Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Tanganika 200x90x50 :)

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor ethnix
Użytkownik
#1 - Posted: 26 Sier 2010 11:16 - Edytowany przez: ethnix 
Witam,

Obiecane dla Marty fotki naszego zbiornika z Benthochrmisami i Haplotaxodonami od was :) Przepraszam, że trochę to trwało, ale mam obecnie zawodowo bardzo pracowity i wyjazdowy okres.


- Zbiornik zatankowany: 12.06.2010

- Wymiary: 200 x 90 x 50 Klejony ma miejscu. Szyby 12mm, przednia i boczne OW

- Filtracja: Hagen Fluval FX5 / Eheim Professionel 3 2080

- Podłoże: Piasek z północnej części Jeziora Tanganika z miejscowości Kabezi [Burundi]

- Wystrój: Tła strukturalne Pangea 3D Flatrock "sand" oraz moduły skalne Pangea Modul Stones "sand"

- Oświetlenie: Obecnie standardowe, które znajdowało się w pokrywie, oświetlenie ulegnie jeszcze znacznej modyfikacji, przyciemnieniu oraz uwypukleniu głębi zbiornika

- Temperatura: 25/26'C

- Obsada:

- Benthochromis tricoti "Kantalamba" [F0] x5 (2+3)
- Haplotaxodon microlepis x5 [F0]
- Xenotilapia ochrogenys mzuri 3+8

Najpewniej coś jeszcze dojdzie.

Aktualne zdjęcia 25.08.2010:








20.06.2010







Autor luki
Użytkownik
#2 - Posted: 26 Sier 2010 12:17 
Ładnie to wygląda (może tylko za mało kamieni jak dla mnie), choć tutaj ze względu na obsadę jest to uzasadniane!!!
Planuje podobnej wielkości baniaczek stąd też pytanie.
Jak oceniasz oba filtry? Jakieś wady, zalety? Czy oba filtry są ciche?

BTW
Gdzie można nabyć tanganicki piasek?

Autor ethnix
Użytkownik
#3 - Posted: 26 Sier 2010 12:49 - Edytowany przez: ethnix 
Przede wszystkim chciałem uzyskać maksymalną przestrzeń w zbiorniku, jednocześnie wtapiając w to tła strukturalne, dlatego tylko są bardzo cieniutkie, tylne zaledwie ok 2 cm.
Co do filtrów to o ile Eheimem miałem już wcześniej do czynienia i jest naprawdę świetny to FX5 oceniam również bardzo wysoko jest cichy, wydajny i wciąga wszystko naprawdę jak odkurzacz, dokładniejsze oceny myślę, że po dłuższym użytkowaniu.

Autor nechor
Użytkownik
#4 - Posted: 26 Sier 2010 14:37 
Ten piasek "rzadzi". Ladne akwarium, szczupaczki ladnie ubarwione. Ten typ ryb kiedys mie sie niezbyt podobal ze wzgledu na "zbyt malo egzotyczny" ksztalt. Jednak nie sposob odmowic im uroku.

Autor marti
Użytkownik
#5 - Posted: 26 Sier 2010 18:53 
ethnix mnie się bardzo podoba Twoje akwarium.
Wymiary imponujące, aranż udany, a ryby rewelacja.
Mógłbyś umieścić jeszcze fotkę calgo zbiornika ?

Marcin

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 26 Sier 2010 19:18 
Marku,

Rewelacja:)) Faktycznie może masz fotkę całego zbiornika?

Marta

Autor ethnix
Użytkownik
#7 - Posted: 26 Sier 2010 20:03 - Edytowany przez: ethnix 
Wstawiłem fotki całego zbiornika sa zrobione niedługo po zalaniu, ale rozumiem że chodzi o zdjęcia całości łącznie z rybami? Postaram się zrobić i z pewnością wstawię.

Zamieszczam tymczasem jeszcze kilka fotek zrobionych wcześniej X. ochrogenys "Mzuri":


Autor pkubek
Użytkownik
#8 - Posted: 27 Sier 2010 02:31 
piękny zbiornik! nie powiedziałeś skąd piasek? Jest bardzo różnorodny kolorystycznie, bajka!

Autor ethnix
Użytkownik
#9 - Posted: 27 Sier 2010 08:50 
Ah, przepraszam rzeczywiście nie odpisałem. Piaski te oglądałem na tegorocznym spotkaniu tanganickim. Skontaktowałem się z firmą przez allegro. Co prawda piasku Tanganiki nie mają wystawionego musisz w jego sprawie do nich napisać http://allegro.pl/piasek-kwarcowy-malawi-tylko-u-n as-promocja-i1203587026.html

Autor sander
Użytkownik
#10 - Posted: 27 Sier 2010 09:09 
To jest przecież zwykły piasek budowlany

Autor ethnix
Użytkownik
#11 - Posted: 27 Sier 2010 10:35 

To jest przecież zwykły piasek budowlany


No nie zupełnie, pracuję akurat w budownictwie i ten piasek znacznie różni się od tego co nazywasz "zwykłym piaskiem budowlanym", a widziałem tego wiele. Tak czy inaczej dla mnie bardzo odpowiada, wydaje mi się że rybom także, a i służy zbiornikowi.

Autor nuroslaw
Użytkownik
#12 - Posted: 27 Sier 2010 10:54 - Edytowany przez: nuroslaw 
Osobiście pracując również w branży budowlanej i około, mialem styczność z piaskami i co kopalnia to inny.
Wyjaśnisz na czym polega ta różnica, że jesteś pewien że to ten piach jest z Malawi/Tanganiki?

Zapewne wiesz, ile zł w zł/kg piasku stanowi koszt transportu? A teraz sobie wyobraź transport lotniczy tego piachu z Malawi.
Patrząc na cenę 2zł/kg czyli 2000PLN/Mg a 1000 PLN/Mg piasku tzw. krajowego pozwala wątpić w jego oryginalność. Ale co mi tam, podaj te różnice powodujące że to piach z stamtąd.

ten tekst też jest dobry: "Piasek posiada bakterie wspomagające szybkie dojrzewanie akwarium!!!"
Sorry, za powstałe wątpliwości, ale szybciej jestem skłonny uwierzyć że to piach o nazwie "Malawi"; "do Malawi", " taki sam jak w Malawi". niż "z jeziora Malawi".
Chciałbym się mylić, bo wtedy w tym piachu ...... zawsze się coś zapląta :)

Autor ethnix
Użytkownik
#13 - Posted: 27 Sier 2010 11:11 - Edytowany przez: ethnix 
Panowie, nie wiem czy prowadzenie kilkustronicowej dysputy na temat piasku i jego walorów estetycznych ma jakikolwiek sens i do czegokolwiek prowadzi. Wszak, że każdy ma inny gust i każdy może zobaczyć co innego.
Otrzymałem dokumenty importowe piasku. Mam nadzieję, że będzie to ok ok, jeżeli chodzi o wszczynanie dochodzenia na ten temat? Wiem ile kosztuje transport piasku, a co za tym idzie wiem ile kosztuje piasek, który kupiłem. Nie jest on przewożony drogą lotniczą (ze względu na koszty), tylko morską, kontenerami.

Natomiast czym ten piasek różni się od tzw. "normalnego", być może trzeba by go na żywo zobaczyć w wodzie. Poza tym ktokolwiek zobaczy zbiornik, pierwszym pytaniem na ogół jest "Co to za piasek"?, albo "Skąd masz ten piasek"?. Trudno powiedzieć jednoznacznie czym się różni, po prostu różni się, jest inny, a czy komuś to odpowiada czy nie to inna sprawa.

Myślę, że jeżeli ktoś zobaczyć czy jest różnica, można go sobie zamówić i po prostu sprawdzić.

Wydaje mi się, że to tyle na temat piachu.

Link, który dałem dotyczy piachu z Malawi, ten który mam jak widać jest zupełnie inny. Natomiast co do opisów "bakterii będących w piachu wspomagających zbiornik" to oczywiście zgadzam się no comment, ale handel jest handel :)

Autor nuroslaw
Użytkownik
#14 - Posted: 27 Sier 2010 12:53 
Dobra, dobra :), z niecierpliwością oczekuję zdjęć całego zbiornika.

Autor nechor
Użytkownik
#15 - Posted: 27 Sier 2010 13:50 
Jak bede kiedys zmienial obsade, albo robil wiekszy remont akwarium, wymienie sobie piasek na bardziej gruboziarnisty. Wg mnie lepiej sie zachowuje przy rybach kopiacych w dnie. Pomijajac juz fakt, ze szybko opada i nie zatyka gabek w filtrach w przypadku "zadymy". Ten tutaj bardzo mi sie podoba.

Autor asfalt70
Użytkownik
#16 - Posted: 30 Sier 2010 20:49 
czesc!!! ethnix mam prośbe napisz jak sprawuje sie filtrfx5 ? czy jest cichy ? i czy warto go kupic ??? lub jakiś inny ? mam akwarium 150x50x50 narazie brak obsady szukam dobrego filtra na początek pozdrawiam !!!!

Autor ethnix
Użytkownik
#17 - Posted: 31 Sier 2010 21:48 
Filtr ma bardzo dużą moc. Jest naprawdę cichy jak na tak duży sprzęt. Póki co nie mam do niego zastrzeżeń i mogę go śmiało polecić. Jest to świetny "odkurzacz" i może służyć raczej tylko jako filtr mechaniczny, jego powierzchnia na media biologiczne jest bardzo mała, także tylko we współpracy z drugim filtrem biologiem. Uważam, że na twój zbiornik 375l FX5 jest o wiele za duży, będziesz miał "praklę" w akwarium.

Autor bemben
Użytkownik
#18 - Posted: 2 Wrz 2010 08:19 
ethnix

ile można czekać? ! Chodzi mi o zdjęcia całego zbiornika :)

Co do piasku z Tanganiki to jakoś trudno uwierzyć, ale skoro banany mogą kosztować 2zł za kilo to czemu nie piasek.

Pozdr, k

Autor ethnix
Użytkownik
#19 - Posted: 9 Wrz 2010 11:00 
ethnix

ile można czekać? ! Chodzi mi o zdjęcia całego zbiornika :)

Co do piasku z Tanganiki to jakoś trudno uwierzyć, ale skoro banany mogą kosztować 2zł za kilo to czemu nie piasek.

Pozdr, k

Przepraszam, fotki postaram się wstawić w ten weekend, niestety cały czas jestem po za domem :( Roboty mnóstwo, a służba nie drużba.

Ależ "przeżywacie" ludziska ten piasek, nie mogę już edytować pierwszego posta, może Marta go usunie ten piasek, będziemy rozmawiać wtedy o zbiorniku :) Btw. Nigdzie nie napisałem ze on kosztował 2zł/kg, tyle kosztuje fajny piasek w sklepie ...

Autor nuroslaw
Użytkownik
#20 - Posted: 9 Wrz 2010 12:10 
A do czego można się doczepić ? fotki fajne, wymiary słuszne, ryby ciekawe, filtracja ok, no to chociaż do podłoża :), a tak ze zazdrości ;)

Autor admin
Admin
#21 - Posted: 9 Wrz 2010 12:40 
nuroslaw


Chciałam to napisać.....ale mnie ubiegłeś. Jak ludziska nie mogą dyskutowąć o rybach to chociaż piasek im zostaje;)

Marta

Autor tomek72
Użytkownik
#22 - Posted: 9 Wrz 2010 16:22 
Wystrój: Tła strukturalne Pangea 3D Flatrock "sand" oraz moduły skalne Pangea Modul Stones "sand"

Możesz coś więcej o tych elementach wystroju :-) ?
Jeśli to nie tajemnica to gdzie i za ile, i jak się to mocuje.

Może być na priv ( tomek72 małpa konto.pl),żeby się nie powtórzyła historia z piaskiem :-))

Ogólnie zgadzam się z przedmówcami -akwarium się mi podoba też.

Pozdrawiam
Tomek

Autor admin
Admin
#23 - Posted: 9 Wrz 2010 16:58 
Tomku
Myślę, ze Marek spokojnie może napisać tutaj o tle i jego montowaniu. Jest to temat interesujący wiele osób:)


Marta

Autor ethnix
Użytkownik
#24 - Posted: 10 Wrz 2010 12:22 
Tak więc, w zbiorniku nie ma ani jednego kamienia. Całość wykonana jest z teł i modułów firmy Pangea http://www.aquarium-background.com/ (kolor "sand"). Tła (Pangea Flatrock) są niezwykłe cienkie (mają 2-2.5 cm grubości), ponieważ bardzo zależało mi na przestrzeni w zbiorniku. Na dnie znajdują się 4 moduły/skały ("A","B","C","D").

Dodatkowo dla uzyskania lepszego efektu głębi na tylnej ścianie do tła zamocowany jest moduł "J" przecięty na dwie części. Maskowanie wlotów filtrów wykonane jest z przeciętego wzdłuż modułu "F".

Tła jak i moduły montowane są po prostu silikonem do klejenia zbiorników (DenBraven w tym przypadku). Moduły skalne mają powycinane otwory otwornicą i zabezpieczone są siatkami, aby woda swobodnie przepływała przez nie.

Całość została zakupiona w firmie Ekert www.ekert.pl. Miałem pewne obawy na początku ponieważ w większości zbiorników Tanganika/Malawi dominują moduły/tła w szarościach, chciałem to zrobić nieco inaczej więc jako pierwszy wziąłem moduły w kolorze "sand" i powiem szczerze, że nie żałuję wydaje mi się, że zbiornik ma swój odpowiedni "klimacik". Poza tym doszedłem do wniosku, że kiedy zbiornik się "zazieleni" na tym kolorze będzie to wyglądać naprawdę pięknie.

To tak bardzo pobieżnie na ten temat.

Autor tomek72
Użytkownik
#25 - Posted: 10 Wrz 2010 20:02 
Dzięki za odpowiedź.
Ja powoli staję przed "problemem" urządzenia mojego zbiorniczka 90x85x70,który będzie stał na podeście i będzie widoczny praktycznie z każdej stony. Nie wiem jak zaaranżować wnętrze i czy w ogóle dawać tło ?

Jak stanie już w domu - to może mnie coś natchnie:-)))

Pozdrawiam
Tomek

Autor ethnix
Użytkownik
#26 - Posted: 13 Wrz 2010 22:17 - Edytowany przez: ethnix 
Wstawiam obiecane wcześniej fotki całego zbiornika. Fotki robione w pośpiechu wiec ich jakość pozostawia wiele do życzenia za co przepraszam.

Dodatkowo kilka dni temu w zbiorniku zamieszkało 7/7 szt. Cyprichormisa l. Utinta. Jak na razie nie wchodzą w drogę Benthochromisom i Haplotaxodonom, żyją własnym życiem i mam nadzieję, że tak pozostanie także ze względu na niewielkie rozmiary do jakich dorastają. Nie powiem, zbiornik znacznie się ożywił kiedy przybyły :)



Autor tomek72
Użytkownik
#27 - Posted: 13 Wrz 2010 23:19 
Przyjemny klimacik.
Gratuluję zbiornika.

Pozdrawiam
Tomek

Autor admin
Admin
#28 - Posted: 14 Wrz 2010 07:24 
Super wygląda:))

Marta

Autor bemben
Użytkownik
#29 - Posted: 17 Wrz 2010 12:39 
Dzięki za zdjęcia!

Bardzo ładny zbiornik, działa inspirująco. Fajna obsada również.

I ten piasek :)

K

Autor roa
Użytkownik
#30 - Posted: 27 Wrz 2010 22:20 
A możesz napisać coś o oświetleniu tego zbiornika?

Czy ono jest na led-ach? Jeśli tak to jakich.

Zbiornik bardzo ładny.

A

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Tanganika 200x90x50 :) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®