Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

pomysł na nowy zbiornik - drapieżniki

Autor pkubek
Użytkownik
#1 - Posted: 12 Gru 2010 16:42 
Hej,
zrodził mi się pomysł na nowy zbiornik. Będzie większy, obecnie ma 240 l - Julidochromisy Transcriptus Kapampa (m+f), Altolamprologusy Compressiceps Orange Fin (m+f), do tego chmary młodych, już nie wiem co z nimi robić).

Tak więc nowy zbiornik będzie miał 400 l, oczywiście będzie zamieszkiwany przez moje ulubione drapieżniki. Do ww. obsady zamierzam dołączyć:
Neolamprologus Obscurus,
Neolamprologus Modestus

Czy sądzicie, że te cztery gatunki dadzą radę w tym litrażu?
Czy coś dołożyć?
Myślę, o takim zestawieniu aby zaaranżować strefę skalistą, ktora przechodzi w przejściową. Z jednej strony byłyby wyraźnie większe spiętrzenia, które przechodzą w rzadsze skupiska skalne dla Modestusów i Obscurusów.
Czy ktoś z Was ma Modestusy? Jak one się zachowują?
pozdrawiam,
Paweł

Autor jaosh
Użytkownik
#2 - Posted: 12 Gru 2010 17:04 
Z moich obserwacji N. Obscurus muszę stwierdzić, że bardziej lubują się w dużych skupiskach skalnych niż przejściowych. Ja swoim po dokładałem trochę kamyczków co spowodowało, że wyprowadzają więcej maluchów. Samice oddalają się od skał jedynie na czas jedzenia lub by zaciągnąć samca do swych dołków.

Tak więc jeżeli zrobisz aranż w ten sposób co opisujesz może zaistnieć taka sytuacja, że jedną część akwarium będziesz mieć pustą i służyć ona będzie jedynie rybim spacerkom.

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / pomysł na nowy zbiornik - drapieżniki Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®