Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Neolamprologus caudopunctatus

Strona  Strona 2 of 4:  « Previous  1  2  3  4  Next »  
Autor admin
Admin
#31 - Posted: 6 Lis 2009 17:12 
Na pierwszej fotce jest Potamogeton - u nas w jeziorach jest go sporo:))

Polecam strone http://www.destin-tanganyika.com/Flore-Faune-Tanga nyika/flore-faune-tanganyika-9.htm i artykuł Everta w ostatnim TM:))

Nie, roślin nie możemy sprowadzić. Sporo z nich występuje w Europie i jest sprzedawanych.

Marta

Autor sander
Użytkownik
#32 - Posted: 26 Lis 2009 09:44 
Po tak długim czasie w końcu wczoraj dotarły do mnie Neolamprologus caudopunctatus Kapampa. Niesamowite, jeszcze nigdy nie widziałem tak ładnych rybek, które nie są gębaczami. Rybki mają piękne, żywo żółte płetwy grzbietowe i niezwykle widowiskowe turkusowe oczy. Ciało rybek jest koloru kości słoniowej i posiada delikatne perłowe cętkowanie. Nawet sposób pływania jest inny niż u pozostałych Neolamprologus. Dziś zrobię kilka zdjęć.

Autor py1szczak2
Użytkownik
#33 - Posted: 20 Sier 2010 13:17 
http://www.youtube.com/watch?v=F2GOvX0hgLI
Jak widać można trzymać je w grupie urzekły mnie te ryby.
Kupiłem 6 szt i jestem nimi zachwycony obecnie pływają z 5cioma Spilopterami i 5ką Paracyprichromisów może nie jest to najlepsze połączenie ale musiałem spróbować.
Na chwilę obecną jest spokój a w razie problemów chyba zostawię w akwarium same Caudo.

Autor sander
Użytkownik
#34 - Posted: 20 Sier 2010 13:35 
Akwarium paskudnie urządzone ale ryby powalają na kolana

Autor py1szczak2
Użytkownik
#35 - Posted: 27 Sier 2010 12:32 
Czy spotkał się ktoś z hodujących te ryby z samicami mającymi żółtą obwódkę płetwy ogonowej ??? czy jest to tylko atrybut samców ???

Piotr

Autor admin
Admin
#36 - Posted: 27 Sier 2010 12:54 
Obie płcie mają obwódkę na pletwie grzbietowej,

Marta

Autor py1szczak2
Użytkownik
#37 - Posted: 27 Sier 2010 12:57 
Obie płcie mają obwódkę na pletwie grzbietowej,

Tak to wiem,ale pytałem o obrzeże płetwy ogonowej.

Piotr

Autor sander
Użytkownik
#38 - Posted: 28 Sier 2010 13:33 
U mojego kolegi w akwarium samce różnych gatunków pielęgnic afrykańskich mają żółte końce płetw ogonowych. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje u niego w akwarium (?) ale kiedy zabrałem kilka takich samców do mojego domu po kilku tygodniach kolor zanikał. Dodam, że wodę mamy taką samą.

Autor admin
Admin
#39 - Posted: 28 Sier 2010 14:23 
Nasze nie miały obwódki



Marta

Autor py1szczak2
Użytkownik
#40 - Posted: 28 Sier 2010 15:41 - Edytowany przez: py1szczak2 
Właśnie o to chodzi pani Marto że nie wszystkie :
http://www.suephoto.pl/index.php/galeria/index/5/1 22

zdjęcie nr 3

Autor admin
Admin
#41 - Posted: 28 Sier 2010 16:05 
Ale chyba nie jest to cecha samców. Samce są wyraźnie smuklejsze od samic. Na tych zdjęciach o ile widzę tylko 1 osobnik ma to obrzeżenie. Nie pamiętam do końca jak to było - osobników było sporo, ale to było...dawno temu.

Marta

Autor py1szczak2
Użytkownik
#42 - Posted: 28 Sier 2010 16:19 - Edytowany przez: py1szczak2 
Ale chyba nie jest to cecha samców
Tak też słyszałem, chodzi mi jednak o samice - podobno nikt nie widział samicy z takim zdobieniem płetwy ogonowej - w moim zbiorniku pływa 10szt Caudo i każda z ryb ma takie żółte obramowanie na ogonie, martwi mnie to bo wydaje mi się że mogę mieć same samce,jednak patrząc na ich płetwy odbytowe widać zdecydowaną różnicę jedne są zaokrąglone drugie ostro zakończone dziwne jest to że ryby z zaokrąglonymi płetwami odbytowymi - potencjalne samiczki są bardziej agresywne i to one wyznaczają i bronią obranych rewirów - stanowi to dla mnie nie lada zagadkę.

Autor admin
Admin
#43 - Posted: 29 Sier 2010 06:53 
Niestety nie pamiętam wszystkich osobników, które miałam. Samych samców nie możesz mieć bo masz młode. Chyba, ze ja czegoś nie rozumiem w Twoim zbiorniku?

O ile pamiętam, obie płcie nie były barankami. Zawsze je miałam w grupie.

Może poczytaj artykuł w I TM o "caudopunctatusach"

Marta

Autor py1szczak2
Użytkownik
#44 - Posted: 29 Sier 2010 07:14 
Samych samców nie możesz mieć bo masz młode

To nie tak mam 10szt młodych ryb z których miałem nadzieję że dobierze się para lub dwie.
Zastanawiam się jeszcze nad tym że może ta obwódka na ogonie jest cechą młodych ryb a u dojrzałych samic zanika - chciałbym żeby tak było ;-)

Pozdrawiam Piotr

Autor admin
Admin
#45 - Posted: 29 Sier 2010 07:52 
Kupiłem 6 szt i jestem nimi zachwycony obecnie pływają
Czyli te ryby nie mnożyły się u Ciebie, tak? Bo ja zrozumiałam, 6 dorosłych i u Ciebie pojawiły się młode, a teraz napisałeś, ze masz 10 sztuk młodych.

Chyba się zakręciłam z tym co masz:)

Marta

Autor py1szczak2
Użytkownik
#46 - Posted: 29 Sier 2010 08:01 
Ha,ha faktycznie trochę pokręciłem a więc od początku :
Tak jak napisałem kupiłem 6szt wszystkie z żółtą obwódką na ogonie więc profilaktycznie dokupiłem jeszcze 4 szt z innego źródła jak się okazało też mają tą obwódkę ryby są młode i w podobnej wielkości ok 4-5 cm docelowo w akwarium mają zostać jedna lub dwie pary.
Przepraszam za zamieszanie ;-)

Autor admin
Admin
#47 - Posted: 29 Sier 2010 09:05 
Poczytaj

http://www.cichlidae.com/article.php?id=72

Sexual dimorphism

The most distinctive feature of a mature pair of N. caudopunctatus, apart from their size difference in that a full-grown male will be 3.5 inches (9 cm) standard length while his mate is likely to an inch (2.5 cm.) smaller at 2.5 inches (6.25 cm) in length, is the fact that a mature male will show a distinct red color to the upper, outer edge of its caudal fin. Additionally the colors of the male may be just slightly more intense than those of the female. From a behavioral viewpoint the male is definitely the more aggressive of the pair, except once eggs or fry are produced in which case the male is likely to be banished to some obscure corner or cave in the aquarium as the female diligently assumes her role of maternal protector.

Marta

Autor py1szczak2
Użytkownik
#48 - Posted: 30 Sier 2010 20:59 
Mam następną ciekawostkę 4 ryby które dokupiłem to inna forma Caudo "Orange Fin" Kiedy oglądałem je jak przyjechały w workach wszystkie miały żółte obwódki na ogonie co mnie znów podłamało ale po kilku dniach pływania w moim zbiorniku 2 ryby nagle te obwódki straciły, jedna całkowicie a druga częściowo.
Pozwolę sobie wrzucić kilka zdjęć:
1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


11.


12.


13.


14.


:mrgreen:

Autor admin
Admin
#49 - Posted: 31 Sier 2010 06:26 
chyba przesadzasz z tym wariantem. Oglądnij nasze ryby w galerii- rozłożenie koloru jest zróżnicowane na płetwie. A nasze ryby to odłowy. Być może, że intensywność płetwy to cecha płci.

Marta

Autor py1szczak2
Użytkownik
#50 - Posted: 31 Sier 2010 09:37 
chyba przesadzasz z tym wariantem. Oglądnij nasze ryby w galerii- rozłożenie koloru jest zróżnicowane na płetwie

Można prosić o linka do zdjęć - bo jakoś nie mogę znależć.

Autor sander
Użytkownik
#51 - Posted: 31 Sier 2010 10:07 
Ryby na zdjęciach py1szczak2 mają wyraźne wady budowy czaszki

Autor admin
Admin
#52 - Posted: 31 Sier 2010 11:36 
Nie znasz naszej galerii?
http://galeria.tropheus.com.pl/ "w szukaj" wpisz caudopunctatus. Na www.suephoto.pl ma te same ryby bo Magda i Przemek robili te ryby u nas:)) Cechą diagnostyczna nie jest obwódka na ogonowej tylko plamki.

Jeżeli obwódka znika to może to być cech młodocianych osobników.

Jak oglądniesz zdjęcia ryb w necie to zobaczysz, ze niektóre osobniki na fotkach maja obrzeżenie, inne nie. U jednych płetwa jest zupełnie bez obrzeżenia, u innych ma ślady.

http://www.riftlakes.com/cichlids/lamprologus_caud opunctatus.html

http://www.suephoto.com/index.php/galeria/index/5/ 122 - przeglądnij dokładnie fotografie, jedne osobniki mają, inne nie, jeszcze inne zarysy tylko, a to nasze ryby:))


Tak aporopos http://www.cichlidexplorer.com/lamprologus-caudopu nctatus-kapampa/

Magdy zdjęcie:) Czy wiecie o tym Madziu i Przemku?

To może być cecha osobnicza.

Marta

Autor admin
Admin
#53 - Posted: 31 Sier 2010 11:40 - Edytowany przez: admin 
Jeszcze dodam, ze fotki w naszej galerii i Magdy i Przemka to ryby z jednej dostawy. Zdjęcia robiono w różnym czasie.

Następnym razem jak będę miała Kapampa to dokładnie im się przyglądnę:))

Ale to dopiero za jakiś czas.


Marta

Autor py1szczak2
Użytkownik
#54 - Posted: 31 Sier 2010 12:29 
ok,te zdjęcia widziałem , myślałem że przeoczyłem gdzieś zdjęcia formy "Orange Fin" ale takich tu nie ma.
Co do kształtu głowy to faktycznie są inne od Waszych odłowów ale to pokolenie F? więc nie przykładam za bardzo do tego uwagi.

Piotr

Autor admin
Admin
#55 - Posted: 31 Sier 2010 12:56 
Co do kształtu głowy to faktycznie są inne od Waszych odłowów ale to pokolenie F?


One nie są inne, one są zdeformowane. Niestety

Nie rozumiem co znaczy Orange Fin, to jakieiś wymysły sprzedających. Płetwa u osobników z Kapampa ma zabarwienie żółtawo- pomarańczowe. To nie jest cecha innej odmiany tylko wieku i dominacji w grupie.

Tylko osobniki w rejonie Kapampa mają taką płetwę, inne nie. Wiele zależy tez od karmienia i oświetlenia, a także działalności Photoshop.

Zauważcie, ze osobniki o czerwonych płetwach tzw. Red Fin dziwnym trafem nie mają niebieskich oczu:))

Marta

Autor py1szczak2
Użytkownik
#56 - Posted: 31 Sier 2010 13:09 
No to pozostaje mi tylko rozmowa ze sprzedającym bo czuję się delikatnie mówiąc wykolegowany.

Autor admin
Admin
#57 - Posted: 31 Sier 2010 13:16 
py1szczak2


Sprzedano Ci formę hodowlaną, więc ubarwienie może być różne wg uznania hodowców, reszta to Twoja decyzja.

Marta

Autor admin
Admin
#58 - Posted: 31 Sier 2010 13:18 
Kuba,

Co jest przyczyną takich deformacji?

Marta

Autor sander
Użytkownik
#59 - Posted: 1 Wrz 2010 09:31 
Wsobniactwo

Autor admin
Admin
#60 - Posted: 1 Wrz 2010 09:35 
Tak myślałam, ale wolałam się upewnić:)) Wg mnie lepiej nie mnożyć tych ryb dalej....czy mam rację?

Marta

Strona  Strona 2 of 4:  « Previous  1  2  3  4  Next » 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Neolamprologus caudopunctatus Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®