Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

ophtalmotilapia ventalis mtoto inkubacja narybku

Autor jaro0106
Użytkownik
#1 - Posted: 21 Lut 2010 09:28 
Dwie samiczki od około miesiąca inkubują młode, dziś jedna samiczka prawdopodobnie cześć zgubiła drugiej już pyszczek się nie domyka, i tu mam pytanie czy samiczki koniecznie trzeba odławiać. Akwarium jest wielogatunkowe czy narybek mógł zostać zjedzony, obsada to ectodus, enatiopus kilesa,Callochromis Macrops, cyprochromis .

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 21 Lut 2010 16:01 
Bez odłowienia samicy nie będziesz miał młodych w tym towarzystwie.

Marta

Autor jaro0106
Użytkownik
#3 - Posted: 21 Lut 2010 17:45 
jaki współlokator może je potraktować jako pożywienie

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 21 Lut 2010 18:00 - Edytowany przez: admin 
Wszystkie gatunki:) No może cyprichromis nie, ale to raczej smaczne kąski dla wszystkich ryb.

Marta

Autor jaro0106
Użytkownik
#5 - Posted: 21 Lut 2010 18:03 
co proponujecie jakiś kotnik wewnątzr akwarium albo zewnetrzny i ewentualnie jakiej wielkosci

Autor jaro0106
Użytkownik
#6 - Posted: 21 Lut 2010 19:36 
przy próbie odłowu samiczek jedna wypuściła 6 młodych druga 17 prowizorycznie przegrodziłem zbiornik pleksą i umieściłem tam te młode poradzcie co dalej najlepiej zrobić

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 21 Lut 2010 19:40 
Karmić narybek:))

Marta

Autor sander
Użytkownik
#8 - Posted: 22 Lut 2010 08:08 
prowizorycznie przegrodziłem zbiornik pleksą i umieściłem tam te młode poradzcie co dalej najlepiej zrobić

Czy woda swobodnie migruje po całym zbiorniku? jeśli nie ma obiegu to niedługo może zrobić się problem po stronie zastoiska. Najlepiej zakup sobie małe akwarium do podchowywania narybku, to niewielki koszt a wyniki jakie uzyskasz będą lepsze i znacznie łatwiej będzie prowadzić manipulacje. Narybek wymaga, dla szybkiego wzrostu, wody bardzo czystej najlepiej codziennie podmienianej więc w oddzielnym akwarium będzie łatwiej spełnić takie wymagania.

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / ophtalmotilapia ventalis mtoto inkubacja narybku Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®