Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Enantiopusy i inne śledziowate

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor rambowskixx
Użytkownik
#31 - Posted: 3 Kwi 2006 13:01 
Tak pływa z innymi enantiopusami i cyprichromisami oraz paracyprichromisami. Zastanawiam się kiedy ją oddzielić żeby nie za wcześnie ani nie za późno. Coraz bardziej widać przez pyszczek maluszki więc myśle że oddziele ją jak juz prawie nie będzie widać worków żółtkowych u narybku. Czy może zrobić to wcześniej????

Łukasz

Autor admin
Admin
#32 - Posted: 3 Kwi 2006 13:05 
Wg mnie to właśnie wtedy kiedy małe będą już prawie wykształcone powinienieś ją oddzielać. Matki bardzo łatwo wypuszczają młode z pyska i jeżeli nawet wtedy wypuści Ci w siatce to małe powinny bez problemu przeżyć.

jedna uwaga - małe sa bardzo wrażliwe na parametry wody.

Marta

Autor rambowskixx
Użytkownik
#33 - Posted: 3 Kwi 2006 13:32 
Wpuszcze ją do 160 litrowego zbiornika gdzie woda będzie zlana prawie w całości z 500-tki w której samica teraz przebywa więc myśle że będzie ok. Natomiast jeżeli by wypluła w siatce to najwyżej na jakiś czas zawiesze je w kotniku z siatki w akwarium ogólnym.

Łukasz

Autor admin
Admin
#34 - Posted: 3 Kwi 2006 17:16 
Kotnik z siaki moze być atakowany przez samce- doświadczyłam tego. Lepiej coś bardziej sztywnego.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#35 - Posted: 3 Kwi 2006 17:38 
Nawet z plastikowego dorosłe ryby potrafia wyssać młode.

Ale jeśli umieśćisz w plastikowym kojcu młode ale dodatkowo w śiatce to powinno być dobrze. Najlepiej umieścić dodatkowe małe akwarium i za pomocą u-rurki zapewnić cyrkulacje wody pomiędzy akwarium głównym i kotnikiem.

Marcin.T

Autor rambowskixx
Użytkownik
#36 - Posted: 3 Kwi 2006 21:03 
Mam już sprawdzony sposób z kotnikiem. Miałem w nim ostatnio około 70 cyprichromisów. Faktycznie samce enantiopusów atakowały ten kotnik ale małym się nic nie stało ponieważ jest on dosyć stabilny(zabezpieczyłem go tak że nic z niego nie wyciągną) więc myśle że i tym razem będzie ok. Narazie nie będę dzielił skóry na niedźwiedziu:-) Dzisiaj 8 dzień noszenia więc mam trochę czasu.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor rambowskixx
Użytkownik
#37 - Posted: 12 Kwi 2006 17:44 
Właśnie jestem po odławianiu mojej samicy enantiopusa. Dzisiaj jest mniej wiecej 16-17 dzień inkubacji. Samica wypluła małe już w siatce i przy okazji chyba przydusiła kilka sztuk. W sumie naliczyłem 24 sztuki i 2 sztuki zrośnięte brzuchami. Maluszki nie mają już worków pławnych i wygladają na nieco wychudzone. Narazie leżą na dnie i poruszją sie skokami. Nie wiem kiedy zacząć podawać im solowca. Jak one zachowywały się u was tuż po wypuszczeniu oraz po kilku godzinach czy dniach????

Łukasz

Autor admin
Admin
#38 - Posted: 12 Kwi 2006 18:56 
Łukasz

Jedzenie możesz podać już. Maluchy zwykle są nieco wygłodniałe.
U mnie też zwykle tak "posiadują" na dnie. Dopiero jak nieco podrosna stana sie żywsze.

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#39 - Posted: 12 Kwi 2006 22:56 
Witam!!!
A dlaczego chcesz podawać solowca? Spróbuj z innmi pokarmami. Mlody enentiopus, przunajmniej u mnie, szuka czegoś w dnie, z toni pobiera rzadko. Zmienia sie to jak juz podrosna. Jeżeli to bedzie duzy zbiornik z mlodymi enentiopusami moga miec problem ze znalezieniem zywego solowca, chyba ze go podasz bardzo duzo. Proponuje urozmaicac diete od samego początku i karmic malo ale czesto. Rosna bardzo szybko. Tak jak napisała Marta pokarm mozna podawać juz teraz. Poruszanie sie skokami jest normalnym zachowaniem.
Leszek

Autor rambowskixx
Użytkownik
#40 - Posted: 12 Kwi 2006 23:16 
Nigdy nie miałem młodych enantiopusów więc pojęcia nie mam czym to karmić Leszku. Wiem tylko że cyprichormisy i paracyprichromisy w pierwszym okresie życia nie chcą u mnie nic jeść poza solowcem. Jak nie podawałem młodym paracyprichromisom lub cyprichromisom solowca w pierwszym okresie życia to mało co przeżywało.

Łukasz

Autor rufus1
Użytkownik
#41 - Posted: 12 Kwi 2006 23:40 
U mnie z cyprochromisami nie bylo problemu, jadły wszysko co wisiało w toni.
Mlodym enentiopusom podaje roztarte płatki spiruliny forte, krylla platkowanego (tropical), tetra discus (podstawowy), rozgniecione tabletki sery ze spiruliną oraz roztarte granulki OSI i Hikari. Po pewnym czasie jak mauszki podrosna (a rosna bardzo szybko) podaje niewielie ilości mrozonej boseminy i cyklopa na przemian z pokarmami sztucznymi. Każdy pokarm rozdrobniony jest wcześniej moczony w palcach w akwarium, tak żeby opadał na dno.
Leszek

Autor rambowskixx
Użytkownik
#42 - Posted: 12 Kwi 2006 23:54 
I odrazu w pierwszych dniach jadły suche pokarmy bez oporów????? Jak tak to i ja spróbuje. Z cyprichromisami miałem spory kłopot dopiero po dwóch tygodniach zaczeły jeść mrożonki i suche pokarmy ale też niezbyt chętnie.

Łukasz

Autor rufus1
Użytkownik
#43 - Posted: 13 Kwi 2006 00:15 
Tak, jadły u mnie od razu i jedza nadal. Proponuje tak zacząć je karmić. Jak sie przyzwyczaja do żywego to później moze być problem ze zmiana karmy. Tak wcinaja pokarmy sztuczne ze az sie piasek "gotuje". Te ryby maja przeogromny apetyt.
Leszek

Autor rambowskixx
Użytkownik
#44 - Posted: 13 Kwi 2006 00:18 
Dzięki spróbuje tak jak mowisz może faktycznie będą jadły a dla mnie było by to ułatwieniem bo przy solowcu może nie ma zbyt dużo pracy ale ciągle gdzieś coś się rozleje i wszędzie są ślady soli:-)

Pozdrawiam
Łukasz

Autor rufus1
Użytkownik
#45 - Posted: 4 Maj 2006 10:41 
Witam!!!
Chciałbym odświeżyc temat. Łukaszu jak tam enantiopusy? Są juz maluchy? Jak sie zachowuja i rosną? Czym je karmisz?
U mnie powoli ryby wchodza w "rok" rozmnażania. Coraz wiecej samic inkubuje. Nosza prawie w tym samym czasie (różnica 1-2 dni w tarłach). Teraz maja dokladnie rok. Samce sa wielkosci ok. 10-11 cm,samice mniejsze ok. 7-8 cm.
Pozdrawiam Leszek

Autor rambowskixx
Użytkownik
#46 - Posted: 4 Maj 2006 17:56 
Maluszki mają już dobre 3cm długości i rosną jak na drożdżach. Poza tym zauważyłem również, że czasami staczają między sobą ostre bijatyki. Oprócz wyżej wymienionych zachowań skaczą sprawniej niż żaby i koniki polne a w wyścigu o pokarm są zawsze pierwsze. Co do wieku moje dorosłe rybska mają też około roku i ostatecznie okazało się ze mam tylko jedną samicę. Pod koniec maja powiększę stado o jednego samca i 2 samice z odłowu.

Autor admin
Admin
#47 - Posted: 5 Maj 2006 09:36 
Łukaszu

Jak dużo maluchów miała samica?

Marta

Autor rambowskixx
Użytkownik
#48 - Posted: 5 Maj 2006 11:51 
Tak jak pisałem wcześniej w sumie 24 ale 2 były zrośnięte ze sobą brzuszkami więc przypuszczam że były to bliźniaki. Troche się zdziwiłem gdyż mówiłas Marto że u was odłów wypuszcza podobną ilość. Wasze samice są jednak zapewne o wiele większe bo moja może mieć około 8-9cm. Leszek też coś wspominal że chyba poniżej 20 sztuk u niego wypuszczały. Maluszki były jednak bardzo małe.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor admin
Admin
#49 - Posted: 5 Maj 2006 12:38 
Nasze samice wypuszczały minimum 20 sztuk, jedna miało ok 30. Maluchy są faktycznie bardzo małe! Ale potem niezmiernie szybko rosną.

Ciekawa jestem za kjaki czas ta sama samica podejdzie ponownie do tarła?

Marta

Autor rambowskixx
Użytkownik
#50 - Posted: 5 Maj 2006 13:42 
To jej drugie tarło. Pierwsze skonsumowała na 4 dzień inkubacji. Wytarła się ponownie równo po 3 miesiącach od pierwszego tarła. Zobaczymy jak będzie tym razem.

Łukasz

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Enantiopusy i inne śledziowate Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®