Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Eretmodus cyanostictus orange dorsal

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor michal1313
Użytkownik
#1 - Posted: 19 Sty 2010 23:55 
witam

czy mógłby ktoś podać mi link ze zdjęciem tej ryby? szukam i szukam nie wiem czy jest to pełna jej nazwa czy może brakuje wskazania regionu.

co znaczy określenie dorsal?

michał

Autor Vepsik
Użytkownik
#2 - Posted: 20 Sty 2010 00:37 
Dorsal to "skrót" od dorsal fin, czyli płetwa grzbietowa. W wolnym tłumaczeniu eretmodus cyanosticus pomarańczowa płetwa grzbietowa. Chyba rozumiesz, co mam na myśli.

Michał

Autor michal1313
Użytkownik
#3 - Posted: 20 Sty 2010 00:49 
dzięki za objaśnienie, tak coś się domyślałem gdy natrafiłem w necie na jakieś objaśnienia płetwy grzbietowej i kręgosłupa

michał

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 20 Sty 2010 06:13 
Orange dorsal to nazwa handlowa. Powinieneś znać miejsce odłowu tej ryby.

Marta

Autor michal1313
Użytkownik
#5 - Posted: 20 Sty 2010 23:07 
witam
miejsce odłowu to Burundi czy możecie coś mi o nich powiedzieć
michał

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 21 Sty 2010 05:50 
Nie miałam nigdy ryb z Burundi. To takson północny.

Marta

Autor michal1313
Użytkownik
#7 - Posted: 21 Sty 2010 09:42 
A czy może masz Marto lub ktoś z Forumowiczów gdzieś jakieś ładne/wyraźne zdjęcie dorosłego osobnika ponieważ w inetrnecie nie mogę znaleźć, a te w naszej galerii są słabe. Zależy mi na tym ponieważ zastanawiam się jeszcze nad Mpimbwe lub red fin MOBA.

michał

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 21 Sty 2010 10:14 
Nie miałam wariantów z Burundi, więc i nie mam zdjęć:))

Marta

Autor sander
Użytkownik
#9 - Posted: 21 Sty 2010 11:59 

Autor michal1313
Użytkownik
#10 - Posted: 21 Sty 2010 12:32 
Dzięki za fotkę hmmmm, a może widziałeś je na żywo tak pytam ponieważ zastanawiam się czy jego ubarwienie jest może trochę "nudne" tzn. zbyt jednolite, ale może się mylę.
Generalnie to chodzi mi o to, który z ertmodoni ładnie wybarwiony i mówię o tych co nie stanowią problemu z ich nabyciem.

michał

Autor sander
Użytkownik
#11 - Posted: 21 Sty 2010 12:50 
Te ryby nie są kolorowe ani nie mają wyrazistych czerni. Zmieniają barwy w zależności od sytuacji np. Tanganicodus może przyjąć w pewnych sytuacjach intensywne barwy ale niestety nie trwa to wiecznie. Ogólnie różnice w ubarwieniu są bardzo subtelne i trzeba naprawdę posiadać różne warianty żeby znać się na identyfikacji.





Wybarwienie widoczne na pierwszej fotce jest przejściowe

Autor admin
Admin
#12 - Posted: 21 Sty 2010 12:54 
Wybarwienie widoczne na pierwszej fotce jest przejściowe

To jest przekolorowane zdjęcie. Nigdy nie widziałam takich osobników. Mogą być ciemnooliwkowe, ale nie czarne

Marta

Autor michal1313
Użytkownik
#13 - Posted: 21 Sty 2010 13:13 
Czy wybarwienie jak na ww. linku jest też przejściowym lub kolorowanym czy to może ich normalna barwa?

Usunęlam link - poczytaj regulamin. Możesz dawać fotki ale nie linki do giełd.

Marta

Autor michal1313
Użytkownik
#14 - Posted: 21 Sty 2010 13:23 
Oj jasne zagalopowałem się za co z góry przepraszam:) ale napewno na niego spojrzałaś więc co sądzisz o zdjeciu z linka?

michał

Autor admin
Admin
#15 - Posted: 21 Sty 2010 13:31 - Edytowany przez: admin 
Ryby najlepiej jest oglądnąć na żywo. Fotografie zawsze mogą zmienić nieco układ kolorystyczny. Tak właśnie dzieje się z większością zdjęć Koningsa

W ostatnim numerze CN w "what's new" http://www.cichlidnews.com/ masz fotkę Eretmodus cyanostictus Moba. Ten takson nie należy do form północnych czyli nie ma takiego zabarwienia jak zaprezentowałeś w linku:)) Taką kolorystykę przedstawiają np. warianty sp. "North" z Kigoma, Bulu Point, Mpimbwe.

Wiecej zdjęć P. Tawil dotyczących Eretmodini znajdziesz w ostatnim numerze Tanganika MAGAZYN. Tam też widać, że Tanganicodus irsacae Moba nie jest czarny.

Marta

Autor sander
Użytkownik
#16 - Posted: 21 Sty 2010 13:36 
To jest przekolorowane zdjęcie. Nigdy nie widziałam takich osobników. Mogą być ciemnooliwkowe, ale nie czarne


Chodziło mi o pokazanie koledze, że takich zwyczajnie nie ma a zdjęcia w sieci są przekłamane albo robione w sytuacjach wyjątkowych co dotyczy także wielu innych ryb.

Może więc lepszy przykład


Autor admin
Admin
#17 - Posted: 21 Sty 2010 13:39 - Edytowany przez: admin 
Tutaj masz Kuba rację, bardzo wiele zdjęć nie oddaje naturalnego koloru tych ryb.

Marta

Autor sander
Użytkownik
#18 - Posted: 21 Sty 2010 13:56 
Codziennie spotykam ludzi, którzy spoglądają na ryby i porównują je do zdjęć z sieci :-) gdzie zwykle nie można zobaczyć np. samic danego gatunku u którego nie są one atrakcyjne lub młodych osobników w szacie juv. albo zwyczajnie są na nich zmienione kolory.

Autor michal1313
Użytkownik
#19 - Posted: 21 Sty 2010 14:20 
sander
masz rację tylko, że często jest tak, że niektóre gatunki są tylko w wyspecjalizowanych sklepach np. Kraków a wtych polularnych w marketach czy innych osiedlowych panuje komercja na rybki i wtedy, jak mi pozostają zdjęcia i opinie osób z wiedzą ukierunkowaną
chętnie bym zobaczył je na żywo, ale też robić 700 km (w obie strony)?

Autor Vepsik
Użytkownik
#20 - Posted: 21 Sty 2010 16:18 
Masz okazję - przyjedź na spotkanie w kwietniu :)

Autor michal1313
Użytkownik
#21 - Posted: 22 Sty 2010 08:35 
Pewnie tak byłoby najlepiej, ale jeszcze nie rozmawiałem na ten temat z żoną. Jest jescze troszkę czasu do kwietnia, a z drugiej strony aż tyle jeszcze czekać na rybki.

Autor sander
Użytkownik
#22 - Posted: 22 Sty 2010 11:41 
Nie rozumiem po co jechać do Krakowa jak można pojechać na najbliższy dworzec PKP?

Autor michal1313
Użytkownik
#23 - Posted: 22 Sty 2010 11:45 
sander
W sumie to masz rację człowiek tak się przyzwyczaił do tych samochodów, że myśląc o jeździe gdziekolwiek to myśli od razu o aucie:)

Autor krystian82
Użytkownik
#24 - Posted: 23 Sty 2010 17:33 
Witam,to moj pierwszy post na tym forum w odpowiedzi na pytanie kolegi chcialem zaprezentowac fotki moich eretmoduskow wlasnie odmiany orange dorsal










Autor admin
Admin
#25 - Posted: 23 Sty 2010 17:41 
Możesz podać lokalizacje tych ryb?

Marta

Autor krystian82
Użytkownik
#26 - Posted: 23 Sty 2010 17:42 
To znaczy????

Autor admin
Admin
#27 - Posted: 23 Sty 2010 17:42 
Gdzie zostały złowione?

Marta

Autor krystian82
Użytkownik
#28 - Posted: 23 Sty 2010 17:46 - Edytowany przez: krystian82 
Nie mam zielonego pojecia.Sa to F1.Rodzice pochodza z odlowu import bodajze 2007 rok tyle co wiem z kopii certyfikatu.

Autor admin
Admin
#29 - Posted: 23 Sty 2010 17:51 
A szkoda, że nie wiesz. Nazwa handlowa niewiele mówi. To forma południowa tylko .....nie wiadomo gdzie złowiona.

Marta

Autor michal1313
Użytkownik
#30 - Posted: 23 Sty 2010 22:16 
witaj
dziękuję, bardzo ładne zdjęcia i rybki zdrowo się prezentują, a czy możesz napisać coś o ich zachowaniu tzn. agresji względem siebie i jak duże masz stadko
pozdrawiam,
michał
ps. wyglądają jak te odłowione w Burundi (takie dostałem na maila od kolegi, który posiada właśnie tam odławiane)

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Eretmodus cyanostictus orange dorsal Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®