Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Paracyprichromis - struś ???

Autor askott
Użytkownik
#1 - Posted: 22 Sier 2010 20:56 
Witam,

kilka dni temu zastałam jednego Paracyprichromisa w bardzo dziwnej sytuacji. Ale od początku. Jak wiecie w mojej obsadzie widniały jedynie muszlowce, ale podczas naszej bytności na wakacjach, kolega opiekujący się rybkami zrobił mi niespodziankę i po powrocie zastałam w akwarium grupkę małych Paracyprichromis nigripinnis. Teraz muszę pokombinować z wyższymi skałkami, ale to już inna historia.
Małe rybki z muszlowcami się "dogadują", zupełnie nie wchodzą sobie w drogę. Ładnie jedzą i żadnych problemów, czy dziwnych zachowań nie zauważyłam - do pewnego dnia.
Otóż przy porannym karmieniu patrzę, a tu z piasku wystaje tylko ogon Paracyprichromisa. Pierwsze co mi przyszło do głowy to że rybce się zmarło, a multik go częściowo zakopał. Ale ogon zaczął się poruszać! W te pędy łapa do wody i odkopałam nieszczęśnika. A rybcia jakby nigdy nic zaczęła wcinać oczlika. Od tego czasu nic się nie dzieje, wszystkie rybcie zachowują się normalnie.
Czy ktoś z Was spotkał się kiedyś z taką sytuacją, albo ma pomysł jak to się mogło stać?

Pozdrawiam,
Joanna

Autor nechor
Użytkownik
#2 - Posted: 22 Sier 2010 21:43 - Edytowany przez: nechor 
U siebie widze, ze ryby potrafia odkopywac/zakopywac stosunkowo duza mase piachu ruchami pletw. Moze wiec ryba chciala sie dostac do czegos co czula pod piachem, zamachala pletwami, a piasek sie na nia potem osunal? Trudno mi sobie wyobrazic zeby zakopala ja inna ryba, lub zeby nie wyhamowala przed podlozem i walnela lbem w piasek wbijajac sie az po ogon... :-)

Ciekawa sprawa :-D

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 23 Sier 2010 10:17 
Joasiu,

Wiele ryb tak czyni. Ja widziałam to u Triglachromis otostigma, Limnochromis auritus, Lamprologus callipterus:)

U Paracyprichromis....trochę to dziwne jak na rybę skalną, ale cóż niespodzianki się zawsze zdarzają.

Marta

Autor askott
Użytkownik
#4 - Posted: 23 Sier 2010 18:18 
Marto, no właśnie przecież to rybka nie kopiąca, pływająca w górnych strefach akwarium. Czy sądzisz, że ta sytuacja nie była zagrożeniem dla jej życia i odkopałaby się sama? Machała tym ogonkiem bez przekonania, jakby nie miała sił na uratowanie się na własną płetwę ;)

Pozdrawiam,
Joanna

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 23 Sier 2010 21:04 
Joasiu

Trudno powiedzieć czy było to dla niej zagrożenie. Nie znamy na tyle zachowań ryb aby mówić co jest dla nich dobre, a co złe. Jak to zrobiła sama to ....wg mnie "świadomie" o ile można mówić o takim typie zachowań "świadome".

Marta

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Paracyprichromis - struś ??? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®