Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

ALTOLAMPROLOGUS CALVUS

Autor LUKASZ SZIN
Użytkownik
#1 - Posted: 22 Lis 2010 21:22 
Witam,

Od pewnego czasu bacznie się przyglądam tym rybkom i co raz bardzeij mnie one przyciągają . Mam pytanie ile jest oficjalnie odmian ALTOLAMPROLOGUS i czy też sie one krzyżują miedzy sobą tak jak Tropheusy ?!
Jaki minimalny muszą mieć one zbiornik, czym je karmić .
Proszę o jak najwięcej informacji, z góry bardzo dziękuję .

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 23 Lis 2010 05:27 
Odpowiedź na wszystkie zadane pytania znajdziesz w VI numerze Tanganika MAGAZYN
Altolamprologusy na nowo…- Magdalena i Przemysław Mirek

Warto samemu poczytać, a nie tylko czekać na odpowiedzi:)

To artykuł przeglądowy, cała masa wiedzy.

Marta

Autor darecki123
Użytkownik
#3 - Posted: 23 Lis 2010 20:43 
Nie każdy ma do dyspozycji Magazyn Tanganika, aby się zapoznać z interesującym go tematem, a istotą forum jest udzielanie wskazówek, różnego rodzaju rad i informacji,

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 23 Lis 2010 21:28 
darecki123

Ująłeś to bardzo dobrze - istotą forum jest udzielanie wskazówek, itp.

Ale też forum ma ARCHIWUM z którego można bez ograniczeń korzystać. Jeśli ktoś koniecznie potrzebuje darmowej wiedzy, to niech chociaż wykaże MINIMUM aktywności i czegoś w nim poszuka, zanim zacznie zadawać najprostsze pytania.

Przeglądnąłem sobie wszystkie rozpoczęte przez Ciebie wątki i co zauważyłem?

Zadajesz pytanie i nawet nie wysilasz się aby odpowiedzieć na stawiane Ci przez innych pytania. Czekasz na interesującą Cię odpowiedź i nawet nie umiesz napisać słowa dziękuję.

I na koniec - żeby mieć jak piszesz " do dyspozycji" Tanganika MAGAZYN trzeba dokonać jednej z dwóch banalnych czynności - pożyczyć albo KUPIĆ. Ale Ty wolisz wersję darmową - zadawać pytania na forum i liczyć na to, że jakiś jeleń się tą wiedzą podzieli. I masz rację - jelenie się dzielą - bo lubią to, czym się zajmują.

Nie ukrywam, że zdenerwowałem się okropnie Twoim pouczaniem do czego służy forum.

Robert

Autor darecki123
Użytkownik
#5 - Posted: 23 Lis 2010 23:11 
Szanowny kolego Robercie nastąpiło rażące niedopatrzenie z twojej strony..... Ja nie pytałem ciebie o zachowanie calvusów tylko kolega LUKASZ SZIN, więc moich postów nie musisz przeglądać .... nie pamiętam też panie adminie kiedy ktoś zadawał mi jakieś pytanie, jeżeli taka sytuacja miała miejsce to napewno udzieliłem odpowiedzi na zadane pytanie, kultury szanowny panie tez uczył mnie nie będziesz, popatrz raczej na swoje zachowanie wobec innych forumowiczów nazywając ich jeleniami napewno będą z tego zadowoleni .
ps.

w mieście w którym mieszkam nie można nigdzie kupić magazynu tanganika a pożyczyć też nie mam od kogo ponieważ biotop tanganika jest bardzo mało popularny w moim mieście.

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 24 Lis 2010 06:27 
Nie będę odpowiadać na Twoje pytania i sugestie, bo ani ja ani Robert nie jesteśmy Twoimi kolegami. Cóż taka prawda.

Magazyn można zamówić internetowo (niekoniecznie u nas) i o tym dobrze wiesz, ale cóż... wiedza to raczej obecnie upadająca dziedzina. Czytanie, gromadzenie informacji to tylko nielicznym sprawia przyjemność.



Chyba przestaje mi się chcieć przygotowywać Magazyn....

Mnóstwo wysiłku autorów, naszych, gromadzenie cennych informacji, zdjęć, a potem.....



Marta

Autor darecki123
Użytkownik
#7 - Posted: 24 Lis 2010 08:51 
Myślałem że na tym forum tak jak na innych do których należę panuje przyjacielska atmosfera i każdy mówi do siebie po imieniu..... ale najwyraźniej tutaj jest inaczej... dlaczego więc w tym poście zwraca się pani do mnie "per TY " Ja nie jestem pani oraz pana KOLEGĄ. Szanowna pani admin ( myślę że nie uraziłem pani...) zgadza się wiedza to raczej upadająca dziedzina, więc uczmy się cały czas, bo na naukę nigdy nie jest za późno i pomagajmy tym osobą które o to proszą. Korona z głowy nie spadnie jeżeli napiszemy kilka zdań.....nooo może się złamać paznokieć od uderzania palcem w klawiaturę.

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 24 Lis 2010 09:06 - Edytowany przez: admin 
Napisz w takim razie sam kilka cennych informacji na tym forum, bo mnie korona z głowy już jakiś czas temu spadła:((

Kończę

Marta

Autor sander
Użytkownik
#9 - Posted: 24 Lis 2010 10:03 
LUKASZ SZIN zadał pytanie i uzyskał na to pytanie odpowiedź. Marta udzieliła odpowiedzi prostej a takie są zwykle najbardziej przydatne. Zdobywanie wiedzy polega na czytaniu literatury, tak było, jest i będzie. Podanie na tacy konkretnej pozycji literatury nazywane jest wkładaniem uczniowi pieluchy, nazywane jest tak dlatego, że dalszy proces jest już dziecinnie łatwy, wystarczy umieć czytać. Forum nie jest po to by pisać posty w postaci artykułów ale by o tych artykułach dyskutować, rozwiewać wątpliwości czy udzielać porad. Czasem lubimy podzielić się obserwacjami, doświadczeniami czy eksperymentami ale podstawy trzeba poznać poprzez czytanie - naukę.

Autor LUKASZ SZIN
Użytkownik
#10 - Posted: 24 Lis 2010 19:14 
Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedz :(
Nie spodziewałem się że mój post będzie sprzeczką między
admin a darecki123 .
Zgadza się że wiedzę dostajemy czytając literaturę, a zgodzę się z darecki123 na innych forach jak się zada pytanie to można liczyć na odpowiedz. Ale cóż ... JA nie dostałem odpowiedzi.

Uważam temat za zamknięty

Autor emeryt
Użytkownik
#11 - Posted: 30 Gru 2010 10:46 
ja proponuje załozenie panstwu r i m mierzenskim załozenie forum pokłuc sie widaje mi sie ze w głowach im sie poprzewracało od tych rybek TO PO CO TO FORUM JEST ZEBY SIE WYMADRZAC WYPISUJE SIE Z TEGO GŁUPIEGO FORUM

Autor admin
Admin
#12 - Posted: 30 Gru 2010 11:02 
+emeryt

ja nie będę za Tobą tęskniła. Nie udało Ci się napisać nic merytorycznego na tym forum, a jedynie jątrzysz. Czyżbyś po to tylko tutaj się zapisał? chyba tak!.


Obawiam się, że jak napiszesz jeszcze jakąś głupotę to sama Cię usunę, bo mam takich jak TY dosyć.

Napisz coś mądrego bo na razie to piszesz nie jak emeryt tylko .....dzieciak.

Każdy następny tekst w stylu powyżej - usuwam!!!

To ostatnie ostrzeżenie.

Marta

Autor tooold
Użytkownik
#13 - Posted: 13 Sty 2011 12:52 
Od pewnego czasu bacznie się przyglądam tym rybkom i co raz bardzeij mnie one przyciągają . Mam pytanie ile jest oficjalnie odmian ALTOLAMPROLOGUS i czy też sie one krzyżują miedzy sobą tak jak Tropheusy ?!
Jaki minimalny muszą mieć one zbiornik, czym je karmić .
Proszę o jak najwięcej informacji, z góry bardzo dziękuję .

proponuję to co poniżej :
http://www.tooold.ayz.pl
http://www.suephoto.pl/index.php/serwis/strona/8/2 3
http://www.suephoto.pl/index.php/serwis/strona/8

Autor LUKASZ SZIN
Użytkownik
#14 - Posted: 15 Sty 2011 15:17 
tooold

Bardzo dziękuję za odpowiedz, na pewno skorzystam z tych linków

Pozdrawiam,
Łukasz

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / ALTOLAMPROLOGUS CALVUS Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®