Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

frontosa vs multipunctatus

Autor wiesiek78
Użytkownik
#1 - Posted: 19 Gru 2009 17:23 
witam
Zamierzam dokupić do frontosy blue zaire moba 5 szt s. multipunctatus. Zastanawia mnie fakt czy owe sumy nie będą swoistą antykoncepcją dla frontos czego chce uniknąć gdyż zależy mi na rozmnożeniu frontos w przyszłości? Wszyscy polecają multipuncatusa z frontosami ale nigdzie nie ma takich informacji....Jak to wygląda w praktyce jeśli chodzi o tarło frontos ?
pozdrawiam

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 19 Gru 2009 19:44 
U nas multipunctatusy pływają z frontozami. Od dość dawna łączymy te ryby razem. Nigdy nie widziałam aby były jakieś problemy.

Marta

Autor marti
Użytkownik
#3 - Posted: 19 Gru 2009 20:21 
Jeśli dobrze zrozumialem wieśkowi chodzi o to, czy multipunktatusy będą powodaowały nieudane tarła u frontoz, tzn. efekt kukułki.
Nie mogę na ten temat zbyt wiele powiedzieć, gdyż odkąd mam multipunktatusy, mam tylko młode frontozy F1.
Jedno tarło odbyły w zbiorniku w towarzystwie multipunktatusów bez problemów, tzn samica inkubowała ikrę. Jak dalej się to potoczy, tego nie wiem. Generalnie zbyt krótki okres czasu trzymam oba gatunki razem, żeby mieć wyrobioną opini na temat wpływu obecności multipunktatusów na tarło u frontoz.
Może ktoś inny romnażał frontozy częściej w towarzystwie multipunktatusów i może powiedzieć coś więcej.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 19 Gru 2009 20:32 
Ale Marcinie jak dokładnie tak zrozumiałam pytanie:)) Nigdy nie atakowały ikry frontoz i nie przeszkadzały w tarle. Przynajmniej jak do tej pory, a miałam je z różnymi frontozami. Może nie są jeszcze dorosłe? Miałam je także z trofeusami, także odbywały tarło.

Marta

Autor wiesiek78
Użytkownik
#5 - Posted: 19 Gru 2009 21:11 
chciałbym uniknąć m.in takiego obrazu http://www.youtube.com/watch?v=diK8dtknzKk. Pomijając tarło to czy sumiki nie tworzą w akwarium zbyt wiele zamieszania? (Cenię taki spokój jaki przejawiają frontozy aczkolwiek sumiki mnie intrygują i z drugiej strony wiem że osmielałyby frontozy w pewnych sytuacjach)

wiesiek

Autor marti
Użytkownik
#6 - Posted: 19 Gru 2009 21:28 - Edytowany przez: marti 
czy sumiki nie tworzą w akwarium zbyt wiele zamieszania?

Raczej nie tworza zamieszania, przynajmniej w złym tego słowa znaczeniu.
Ja jestem bardzo zadowolony z tego połączenia, a też cenię sobie spokój.

Przy okazji chciałbym ostrzec wszystkich czyających to forum i ten wątek.
Ostatnio pojawiły się na Allegro pod nazwa Synodontis multipunctatus sumiki po 25zł/szt.
Zdziwiła mnie tak niska cena, więc zapytałem Daniela co o nich myśli, podając mu link do owej aukcji.
Daniel stwierdził że to nie są Synodontis multipunctatus, tylko jakieś mieszańce.
Jeśli więc ktoś się skusił już na te sumiki, to moim zdaniem powinien domagac się zwrotu pieniędzy, gdyż nabył towar niezgodny z opisem.

Pozdrawiam.

Autor wiesiek78
Użytkownik
#7 - Posted: 19 Gru 2009 21:49 

Autor marti
Użytkownik
#8 - Posted: 19 Gru 2009 22:04 - Edytowany przez: marti 
Tak, to o tej aukcji mówiłem.
To nie jest Synodontis multipunctatus, tylko jakaś hybryda.
chociaż nieco podobna.

Autor krawyy
Użytkownik
#9 - Posted: 20 Gru 2009 21:55 
ja panowie trzymam 7sztuk Cyphotilapia frontosa Kapampa blue Zair i 5sztuk Synodontis multipunctatus w zbiorniku 250x50x60 i nie mam żadnego problemu z rozmnażaniem frontos są razem w zbiorniku od 4-lat zakupiłem jak miały około 3-5cm teraz maja w granicach 30-38cm i wspułzyją tak jak powinny

Autor wiesiek78
Użytkownik
#10 - Posted: 21 Gru 2009 11:49 
Dzięki za odpowiedzi...teraz wiem że mogę śmiało kupować.

pozdrawiam

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 21 Gru 2009 11:51 
Tylko kup multipuctatusy, a nie hybrydy:))

Marta

Autor wiesiek78
Użytkownik
#12 - Posted: 21 Gru 2009 21:51 
Jasne:)...Przestudiowałem chyba wszystko jeśli chodzi o różnice ale i tak nie zaryzykuję i kupię prawdopodobnie WF bo na F1 (jak szukam) nie ma co liczyć...

wiesiek

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / frontosa vs multipunctatus Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®