 Lis 2006 15:56 
witam

A jakie podłoże bedzie lepsze dla calvusów piasek czy kamyczki?

Autor drozd
Użytkownik
#71 - Posted: 18 Lis 2006 16:15 
zdecydowanie piasek... one lubia kopać w dnie i kształtować je wg swoich potrzeb...

Marek

Autor jarek_zgr
Użytkownik
#72 - Posted: 18 Lis 2006 16:21 
dziękuje bardzo bedzie piasek :)

Autor Sendog
Użytkownik
#73 - Posted: 6 Maj 2007 19:07 
witam

Oswieżam temat bo akurat w piatek samica compressiceps shell złożyła w muszli winniczka ikrę. Od piatku pilnie jej strzeże. Samiec co jakiś czas przypływa pod muszlę i dotrzymuje towarzystwa partnerce.
W tym samym czasie do tarła była tez gotowa druga samica - bardzo gruby brzuch i wyciagniete pokładełko. samiec jednak nie odbył z nia tarła mimo zachet ze strony drugiej samicy( od poczatku wolał tą samicę z którą odbył tarło). czy odłowić samicę z muszlą? . ryby sa w ogólnym akwarium a muszla znajduje się 10 cm od domu pary speciosusów. Zalezy mi na odchowaniu młodych.
Tasma czy pozostawialiście młode z rodzicami?

Autor tasma
Użytkownik
#74 - Posted: 6 Maj 2007 19:55 
My pozostawialismy rodzicow, ale wtedy byly w akwarium same. Nawet rodzice czasami podjadaja male. Moze nie stresuj jeszcze samicy. Poczekaj az ujrzysz w muszli maluchy (to jakies 20 dni). Od momentu kiedy je zobaczysz do wyplyniecia z muszli uplywa dzien lub dwa. Wtedy przelow samice, poczekaj az wyplyna albo przeplukaj muszle i przelow ja spowrotem.
Nawet w jednogatunkowym akwarium mlode beda zjedzone przez inne shelle (nie rodzicow).

Przemek

Autor Sendog
Użytkownik
#75 - Posted: 6 Maj 2007 20:20 
Czy wylęg narybku trwa aż tyle czy młode tak długo pozostają w muszli?
Jak młode sie pokażą spróbuję je odłowić z całą muszlą bez samicy choc może to być trudne. Jeżeli samica zostanie w muszli to wyłowię ja razem z narybkiem.

Pozdr
Krzysiek

Autor tooold
Użytkownik
#76 - Posted: 6 Maj 2007 20:52 
Jak młode sie pokażą spróbuję je odłowić z całą muszlą bez samicy choc może to być trudne

a czemu nie chcesz odłowić rodziców ?

Autor tasma
Użytkownik
#77 - Posted: 7 Maj 2007 09:26 
Krzysku
Okres od tarla do wyplyniecia to 3 tygodnie. Mlode swobodnie plywaja okolo dzien, dwa przed wyplynieciem. Wczesniej nie sa do konca wyksztalcone.
Tak jak pisze Jurek, moze Ci sie nie udac odlowic muszli bez samicy. Bedzie pilnowac maluchow. Odlow wtedy muszle z samica, a jak mlode wyplyna (mozesz im pomoc przeplukujac delikatnie muszle) odlow ja spowrotem.
Samca pozostawilbym w zbiorniku ogolnym. Moze podjadac mlode, szczegolnie ze to jego pierwsze tarlo.
Przemek

Strona  Strona 3 of 3:  « Previous  1  2  3 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Altolamprologus i jego rozmnażanie....wszsytko o ???? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®