Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

pomoc w doborze obsady

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor Guezmir
Użytkownik
#31 - Posted: 19 Kwi 2011 17:46 - Edytowany przez: Guezmir 
Prawdopodobnie 1 samiec + 2 samice.
Ryby mocno zestresowane. Nie wiem jak to będzie, bo przed godziną dostałem info z domu, że jedna ryba padła. Mam nadzieję, że dwójka przeżyje i będzie odmiennej płci. Nadzieja matką...

Jestem wściekły, bo zakupione przez mnie osobniki, mimo niewielkich rozmiarów (3cm) są/były przepiękne.

Autor Guezmir
Użytkownik
#32 - Posted: 26 Kwi 2011 12:50 
Pozostała dwójka zaaklimatyzowała się w zbiorniku, zajęła dwa skupiska muszli (4-5 szt). Ryby normalnie jedzą, trzymają się blisko muszli, są dosyć płochliwe. Ponawiam pytanie o uzupełnienie obsady. Cyprochromisy nie nadają się do akwarium 80x35 cm, zgadza się? Co mógłbym dorzucić? Inne muszlowce, coś pływającego w toni, naskalniaki, alto?

Autor admin
Admin
#33 - Posted: 26 Kwi 2011 16:03 
Ja napisałam Ci już wyraźnie jaka powinna być obsada. Na razie nie wiesz co Ci przeżyło. Nic nie nadaje się do toni do tak małego zbiornika. Także duże alto i julidochromisy odpadają.

Marta

Autor Guezmir
Użytkownik
#34 - Posted: 26 Kwi 2011 19:05 
Owszem. Ale wcześniej rozmawialiśmy o n.caudopunctatusach ;)

Autor admin
Admin
#35 - Posted: 26 Kwi 2011 19:28 
No właśnie.....ale zmieniłeś zamiary i najpierw dowiedz się co masz w zbiorniku. To najważniejsze. Możesz dodać do nich tylko muszlowce i to takie żyjące w parach.


Marta

Autor Guezmir
Użytkownik
#36 - Posted: 26 Kwi 2011 19:37 
Ok.
Dzięki

Autor Guezmir
Użytkownik
#37 - Posted: 3 Maj 2011 23:59 
Proszę o pomoc w identyfikacji płci moich l.ocellatus

http://img218.imageshack.us/img218/4527/ocellatus2 .png

http://img696.imageshack.us/img696/4039/ocellatus. png

Osobniki wielkości około 3 cm.

Autor sander
Użytkownik
#38 - Posted: 4 Maj 2011 07:27 
Wygląda,że masz parkę gold-ów :-)

Autor Guezmir
Użytkownik
#39 - Posted: 4 Maj 2011 09:09 - Edytowany przez: Guezmir 
Wygląda,że masz parkę gold-ów :-)

Wow! :)

Po jakich cechach wyglądu rozpoznałeś?

Autor sander
Użytkownik
#40 - Posted: 4 Maj 2011 09:56 
Ryba na pierwszym zdjęciu wygląda mi na samca i celuję, że jest nieco dłuższa. Samiczki są krótsze i bardziej zwarte w sobie a do tego mają ładniejsze kolory i więcej fioletowego akcentu na bokach.

Autor Guezmir
Użytkownik
#41 - Posted: 4 Maj 2011 10:11 
Ciało ma bardziej wydłużone, ale jest mniejsza i mniej agresywna

Autor grzegorz1971
Użytkownik
#42 - Posted: 20 Maj 2011 14:12 
Witam serdecznie.

Mam pytanko. Mam akwarium panoramiczne 240 l. wyposażone w skałki, muszle winniczka, piasek jest drobny. Od roku pływają w nim takie rybki jak:

julidochromis transcriptus Gombe szt. 3
lamprologus brevis szt. 4
lamprologus similis szt. 3
altolamprologus Sumbu Shell szt. 4
altolamprologus compressiceps Gold szt. 3

Niby wszystko ok. rybki sobie żyją, żadna nie padła, pływają w swoich rewirach, ale się nie rozmanażają.

Może są one jednej płci? Jeśli tak to miałbym nie złego pecha. A może jest ich za mało, albo mam złą obsadę. Jeśli powinienem ją zmienić to na jaką ?

Autor pkubek
Użytkownik
#43 - Posted: 20 Maj 2011 19:24 
myślę, że problemem może być przerybienie, masz mase ryb w małym litrażu. Do rozmnażania potrzebna jest odpowiednia wielkość rewirow. Przy przerybieniu być może udaje się rozproszyć agresję ale to jest minimum egzystencjalne. Ja mam u siebie 2 gatunki ryb dorosłych + kilka sztuk maluchów w tej pojemnosci, ryby z odłowu, rozmnażają się bez problemów.

Autor grzegorz1971
Użytkownik
#44 - Posted: 21 Maj 2011 22:28 
Dzięki za info. Wg Ciebie jak ułożyć akwarium? Jeśli chodzi o altolamprologus Sumbu Shell na pewno mam samca, jest o wiele większy niż pozostałe dwa (te dwa są o wiele mniejsze i jedna z rybek od dłuższego czasu ma pękaty brzuszek). Ogólnie były 4 szt, ale od tygodnia jednego nie mogę znaleźć chyba wciągnęła go muszla :) )

Autor pkubek
Użytkownik
#45 - Posted: 21 Maj 2011 23:18 
jesli muszla to moze to samica pilnująca ikry?
ja nie trzymałbym Alto Sumbu Shell z Compressicepsami. Musisz zdecydować czy wolisz Shelle czy Compressicepsy. Biorąc pod uwagę temperament J. Transcriptus zostawiłbym w akwarium Compressicepsy. To wytrzymale ryby, u mnie były z Transcriptusami i miały młode, i jedne i drugie. Shelle to delikatne ryby. Już niedługo reszta mieszkańców będzie dla nich zagrożeniem bo jak rozumiem masz młode ryby?

Autor grzegorz1971
Użytkownik
#46 - Posted: 22 Maj 2011 11:52 
Alto Compressiceps mam 3 szt. i na razie trudno powiedzieć, czy będzie para. Natomiast u Shelli prawdopodobnie jest samiec i dwie lub trzy samiczki.
Raczej skupię się na Sumbu Shelach, ale co do nich można dobrać?
A tak z drugiej beczki, ja karmię rybki pokarmem białkowym Sera Granured, to wystarczy czy robić jakieś zamiany?

Autor jaosh
Użytkownik
#47 - Posted: 22 Maj 2011 13:08 
A tak z drugiej beczki, ja karmię rybki pokarmem białkowym Sera Granured, to wystarczy czy robić jakieś zamiany?

Kolego, suchy pokarm to tylko ma stanowić dodatek. Proponuję Ci dokupić jeszcze dwa rodzaju suchego to wzbogaci dietę Twoich ryb. Zaopatrzyć się musisz w mrożonki jak i podhodować lub zakupić żywca. Wtedy dieta Twoich podopiecznych będzie bogatsza co przełoży się na ich sposób życia.

Autor Beliar
Użytkownik
#48 - Posted: 22 Maj 2011 17:00 
A tak z drugiej beczki, ja karmię rybki pokarmem białkowym Sera Granured, to wystarczy czy robić jakieś zamiany?
Karmienie jednym pokarmem nie prowadzi do prawidlowego rozwoju i wybarwienia ryb
Musisz starac sie jak najbardziej urozmaicic diete.
Nie chodzi tu o pokarmy roznych producentow ale o pokarmy o roznym skladzie.
Dodaj przedewszystkim mrozonki, zywy no i spiruline ktora jak dla mnie powinna byc w diecie kazdej ryby z tanganiki (oczywiscie w roznych ilosciach zaleznych od preferencji pokarmowych)
Jarek

Autor grzegorz1971
Użytkownik
#49 - Posted: 23 Maj 2011 09:33 
Dzięki serdecznie za informację. Temat jedzenia potraktowałem trochę luźno i może dlatego w moim akwarium nie dokońca jest tak jak powinno. Wczorajszy dzień poświeciłem na lekturę. Dzisiaj postaram sie coś nabyć, wiem co chcem, zobaczymy co dostanę. Jaosh mógłbym Cię poprosić o jakiś "przepis" na hodowle własnego żywca? Jarek spirulinę mieszać z pokarmem białkowy, czy podawać ją osobno?
Grzegorz

Autor jaosh
Użytkownik
#50 - Posted: 23 Maj 2011 10:40 
Witam,

Hoduj sobie artemią. to będzie wyśmienity pokarm dla maluchów choć i duże tym nie pogardzą. Jak masz miejsce to załóż sobie jeszcze małe akwarium i wpuść tam krewetki, które szybko się mnożą. Da Ci to niekończące się zasoby "tuczników".
Tak jak pisałem jest też opcja zakupu żywca w małych woreczkach foliowych. Znajdziesz w tych woreczkach wszystko od drobnicy do krewetek.

Ja suchy pokarm w płatkach przyrządziłem w następujący sposób:

Spirulinę wraz z innymi pokarmami dla pielęgnic wsypałem do jednego pojemnika i zmieliłem. Tak powstała mieszanka, w której jest wszystkiego pod dostatkiem.

Pokarm w granulatach polecam: Hikari, Naturefood, Tropical, TETRA CICHLID GRANULES (choć to barwi wodę ale też łatwo daje się rozkruszyć). Innych jeszcze nie próbowałem więc się nie wypowiadam.

Jednym słowem im więcej tym lepiej. Urozmaicona dieta to dobra dieta.

Dostępne też są na rynku pokarmy w małych saszetkach. W nie też warto się zaopatrzyć. Ryby łapczywie się na ten pokarm rzucają. minusem tego pokarmu jest to, że w momencie połykania przez rybę, małe resztki wydostają się z pyska lub przez skrzela ( śmiesznie pisać o swoim nazwisku:-) ) i zanieczyszczają wodę. W takich przypadkach najlepiej jest posiadać młodzież w akwarium gdyż szybko się uwija z "drobnicą pokarmową".

Pozdrawiam

Autor Beliar
Użytkownik
#51 - Posted: 23 Maj 2011 13:01 
Jarek spirulinę mieszać z pokarmem białkowy, czy podawać ją osobno?
Ja akurat podaje osobno ale sa rozne szkoly
Jarek

Autor grzegorz1971
Użytkownik
#52 - Posted: 24 Maj 2011 10:58 
Witam,

"załóż sobie jeszcze małe akwarium i wpuść tam krewetki, które szybko się mnożą. Da Ci to niekończące się zasoby "tuczników"

Czy 10 - cio litrowy gotowy zestaw krewetkarium Aquaela wystarczy do takiej hodowli, i jakiego gatunku mają być krewetki /w kraju recesja więc tniemy koszty jak się da/ :)

Autor jaosh
Użytkownik
#53 - Posted: 24 Maj 2011 18:38 
Czy 10 - cio litrowy gotowy zestaw krewetkarium Aquaela wystarczy do takiej hodowli, i jakiego gatunku mają być krewetki /w kraju recesja więc tniemy koszty jak się da/ :)

Nie no większy litraż jest potrzebny. Załóż poprostu małe akwarium z krewetkami tj. roślinki, korzenie, filtr. Niech one sobie tam żyją a Ty od czasu do czasu je wyławiaj. A jakie krewetki to tego Ci nie powiem. To już muszą fachowcy Ci pomóć.

Autor Guezmir
Użytkownik
#54 - Posted: 17 Cze 2011 11:10 - Edytowany przez: Guezmir 
Witam ponownie.

Udało mi się dokupić 4 kolejne ocellatusy. Wczoraj dotarły z Warszawy. Mam ich teraz w sumie 6 w akwa 80x35x45. Muszli ok 30 szt, szczeliny z otoczaków. Dadza sobie radę, czy będzie sajgon?

Pozdrawiam

Grzegorz

Autor admin
Admin
#55 - Posted: 17 Cze 2011 19:19 
Może być mało ciekawie. Sam zobaczysz i nam zrelacjonujesz.

Marta

Autor marysia1
Użytkownik
#56 - Posted: 8 Sty 2012 22:29 - Edytowany przez: marysia1 
Witam
Mam akwarium 100x40cm 160L. Pływają tam od kilku dni młode N Multifasciatus (6szt) i J Dickfeldi (6szt). Czekam aż się dobirą w pary. Jaką docelową obsadę powinnam zostawić w tym zbiorniku?

Autor admin
Admin
#57 - Posted: 9 Sty 2012 06:32 
Same multiki - nic innego.

Marta

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / pomoc w doborze obsady Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®