Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

5ooL. TANGANIKA

Strona  Strona 2 of 3:  « Previous  1  2  3  Next »  
Autor szymek_gorlice
Użytkownik
#31 - Posted: 21 Lut 2006 15:34 
ale no wiadomo jak to beda ksiezniczki to skaly skaly i jeszcze raz skaly a jak pielegnice pieskowe to skaly uloze tylko po o0brzezach akwarium ale napewno wrzuce jakies roslinki zeby bylo kolorowiej jakies anubiasy i mocne zwartki:):):)

Autor szymek_gorlice
Użytkownik
#32 - Posted: 21 Lut 2006 16:51 
jednak zrezygnuje z chodowania ksiezniczek poniewaz prawie we wszystkich artykolach czy opisach stwierdzone jest ze ksiezniczki lepiej trzymac w akwarach jednogatunkowych choc zdazahja sie przypadki ze kolonia jest w miare spokojna ja jednak nie bede ryzykowal!!!

Zdecyduje sie na pelegnice piaskowe a dokladniej na gatunek Callochromis macrops Ndole z wygladu bardzo mi sie podobaja ale nie to jest najwazniejsze byly jeszcze ryby z rodzaju Xenotilapia jednak je takze radza trzymac w akwariach jenogatunkowych gdyz gatunek ten zbytnio przestraszony szalenie ucieka w poplochu i nie wolno trzymac w akwarium zbyt wiele skal bo sie pokalecza a ja przeciez chce miec inne ryby. Z drugiej strony sa Enantiopusy jednak one bylyby zbyt agresywne z tego co wiem:):):)

Sa jeszcze inne gatunki ale trudno dostepne.

Dlatego wybralem Callochromis macrops Ndole poniewaz w miare sa spokojne czsami nawet plochliwe dlatego tez nie bede mial duzo skal(tylko na obrzerzach akwarium i moze jakas grotka gdzieniegdzie. Niestety malo jest w internecie o tych rybach:(:(:( Wprawdzie jest jakis ch fajny pois ale po angielsku i duzo z tego nie rozumiem:):):)

Ale wybralem te ryby i tego sie bede trzymal!!!!!!

Inne ryby do akwarium musze znalezc tez raczej spokojne napewno jakies w toni wodnej no i o podobnych wymaganiach pokarmowych.

Gdybyscie mogli powiedziec mi jakie najlepiej pasowalyby do nich ryby bylbym bardzo wdzieczny a w sieci bardzo ale to bardzo slabo o Callochromis macrops Ndole:(:(:(:(

Autor rufus1
Użytkownik
#33 - Posted: 21 Lut 2006 17:14 
Rozumiem że ze szczelinowców zrezygnowałeś (Julidochromis i Neolamprologus). Wybrałeś Callochromisy macrops, czyli nie dobieraj już ryb zajmujacych dno (czyli ryb które szukaja pożywienia w dnie i jest im ono potrzebne do tarla). Ja hoduję enentiopusy i zbytniej agresji u nich nie obserwuję. Jedynie to niegroźne przepychanki miedzy samcami na obrzeżach rewirów. Ale one i tak odpadają ponieważ z Callochromisami walczyłyby o dno- konflikt interesów ;-). Resztę proponuje dobrać po wizycie w Krakowie jeżeli sie wybierasz. Ryby toni wodnej to Cyprichromis leptosoma (bardzo duzo wariantów barwnych) lub Paracyprichromis.
Leszek

Autor rambowskixx
Użytkownik
#34 - Posted: 21 Lut 2006 17:22 
Tak ja pisze Leszek enantiopusy nie są agresywne ale bardzo piękne. Nie wiem czy widziałeś je na żywo są wręcz oszałąmiające a w porównianiu z callochromisami to baranki. W moim zbiorniku agresywniejsze od nich są samce Cyprichormisów.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor szymek_gorlice
Użytkownik
#35 - Posted: 21 Lut 2006 17:24 
tak z Julidochromis i Neolamprologus zrezygnowalem jezeli moga byc a widze ze moga to wybralbym Paracyprichromis nigripinnis tylko ze juz mi sie robi nieco zbierznosc co do pokarmu ale przeciez zadnych ryb nie dopasuje sie do siebie idealnie:):):):)

Wiec Callochromis macrops Ndole i Paracyprichromis nigripinnis a nie ma jakis ryb co zyja tyko posrodku????? ale takich to chyba wogole nie ma na swiecie bo albo dolne, srodkowodolne,gorne i srodkowogorne no ale nie wiem????Bo bedzie to moje jedyne akwarium i chcialbym miec w nim kilka gatunkow o ile sie da ale na peno to juz beda Callochromis macrops Ndole i raczej Paracyprichromis nigripinnis:):):)

A tak tylko na ogledziny do Krakowa to raczej nie pojade:(:(:(

Musze sie zadowolic zdjeciami w internecie chyba ze znajde jakis filmik:):):)

Autor drozd
Użytkownik
#36 - Posted: 21 Lut 2006 17:26 
nie tylko ja radzę ci pozostanie przy jednym gatunku piaskowych i jednym w toni więc coć w tym musi być :-) to naprawdę super rozwiązanie i gdybym miał takie akwa jak twoje długo bym się nie zastanawial... enantiopusy? callochromisy? xenotilapie? którekolwiek wybierzesz i tak ci zazdroszczę :-)

Marek

Autor tooold
Użytkownik
#37 - Posted: 21 Lut 2006 17:31 
a nie ma jakis ryb co zyja tyko posrodku

moje kolcobrzuchy żyją po środku ,

ale ja już zaczynam się martwić o te Callochromisy

Autor szymek_gorlice
Użytkownik
#38 - Posted: 21 Lut 2006 19:09 
to ile mam dac tych ryb na poczatku jak beda jeszcze mlode??/

Autor tooold
Użytkownik
#39 - Posted: 21 Lut 2006 23:30 
na innym forum napisałeś :"przeciez jeszcze nie zarabiam"

po zastanowieniu się odpowiem Ci tak - najpierw zarób na te ryby to potem dziesięć razy się zastanowisz czy wydać pieniądze i na jaki gatunek etc.

Autor szymek_gorlice
Użytkownik
#40 - Posted: 21 Lut 2006 23:57 
ale napisalem taz ze zbieralem na to akwarium przez 5 lat wiec pieniadze mam:):):)

A czemu ty tooold czepiasz sie takich szczegolow przeciez dopiero sie ucze o tanganice i nie wiem jeszcze wszystkiego ale przed zakupieniem ryb chce sie poradzic bardziej doswiadczonych ludzi na forum na temat jakie ryby najlepiej wybrac i czy beda one do siebie pasowaly

Autor drozd
Użytkownik
#41 - Posted: 22 Lut 2006 00:32 
ale przed zakupieniem ryb chce sie poradzic bardziej doswiadczonych ludzi na forum na temat jakie ryby najlepiej wybrac i czy beda one do siebie pasowaly wg mnie prawidłowy kierunek :-)

czyli wybrałeś dwa gatunki: callochromisy i paracyprichromisy, tak? powiem tylko że to całkiem przyjemna obsada :-) nie ma co już przy niej za bardzo kombinować... mam nadzieje że teraz ktoś ci podpowie ile młodych ryb najlepiej wpuścić żeby wrazie koniecznej selekcji w przyszłości uzyskac porządany układ płci...

jeżeli chodzi o młode callochromisy to zdaje się że f1 c. macrops ndole "red" można dostać własnie u państwa Mierzeński, zdaje się że niedawno była nawet na nie specjalna oferta ale nie wiem czy wciąż aktualna...

jesteś już bliżej niż dalej ale musisz mieć świadomość że zbiornik z Tanganiką nie powstaje w jeden dzień, ale jak już powstanie to wynagradza wszelkie trudy... powiem nawet że im bardziej się przygotujesz do hodowli swoich ryb tym większą będziesz miał frajdę z ich obserwacji...

Marek

Autor tooold
Użytkownik
#42 - Posted: 22 Lut 2006 05:29 
A czemu ty tooold czepiasz sie takich szczegolow przeciez dopiero sie ucze o tanganice
czepiam się bo widzę że jesteś niezdecydowany i troche jak dziecko - na prawdę dobrze Ci radzę kup Paracyprichromisy jeśli Ci sie podobają i zobacz czy po jakimś czasie dalej chcesz tego typu ryby.
Callochromisy zawsze możesz dokupić nie ruszając się z domu ;-)
Albo kupuj od razu jeśli jesteś pewien swego wyboru i już będzie po sprawie .
Z resztą oba te gatunki możesz kupić wysyłkowo ...

Autor kaczorluk
Użytkownik
#43 - Posted: 22 Lut 2006 14:19 
Oszalales w 5ooset litrowym akwarium bedziesz chodowal 2 gatunki ryb????

Zrezygnuj z Callochromis macrops Ndole bo i tak ich latwo w polsce nie dostaniesz a jesli ci sie uda to nie tanio:):):)

Ja bym zostawil Paracyprichromisy i do nich dorzucil szczelinowce naskalnikimoze wytrzymale muszlowce similis a nawet pomyslalbym nad tangancodus-wystarczy ze wychodujesz glony na kamieniach a one juz maja co jesc:):) oczywiscie musisz je jeszcze czyms dokarmiac ale radza sobie dobrze z miesna dieta tez PRZEMYSL TO BO CHYBA NIE CHCESZ SKONCZYC NA 2 GATUNKACH BO Z TEGO CO WIDZE CHCIALBYS ICH MIEC JAK NAJWIECEJ wiec lepiej zrezygnoj z pielegnic piaskowych jak jeszcze do tego masz filtr podzwirkowy to nie jak zamierzalbys wlozyc do niego piasek??????????

Autor szymek_gorlice
Użytkownik
#44 - Posted: 22 Lut 2006 14:30 
mowisz ze jest trudno dostac:(:(:(

No to co ja mam juz w koncu robic????

A wogole sa jakies wogole latwo dostepne ryby z tanganiki???

Ja juz sie poglebialem na temat tych ryb a tu sie okazuje ze je bedzie ciezko dostac a jak juz sie znajda to beda kosmicznie drogie:(:(:(

Ale chyba Paracyprichromisy juz latwo dostane???

Autor tasma
Użytkownik
#45 - Posted: 22 Lut 2006 15:02 
Wszystkie ryby z Tanganiki sa latwo dostepne (no moze prawie ;) ). Dzwonisz do Marty. Pytasz czy moze sciagnac. Ona zamawia i kilka tygodni jest.

Autor JGr
Użytkownik
#46 - Posted: 22 Lut 2006 15:15 
Oszalales w 5ooset litrowym akwarium bedziesz chodowal 2 gatunki ryb????
A dlaczego nie? Osobiście nie widzę nic dziwnego w trzymaniu nawet jednego gatunku ryb w takim akwarium.

Zrezygnuj z Callochromis macrops Ndole bo i tak ich latwo w polsce nie dostaniesz a jesli ci sie uda to nie tanio:):):)
Z zakupem C. macrops nie ma problemu, sam się do nich przymierzałem, jednak wybór padł na mniejsze C.pleurospilus. Co do ceny jakie osiągają te ryby - jeśli to jest drogo, to faktycznie trudno będzie koledze nabyć cokolwiek.

No to co ja mam juz w koncu robic????
Wykazać więcej zdecydowania!!!
W końcu musisz mieć jakieś pojęcie co Ci się podoba, a co nie, na co Cię stać, na pewno zapoznaleś się też z podstawowymi wymaganiami interesujących Cię gatunków.
Trudno doradzić coś więcej poza tym, co już zostało tu powiedziane. Nie odbieraj sobie całej frajdy i nie każ innym decydować za siebie.

Jarek

Autor rufus1
Użytkownik
#47 - Posted: 22 Lut 2006 15:15 
Witam!!!
Szymek myslalem ze juz podjales decyzje co do obsady. Zaskakujesz mnie swoja zmiennoscia zdania. Jezeli chodzi o zakup Callochromisów macrops to nie ma z tym problemu. Kwestia checi poszukania i cierpliwosci. Nie wiem skad kaczorluk ma inne informacje. Jest tak jak napisał Przemek (tasma).
kaczorluk napisał:
"...nawet pomyslalbym nad tangancodus-wystarczy ze wychodujesz glony..." , chyba chodzilo o Tanganicodusy. Szymek akurat tej ryby do wymienionych wczesniej przez kaczorluk'a nie polecam. Całkowicie odmienne preferencje pokarmowe, a info. diecie miesnej .... pozostawie to bez komentarza.
Leszek

Autor rufus1
Użytkownik
#48 - Posted: 22 Lut 2006 15:18 
Jarek napisał:
"....Trudno doradzić coś więcej poza tym, co już zostało tu powiedziane. Nie odbieraj sobie całej frajdy i nie każ innym decydować za siebie."

Szymek to podsumowanie tego wszystkiego!!!!
Leszek

Autor drozd
Użytkownik
#49 - Posted: 22 Lut 2006 16:23 
Ale wybralem te ryby i tego sie bede trzymal!!!!!! mowa oczywiście o callochromisach i paracyprichromisach... to się trzymaj swojego wyboru bo to na prawdę super opcja ale to ty musisz się do tego przekonać bo to ma być twoje akwa i twoja obsada! widzisz Szymek niektórzy upychają w akwa ryb tyle ile się da żeby było kolorowo, zeby było bogato... ale takie rzeczy w Tandze raczej przejdą! chciałbyś obserwować te ryby, uczyć się od nich i o nich to spraw im do tego warunki i nie nadużywaj ilości gatunków i sztuk w akwa! chcesz mieć kawałek, namiastkę własnej Tanganiki czy może akwarium typowo "towarzyskie"? jesli to drugie to zmień biotop dla własnej satysfakcji i dla dobra ryb... ale coś cię jednak do tej Tanganiki przyciągnęło, prawda?

co do dostępności wymarzonych ryb to powiem ci tylko tyle że to super frajda jak bedziesz w końcu miał te swoje wymarzone ryby, które wyśledziłes gdzieś w sieci, o których tyle się naczytałeś, tyle planowałeś... wg mnie lepiej ryby kupować z pewnego źródła, wtedy wiesz że kupisz rybe ktróra wygląda jak się nazywa, a że kosztuje pare zlotych więcej? wiesz jak to mówią - tylko naprawdę bogatych ludzi stać na kupowanie tanich rzeczy... nie chcesz chyba się rozczarować i stwierdzić że jednak warto było poczekac, zainwestować kilka złociszy więcej i mieć to czego chciałeś, nie sądzisz? poza tym nie ma co z góry zakładać że skoro f1 to na pewno kosztuje... popytaj, powysyłaj maile (chyba wiesz do kogo :-) i sądze że ceny f1 (chociażby callochromisów) pozytywnie cię zaskoczą...

także decyduj! twoje ryby, twoje akwa, twój wybór... nie wiem co jeszcze można ci więcej poradzić???

daj znać jaka decyzja...

Marek

Autor kaczorluk
Użytkownik
#50 - Posted: 22 Lut 2006 16:32 
Wiec moze wprost dlaczego nie dawalbym piaskowcow:

1.chcesz miec filrt podzwirkowy-to jak wlozysz piasek??
2.chcesz miec rosliny-powodzenia kopia dolki do 20 cm
3.chcesz miec inne ryby wsrod skal-nie ma mowy bo sie pokalecza

Ja jade wprost nie bede przeciagal jak inni!!!

Mam akwarium 375 litrowe a w nim n.leleupi, t.irsacae, n.similis, j.transcriptus, j.dickfeldi i leptosomy

Z tego co wiem chcialbys miec podobne ryby ja do twojego akwarium wlozylbym tak;n.leleupi 6 sztuk, t.irsacae 4 sztuki, n.similis 8x, j.transcriptus 4 sztuki, j.dickfeldi 4 sztuki widze ze spodobaly ci sie Paracyprichromisy wec wrzuc 20 sztuk i wybierz sobie jeszcze 1 gatunek spokojnego szczelinowce i bedzie git

ja w swoim akwarium trzymam te ryby bez wiekszych problemow a zarcie podaje pol na pol leptosomy i t.irsacae wola zarcie roslinne wiec je jedza inne wola miesne wiec wybieraja sobie miesne i nie z tym zasdnych problemow i dlatego nie widze przeszkody w trzymaniu t.irsacae w twoim akwarium nawet tak stwierdzil tasma na innym twoim forum ktore tez czytalem

lepiej sobie to przemysl owszem mozesz dac sobie do akwarium 2 gatunki albo 1 ale co to za przyjemnosc znudza ci sie po kilku dniach i szybko zrazisz sie do tanganiki!!!!!!

Autor drozd
Użytkownik
#51 - Posted: 22 Lut 2006 16:43 - Edytowany przez: drozd 
owszem mozesz dac sobie do akwarium 2 gatunki albo 1 ale co to za przyjemnosc znudza ci sie po kilku dniach i szybko zrazisz sie do tanganiki!!!!!!
a to już jakby powiedzielie w amerykańskim sądzie opinia własna... ale skoro już jesteśmy przy opiniach własnych to całkowicie się z tym nie zgadzam... Tanagnika jedno gatunkowa daje zupełnie inne możliwości, to zupełnie inna akwarystyka, fakt może to opcja dla ludzi bardziej określonych akwarystycznie żeby nie powiedzieć o bardziej wyszukanym guście... ale to tylko moja własna opinia :-)

Marek

Autor fazi64
Użytkownik
#52 - Posted: 22 Lut 2006 16:46 - Edytowany przez: fazi64 
Witam,
A czy bedac poczatkujacym jak piszesz tangamaniakiem zastanawiales sie nad "problemowoscia" howu tych ryb? Czy dobrze wczytales sie w potrzeby poszczegolnych gatunkow? (parametry wody, pozywienie itd, itp.)
Czy czujesz sie na silach rozpoczynac swoja przygode od tych pieknych i przeciekawych, ale jednak dosc drogich w zakupie gatunkow? A co bedzie, gdy (odpukac) pospieszysz sie z zasiedleniem zbiornika i zaczna sie problemy ze zdrowiem podopiecznych?
IMHO musisz sobie zadac najpierw pytanie - czy mozesz podolac tym wszystkim wyzwaniom?
Jesli tak - to ja nie wahalbym sie nad enantiopusami na dnie (po zobaczeniu ich na zywo, kazdy chyba na nie "zachoruje") i "sledziami" w toni (Cyprichromis-bardziej ruchloiwe i agresywne lub Paracyprichromis-mniej ruchliwe i spokojniejsze).
Te ryby na pewno wypelnia cale 500l swoja obecnoscia i nikt nie powie: "jaki ten baniak pusty..." ;))
Pozdrawiam
Fazi64

Autor szymek_gorlice
Użytkownik
#53 - Posted: 22 Lut 2006 16:54 
obsada podana przez kaczorluka mi sie podoba a wy co o niej sadzicie??

Autor tooold
Użytkownik
#54 - Posted: 22 Lut 2006 16:59 
ja już odpuszczam,bo to bicie piany

Autor szymek_gorlice
Użytkownik
#55 - Posted: 22 Lut 2006 17:05 
no co wybiore chociaz 1 gatunek to juz ktos go krytykuje:(:(

Wiec co on podal prawie caly zestaw wiec pytam chyba po to jest wlasnie forum nie ????

Autor rufus1
Użytkownik
#56 - Posted: 22 Lut 2006 18:52 
Ja równiez podażam "tropem" tooolda - ide po kajak i odpływam!!!
Zrób konserwę i bedzie jak chcesz.

Autor szymek_gorlice
Użytkownik
#57 - Posted: 22 Lut 2006 19:51 
wielkie dzieki!!
Tylko sie zapytalem!?

Autor kaczorluk
Użytkownik
#58 - Posted: 22 Lut 2006 19:58 
i tak dalej uwazam ze jak na takie akwarium to 2 gatunki to za malo ryb!!!
Ta moja propozycja nie jest taka zla!!Ja choduje te ryby w mniejszym akwarium o ponad 100 l i wszystko jest ok.Panuje doskonala harmonia ryby do siebie pasuja i co najwazniejsze rozmnazaja sie i wszystko jest ok!!!

Jezeli piszesz ze bedzie to twoje jedyne akwarium i zbierales na nie przez 5 lat to pomysl czy warto jest trzymac w nim tylko 2 gatunki ryb????

Autor kaczorluk
Użytkownik
#59 - Posted: 22 Lut 2006 20:01 
i reszta niech tez pomysli to bedzie przeciez szymka tylko 1 akwarium.

A propos jak bys byl kiedys w wawie to am do sprzedania mlode szczelinowce i naskalniki:):):) po rodzicach f1:):):)

Autor duch
Użytkownik
#60 - Posted: 23 Lut 2006 11:49 
Witam.Szymek podziwiam Cię!Kilku doświadczonych ludzi wykazuje tyle cierpliwości wobec Twojego niezdecydowania.!A Ty z uporem maniaka szukassz takiej opcji,którą obrałeś od początku.Odzywa się jeden gość ,który popiera Twoją wizję baniaka i Ty mu przyklaskujesz!Wiesz co?Widziałem artykuł,w którym gość opisywał hodowlę w jednym zbiorniku frontoz i palet.Weź chłopie dorzuć do tego gupiki i obsada MALINA!!!!!. Rufus,Drozd,Tooold,podziwiam Waszą cierpliwośc,ale i święty wysiadłby przy Szymku.Pozdrawiam-Andrzej.

Strona  Strona 2 of 3:  « Previous  1  2  3  Next » 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / 5ooL. TANGANIKA Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®