Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

obsada akwarium 130-50-40

Autor gerec
Użytkownik
#1 - Posted: 22 Lut 2006 16:28 
Witam chce zalozyc tanganike ale wiem tylko tyle ze maja byc w niej ksiezniczki,jakie ryby i ile sztuk moge do nich wpuscic tak aby sie nie pozabijaly i zeby bylo ladnie .Za wszystkie wypowiedzi wielkie dzieki,a ha aby nie bylo tropheusow,poniewarz mnie na te rybki nie stac,na razie

Autor tooold
Użytkownik
#2 - Posted: 22 Lut 2006 16:56 
Witam chce zalozyc tanganike ale wiem tylko tyle ze maja byc w niej ksiezniczki,jakie ryby i ile sztuk moge do nich wpuscic tak aby sie nie pozabijaly i zeby bylo ladnie

wpuśc księżniczki tak jak piszesz - ile sztuk , to zależy od rozmiarów akwarium Kolego

Autor Saint
Użytkownik
#3 - Posted: 23 Lut 2006 09:19 
Akwarium z samymi ksiezniczkami jest naprawde super jezeli chcesz koniecznie cos dolozyc to moga to byc ryby z rodzaju Julidochromis
Mirek

Autor Belgrano
Użytkownik
#4 - Posted: 23 Lut 2006 09:48 
Do Księżniczek na takie akwarium radze dać tylko Naskalniki, lelelupi lub Cylindricus jest to dość mocna ryba i da sobie w takim akwarium rade z Księżniczkami. Oczywiście musisz dbać aby Księzniczki nie zdominowały akwarium. W dodatku warto zrobic dużo zwalin skalnych aby małe mialy miejsce do schowania sie.

Autor gerec
Użytkownik
#5 - Posted: 23 Lut 2006 10:22 
toold wymiary akwarium podalem ale dalej nie wiem ile sztuk ksiezniczek moze przebywac w takim zbiorniku i ile naskalnikow pozdrawiam i czekam na dalsze wypowiedzi

Autor Saint
Użytkownik
#6 - Posted: 23 Lut 2006 11:28 
jedna ryba potrzebuje 10-15 l wody mozesz w nim trzymac 15-20 ryb

Autor tooold
Użytkownik
#7 - Posted: 23 Lut 2006 11:44 
toold wymiary akwarium podalem ale dalej nie wiem ile sztuk ksiezniczek moze przebywac w takim zbiorniku i ile naskalnikow pozdrawiam i czekam na dalsze wypowiedzi

przepraszam, zapomniałem o tytule ;-)
a nie żal Ci akwarium na księżniczki ?
no chyba ,że jakaś fajna odmiana z odłowu.....

Autor gerec
Użytkownik
#8 - Posted: 23 Lut 2006 11:53 
toold a jaka obsada bedzie najlepsza jesli nie bedzie ksiezniczek

Autor Sendog
Użytkownik
#9 - Posted: 23 Lut 2006 15:52 
Jeśli Twoje akwarium ma być z rybami Lamprologus, Neolamprologus lub Julidochromis to zastanów się dobrze nad doborem ilości. Sugerowałbym nie więcej niż 3 gatunki a przy bardziej agresywnych gatunkach nawet 2 gatunki.
Julidochromisy to diabły jak dobiroą się w parę i zapragną złożyć ikrę. Regani czy transcriptus otrafią nieźle pogonić inne ryby - tu terytorium to conajmniej 50 cm, a weź pod uwagę że ryby nie podzielą tak zbiornika jak Ty sobie pomyslisz.
Lelupi czy cylindricus dorosłe to też diabły. Księżniczki też nie ustępują w niczym pozostałym. Mozę się okazać że 2 pary dosrosłych szczelinowców lub księzniczek to w takim zbiorniku max.

Autor tooold
Użytkownik
#10 - Posted: 23 Lut 2006 16:43 
a jaka obsada bedzie najlepsza jesli nie bedzie ksiezniczek

KOlego - zobacz co Ci się podoba, a potem poczytaj o wymaganiach i czy czujesz się na siłach hodować takie ryby ,tego za Ciebie nikt nie określi

Autor Belgrano
Użytkownik
#11 - Posted: 23 Lut 2006 17:38 
na ładne dno mozna dac Muszlowce, na góre Cyprichromisa, środek potem co Ci sie spodoba. Można cos ze spokojniejszych Naskalników, albo Calvusów?

Autor Saint
Użytkownik
#12 - Posted: 23 Lut 2006 17:45 
Ksiezniczki otrzymuja coraz to lepsze epitety "diably" nie wiem skad sie bierze takie przekonanie z powodzeniem w 200l trzymalem cztery pary ksiezniczek oraz samice + 2 samce Julidochromis marlieri WSZYSTKIE ryby zyly w zgodzie i odchowywaly potomstwo do tej pory choduje ksiezniczki i moge okreslic agresywnosc ich w skali 1-10 na 3 a np eretmodusow czy trofci na 5
pozdrawiam Mirek

Autor Belgrano
Użytkownik
#13 - Posted: 23 Lut 2006 18:49 
Ksiezniczki otrzymuja coraz to lepsze epitety "diably" nie wiem skad sie bierze takie przekonanie z powodzeniem w 200l trzymalem cztery pary ksiezniczek oraz samice + 2 samce Julidochromis marlieri

Sam sobie odpowiedziałes:-). Po prostu trzymałes Ksiezniczki w małej ilości, ich rodzinka nie penetrowała calego akwarium i kazdego zakątka. Inne ryby miały szanse. Zazwyczaj ludzie maja za małe akwaria a za dużo ryb!

Autor Saint
Użytkownik
#14 - Posted: 23 Lut 2006 19:00 
jezeli uwazasz ze 8 doroslych ryb plus od kazdej pary narybek i kolejne pokolenia z kazdego po ok 20 sztuk to malo ryb coz przelicz to sobie ile ich bylo i kolejna sprawa na kazda pare przypadalo ok 20 cm dna i juli tez mialy swoje terytorium ryby odlawialam gdy osiagaly wielkosc ok 3 cm poza tym zauwazylem ze agresja u ksiezniczek jest wyzsza gdy ich jest mniej moim zdaniem przypieto "latke"- uwaga agresywne- i wszyscy sie tego trzymaja osobiscie trzymam ksiezniczki od ...zreszta niewazne uwazam ze agresja wynika z bledow ktore popelniamy podczas ukladania dekoracji
pozdrawiam Mirek

Autor gerec
Użytkownik
#15 - Posted: 23 Lut 2006 19:25 
Saint nawet nie wiesz jak twoje posty ucieszyly mnie ,poniewarz od samego poczatku planowalem miec ksiezniczki i naskalniaki,mysle za jak umieszcze po cztery sztuki z kazdego gatunku, to sobie w droge nie beda wchodzic ,pozdrawiam

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / obsada akwarium 130-50-40 Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®