Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Proźba CYPRICHROMIS YUMBO YELLOW HEAD Pomocy

Autor maxs
Użytkownik
#1 - Posted: 31 Lip 2010 19:54 
Mam problem z jedną sztukom CYORICHROMIS YELLOW HEAD przy płetwach piersiowych i brzusznych ma jedna sztuka czerwone zlady jak sie zaczyna płetwa i nie wiem co mam zrobic prosze o pomoc.Czy można to wyleczyc w jakis sposób tylko u jednej sztuki widac to świnstwo z resztom jest wszystko wporzadku.I zadnych objaw agresju nie ma i utraty apetytu tez nie jest wszystko wporzadku

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 31 Lip 2010 21:45 
Zastosuj się do zasad z: http://forum.tropheus.com.pl/index.php?action=vthr ead&forum=6&topic=831

Opisz zbiornik, parametry wody, obsadę itp. Bez tego nie możemy Ci pomóc. Zbyt mało informacji.

Ponadto proszę pisz wg zasad ortografii i gramatyki.

Marta

Autor maxs
Użytkownik
#3 - Posted: 31 Lip 2010 22:57 
Więc tak. Zbiornik 300 litrów.Filtracja Filtr wewnętrzny i zewnetrzny.Parametry wody pH-7.5-8 ,NO2-0 , NO3-20 GH-10 , KH-10 , temperatura 27 .Obsada zbiornika Cyprichromis Jumbo Yellow Head 10 sztuk, Xenotilapia Ochrogenys Ndole 6 sztuk,Muszlowiec Wielopręgi 2 pary i pare sztuk glonojada w tym weloniaste. Podłoze piasek , pare kamieni piaskowych, rośliny Kryptokoryna duża 4 sztuki

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 1 Sier 2010 07:58 - Edytowany przez: admin 
No tak

Czyli stan zapalny - prawdopodobnie wynika z zakażenia organizmu,

A swoją drogą to kto doradził Ci taką obsadę do 300l? Ogromne Jumbo - zupełnie nie nadające się do 300 l, duże X. ochrogenys (właściwie singularis). Ta obsada wg nie nie ma racji bytu w tym zbiorniku.

Jakie masz te filtry bo to także istotne? A parametry coś dziwne GH =KH?

Czy mierzyłeś te parametry?

Kiedy była podmiana wody?

Jak duże są te ryby i jak długo je masz?


Marta

Autor maxs
Użytkownik
#5 - Posted: 1 Sier 2010 10:31 
Ryby mam już ponad pół roku. A wiekszego akwarium narazie nie moge postawic ze wzgledu na male mieszkanko w kamienicy .

Autor maxs
Użytkownik
#6 - Posted: 1 Sier 2010 10:32 
A i mają koło 10 cm. już

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 1 Sier 2010 11:37 
No i nadal nie odpowiedziałęś na moje pytania?

Kiedy mierzyłeś parametry wody i kiedy ja podmieniałeś? Jakie masz filtry?

Ja nie jasnowidzem aby to wiedzieć!!

W 300 litrach będziesz wg mnie zawsze miał problem z tą obsadą. Można było dobrać ryby z tej grupy nadające się do tego litrażu. Tłumaczenie się, ze nie masz warunków na większy zbiornik jest śmieszne, wystarczyło mieć inne ryby np. Paracyprichromis i X. spilopterus.

Marta

Autor maxs
Użytkownik
#8 - Posted: 1 Sier 2010 12:06 
Filtry nam firmy wewnętrzny TurboFiltr1100 AQNAELi filtr zewnętrzny FLUVAL 304 . Wode pomieniałem ostatnio w poniedziałek a pomiary wody robiłem zaraz po podmianie i robie pomiar tez 3 dni po.

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 1 Sier 2010 12:29 
Po podmianie jak zrobiłeś pomiar to było ok, a jak jest dzisiaj?

Parametry bada się przed podmianą aby ocenić stopień wzrostu N03 pomiędzy podmianami i dostosować ich ilość do konieczności.

Czy te zmiany krwawe są duże czy powiększyły się od wczoraj, czy ryby wykazują agresję pomiędzy sobą?

Nie wiem czy bez leczenia znikną - koniecznie powinieneś podmieniać przez 2-3 dni wodę codziennie.

Może zrobić zdjęcia i zbiornika i tej chorej

Marta

Autor maxs
Użytkownik
#10 - Posted: 1 Sier 2010 21:08 
Ryby sa spokojne względem siebie i ranki nie powiekszaja sie nawet zauwarzyłem że troszke zbladły.Jesli uda sie mi zrobic zdjecie tej rybie dołacze i dam znac.

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 2 Sier 2010 07:09 - Edytowany przez: admin 
Może zrób to dość szybko, czasami działać trzeba natychmiast aby nie stracić obsady.

Marta

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Proźba CYPRICHROMIS YUMBO YELLOW HEAD Pomocy Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®