Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

450l-obsada

Autor bruce464
Użytkownik
#1 - Posted: 18 Sty 2011 00:09 
Jestem tu nowy wiec na poczatku witam wszystkich serdecznie.Upragniona i dlugo oczekiwana 450l 150x50x60 jest juz na miejscu.Potrzebuje porady do obsady tego zbiorniczka.Mam w 160l akwarium "lelupi"6 sztuk i chce je zatrzymac,to napewno,co jeszcze moge dodac...?Chcialbym aby bylo milo bez wiekszych zadym...

Autor pkubek
Użytkownik
#2 - Posted: 18 Sty 2011 16:54 
Hej,
zanim pomyślę o jakiś propozycjach, być także inni, polecam Ci lekturę wątku Dobór obsady - 160l 17 264 asterix

tam dyskutowaliśmy o mniejszej obsadzie ale również mięsożernej. Może Cię to zainspiruje. Mowa była o optymalnym doborze kilku gatunkow skalnych, skalny/muszlowiec, generalnie Ty masz dużo więcej możliwości również z Xenothylapiami, Cyprochromisami.
Te ostatnie są nadzwyczaj dekoracyjne i interesujące. W obrębie jednego stada występuje polichromatyzm więc jest kolorowo, ryby te żyją w toni. Możesz takie stado cyprochromisów spokojnie zestawić z dwoma - trzema gatunkami skalnymi, ja nie włączałbym muszlowców.
Kilka naprawdę wielkich i wysokich głazów, lub wysokie usypiska (troszkę mniej estetyczne bywają bo inna skala; takie małe sterty nie zawsze są ładne gdy ryby osiągają duże rozmiary) i masz piękny wycinek jeziora.

Na filmach z jeziora pięknie wyglądają Cyprochromisy z Neolamprologus Caudopunctatus, te ostatnie w mniejszej ilości egz. Masz wtedy piękne, dwie grupy ryb.
Jeśli włączysz do tego Lelupi - obsada gotowa.
Z Cyprochromisów unikaj tylko odmian "Jumbo" bo są większe niż pozostałe i w tej pojemności będzie im ciasno. Spokojnie możesz szukać pośród C. Zonatus lub C. Pavo.

Cyprochromisy mogą też fajnie koegzystować z niektórymi Xenothilapiami.

Autor bruce464
Użytkownik
#3 - Posted: 18 Sty 2011 19:00 
Wielkie dzieki pkubek.Czyli napewno bedzie CYPROCHOMIS LEPTOSOMA,NEOLAMPROLOUGUS LELEUPI...cos jeszcze moge wrzucic?Po ile sztuk myslalem nag 20/25cyprochomis,mam 6 leleupi-cos dodac...?

Autor pkubek
Użytkownik
#4 - Posted: 19 Sty 2011 02:02 
nie chce tu wypowiadac sie na temat ilosci cyprochromisow, mysle, ze 10 - 14? na pewno mozesz probowac 1:1, bez przewagi płci lub z lekką przewagą samic. poszukaj na forum pod hasle cyprichromis, Marta i inni znajacy sie na tych rybach czesto podaja tam optymalne ilosci przy stadach. Lelupi obejma dwa siedliska skalne poniewaz ryby te nie tworza trwalych par. mozesz dodac jeszcze jeden gtunek skalny, jesli nie masz doswiadczenia szukaj raczej spokojniejszych ryb, jesli nie podobaja Ci sie caudopunctatusy, moim zdaniem piekne, moze N. sexfasciatus lub stateczne chalinochromis brichardi? Mozesz tez spokojnie wpuscic Altolamprologusy Compressiceps i Calvus. To spokojne ryby. wazne by nie laczyc roznych wariantow geograficznych danego gatunku Altolamprologusow. Co do ich krzyzowania sie Clavus/Compressiceps - nie powinno sie zdarzyc. Nie wiem jakie masz oczekiwania - czy chcesz miec bardziej dekoracyjne akwarium czy raczej wyzwanie z gatunkami mniej popularnymi, wtedy dobiera sie nieco bardziej agresywne, wymagajace wiecej miejsca ale za to mozna liczyc na niespodziewane rezultaty i wymiar pionierstwa :) tak czy owak, mniejsze odmiany cypro Cie nie zawioda,

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 19 Sty 2011 06:35 
W 450 litrach sprawdzi się grupa maksymalnie 15 cyprichromisów. To bardzo agresywne ryby i muszą mieć "sporo wody"

Marta

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / 450l-obsada Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®