Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Telmatochromis temporalis

Autor Sendog
Użytkownik
#1 - Posted: 9 Lut 2006 10:12 
witajcie
Jestem tu nowy ale niektórzy pewnie mnie znają.
mam pytanie do ogółu czy ktoś słyszał może o osobach które obecnie hodują Telmatochromis temporalis? Miałem kiedyś tą rybę i świetnie się rozmnażała. bardzo ciekawa w zachowaniu. Najszybsza charakterystyka to taki: drapieżny eretmodus.
Moja para była sprowadzana z Czech. Sam kilkakrotnie dostarczałem młode do sklepów ale teraz nie mogę ich nigdzie dostać. Może ktoś pomoże.
Byłbym wdzięczny. Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 9 Lut 2006 12:16 
Moge sprowadzić je!!!

Marta

Autor tooold
Użytkownik
#3 - Posted: 10 Lut 2006 08:34 - Edytowany przez: tooold 
jest drobny problem -sklepy nie bardzo chcą potem młode, bo to ryby ostre i mało ubarwione, w dodatku rosną duże

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 10 Lut 2006 08:41 
A masz jakieś doświadczania T. temporalis "shell" ?

Marta

Autor Sendog
Użytkownik
#5 - Posted: 10 Lut 2006 10:30 
Powiem Wam szczerze że nie jestem do końca pewien czy istnieje coś takiego jak T.temporalis i T.temporalis "shell".
Moje temporalisy które hodowałem rozmnażały się w muszli, doniczce i jaskini - bez różnicy. Gdy przeglądam zdjęcia temporalisów na różnych zagranicznych stronach to na każdej ryby zamiennie pojawiają sie jako temporalis lub temporalis shell. Niejednokrotnie zdjęcia dhonti to te same które gdzie indziej opisywane są jako temporalis.
Ryba jest rzeczywiście wyjątkowo agresywna i terytorialna. w 100 l z parą temporalisów żadne stworzenie nie miało racji bytu. Samica to istny diabeł jeśli chodzi o obronę terytorium. N
Myślę, że jeśli istnieją takie dwa gatunki to nie ma żadnych różnic w zachowaniu tych ryb.

Autor tooold
Użytkownik
#6 - Posted: 10 Lut 2006 16:11 - Edytowany przez: tooold 
http://www.tanganyika-cichlids.com/telmatochromis. htm

zgadzam się, podejrzewam że tu mogłoby być takie same zamieszanie co do przynależności gatunkowej jak u trofci, ale po prostu rynek tego nie wymusił ;-)

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Telmatochromis temporalis Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®