Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Neolamprologus Mustax i Neolamprologus Obscurus - 240 l

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor Topielec
Użytkownik
#31 - Posted: 15 Mar 2011 13:24 
metode ustabilizowania GH/KH

Masz niestabilną twardość wody? Masz w kranie miękką wodę?

Autor jaosh
Użytkownik
#32 - Posted: 15 Mar 2011 13:29 
wypłynęła dwójka młodych


Jakiego mniej więcej są rozmairu i czy juz widać na nich paski??

Jak tak to maluchy juz maja ponad tydzień.

Autor pkubek
Użytkownik
#33 - Posted: 15 Mar 2011 17:53 
Jaosh, widać maleńkie ciemne znaczenia ale jeszcze nie paski. mają spore oczy i głowę, jak rodzice :)

w kranie mam dobre parametry, tzn nie miękkie, podniosłem parametry by mić ok 12 GH i 15 KH i przy podmianach zawsze są wahania ponieważ dodaje sól Brightwell, tzn wydaje mi się, że zawsze są jakiś wahania gdy się podnosi parametry "sztucznie" i potem uzupełnia wodę, wylewając 20l "starej" muszę zawsze dosyć soli do 20l "nowej" i jakoś dziwnie nie mogę dojść do precyzji

Autor bernard
Użytkownik
#34 - Posted: 15 Mar 2011 18:53 - Edytowany przez: bernard 
Osobiście uważam, że takie zabiegi nie są potrzebne. Warszawska woda nie jest co prawda idealna (z punktu widzenia Tanganiki), ale mimo tego ryby zupełnie nieźle w niej funkcjonują. Kilka lat temu także próbowałem "poprawiać" wodę, ale - nie dostrzegając żadnych zmian w zachowaniu ryb - odpuściłem. Uznałem, że jest to zbędny wydatek i strata czasu, związana z przygotowaniem wody, czy z pomiarami.

Autor jaosh
Użytkownik
#35 - Posted: 15 Mar 2011 19:17 
Wypatruj innych młodych, choć u mnie przy pierwszym tarle tez zaledwie kilak sztuk było.

Autor Topielec
Użytkownik
#36 - Posted: 15 Mar 2011 20:07 
Ja popieram Bernarda. Gorzej na Twoje ryby wpłyną ciągłe wahania parametrów niż niedoskonałe, ale przynajmniej stabilne.

Autor pkubek
Użytkownik
#37 - Posted: 15 Mar 2011 22:28 
ja sądzilem, że ryby z odłowy, a takie mam, lepiej będą znosić życie w niewoli mając zbliżone do naturalnych wartości KH i GH. I stąd zaczęła się zabawa z dosypywaniem. Muszę zmierzyć kranówkę, nie robiłem tego od ponad roku

Autor pkubek
Użytkownik
#38 - Posted: 1 Kwi 2011 00:09 
maly ciągle żyje, teraz mieszka z ojcem, tak jakby ten mogl go bardziej skutecznie bronic przed drapieznikiami;

przyznam, ze Obscurusy niesamowicie kopią ale nie robią tego bezmyślnie; nieustannie pragną "drażniać" kanały między skałami a wynoszony stąd piach usypują na wałach otaczających siedlisko, widok świetny!

Autor ozim87
Użytkownik
#39 - Posted: 19 Paź 2013 13:19 - Edytowany przez: ozim87 
Hej ostatnio w discus zoo zakupiłem parę obscurus. Rybcie pływają same w 100l baniaku i co ciekawe w zbiorniku są same, rybek nie widać, cały czas są schowane za kamieniami, a samiczka znalazła jaskinie gdzie samiec nie może jej gnębić i jak chce to tam wpływa, ma spokój, a ostatnio zauważalnym ze coś długo tam przesiaduje i myślę ze może jakieś młode będą.Mam takie pytanie czym najlepiej je karmić bo na razie dostają suche ale chce kupić jakieś mrożone?? Co byście polecili.

Autor admin
Admin
#40 - Posted: 19 Paź 2013 18:15 
ozim87 - pisz albo wolniej, albo bez błędów językowych. I nieważne, z jakiego nośnika korzystasz - staraj się bardziej.

Tego nie da się czytać. Jak masz wątpliwości, to rzuć okiem na regulamin.

Robert

Autor admin
Admin
#41 - Posted: 20 Paź 2013 07:49 
Polecam Ci artykuł o "obscurusach" autorstwa Jaosha. Piotr wszystko dokładnie opisał.

Marta

Autor ozim87
Użytkownik
#42 - Posted: 20 Paź 2013 14:44 
a czy można jakiś link do tego artykułu ?? Pochwale sie bo z dumą muszę powiedzieć że moje N.obscurus mają 6 szt młodych :) dziś podczas czyszczenia akwarium zobaczyłem maluszki :)

Autor admin
Admin
#43 - Posted: 20 Paź 2013 16:52 
To artykuł z Tanganika MAGAZYN:)

Marta

Autor ozim87
Użytkownik
#44 - Posted: 20 Paź 2013 20:06 
A ktory numer TM

Autor admin
Admin
#45 - Posted: 20 Paź 2013 21:20 
Zaglądnij do zakładek na stronie głównej - tam są spisy treści. Nie pamiętm w tej chwili który to numer.
Marta

Autor ozim87
Użytkownik
#46 - Posted: 21 Paź 2013 09:06 
Oki znalazlem nr9 jade dzis sobie kupic jak bedzie w discus zoo.

Autor ozim87
Użytkownik
#47 - Posted: 28 Paź 2013 19:25 
W dniu dzisiejszym doznałem lekkiego szoku jak zobaczyłem młode moich N.obscurus. A mianowicie tydzień temu jak sprzedawałem moje simochromis diagramma wyłowiłem samiczkę i ona wypuściła ikrę z pyszczka wiec ją wziąłem i wrzuciłem do zbiornika dla moich N.obscurus żeby się najadły, a tu samiczka zgarnęła ikrę i wsadziła do swojej jaskini, minęło 6 dni a ty młode wypłynęły z jaskini i teraz nimi opiekuje się samiec, nie chce ich zjeść i nie dopuszcza do nich nikogo a młode pływają za nim ja za swoją mamusią i chcą samcowi wpłynąć do pyszczka :) takiej sytuacji nie miałem nigdy a wy ?? ciekawe jak to dalej będzie wyglądało ??

Autor admin
Admin
#48 - Posted: 29 Paź 2013 07:04 
A możesz zamieścić zdjęcia na potwierdzenie tego co piszesz? To bardzo interesujące. Ikra Simichromisów jest znacznie większa od ikry obscurusów.

Marta

Autor ozim87
Użytkownik
#49 - Posted: 29 Paź 2013 08:06 
Zrobie dzis zdjecia i nagram filmik dla uwiecznienia tego. Co ciekawe tak jak mowilas ikra jest wieksza, ale tez zauwazylem ze gdzie niegdzie plywaja tez male obscurusy tylko ze one sa jak lepek od szpilki. Ciekawe zjawisko pierwszy raz takie cos widze.

Autor admin
Admin
#50 - Posted: 29 Paź 2013 08:35 - Edytowany przez: admin 
W takim razie czekamy na film i fotki:) Ciekawe, ciekawe.

Marta

Autor ozim87
Użytkownik
#51 - Posted: 29 Paź 2013 18:54 

Autor jaosh
Użytkownik
#52 - Posted: 13 Lis 2013 00:12 
Witam,

Nie dziwię się, że obscurus nie jest zainteresowany jedzeniem młodych. Tak przestraszonej ryby to dawno nie widziałem. To jest akwarium docelowe czy tarliskowe? Jeżeli to pierwsze to proszę Cię. Dosyp tam jeszcze z 3 cm piasku. Zmień kamienie na inne i wrzuć ich tam więcej robiąc z nich szczeliny, groty czy jak to woli jamy. I zmień oświetlenie na słabsze. Wtedy zobaczysz jakimi ładnymi rybami są obscurusy.

J.

Autor ozim87
Użytkownik
#53 - Posted: 13 Lis 2013 14:29 
Żwiru jest sporo tylko samiec przekopał go na lewą stronę zbiornika i tam jest góra piachu, co do światła nie jest mocne ale jak nagrywam telefonem to strasznie wychodzi jasno nie wiem dlaczego podobnie mam jak kręcę film w dużym zbiorniku, a co do kamieni to też to ostatnio zauważalnym i wsadziłem 3 podobne kamienie i teraz mają więcej szczelin, a samiec pływa po całym zbiorniku, tylko wczoraj zaczął strasznie ganiać samiczkę. A co do jedzenia młodych to robi to samiczka :) i już z małych simochromisów zostało 3szt. Tylko robią to w nocy.

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Neolamprologus Mustax i Neolamprologus Obscurus - 240 l Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®