Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Frontosa Moba

Autor amw81
Użytkownik
#1 - Posted: 15 Mar 2010 10:10 
Witam
Prosze o porade.
Od ok 8 miesiecy posiadam frontosy moba, ktore maja ponad rok, ok. 14 miesiecy. Plywaja w akwarium 700 litrow jest ich obecnie 6 (2 samce i 4 samice). Ryby maja wielkosc samce ponad 15 centymetrow a samice od 8 do 12 cm.
Mam pytanie od jakiego wieku ten gatunek ryb zacczyna sie rozmnazacc. Kiedy mmozna spodziewac sie pierwszego tarla.
Chodzi mi o ogole (przecietne) dane. Czy na rozmanazanie ma wpyw rodzaj poddawwanego pokkarmu, jesli tak to jaki najlepiej podawac.

Z gory dzieki za zainteresowanie i odpowiedzi.

Pozdawiam

Michal K

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 15 Mar 2010 13:30 
Jak zwykle u ryb - potrzebna jest cierpliwość. Wg mnie im później się mnożą tym dla nich lepiej. Przecież jest to spory wysiłek dla samicy.

12 cm samica teoretycznie moze juz podchodzić do tarła, ale czy donosi?U mnie w tej chwili inkubuje 13 cm C. gibberosa Kipili WF.

Wszystkie warunki mogą mieć znaczenie w tym wypadku i pokarm i parametry wody i temperatura. Mzoe napisz czy je karmisz i jakie masz parametry wody.

Marta

Autor sander
Użytkownik
#3 - Posted: 15 Mar 2010 13:45 

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Frontosa Moba Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®