Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Ptrzebuje pomocy odnosnie problemowej 112 L

Autor Panbudzik
Użytkownik
#1 - Posted: 29 Sty 2011 17:25 - Edytowany przez: Panbudzik 
Witam wszystkich :)

Mianowicie mam poblem z doborem obsady do 112l ;/ .
Napewno ktos napisze ze tematow o 112 L i obsady do nich jest full na tym forum ale akurat podobnego problemu tu nie znalazlem.
Mam problem z obsada zbiornika, gdyz jestem poczatkujacy odnosnie tangi.
Chcialbym najlepiej dwa gatunki, oprocz muszlowcow ( z wzgedu na pore roku - bo gdzie ja teraz moge muszle znalesc).

Wszyscy tutaj pisza ze jak tanga w 112 to albo laczone muszlowce albo jednogatunkowe:

* Ksiezniczki pulcher albo brichardi (tylko parka)
* Szczelinwce leleupa ( jedni mowia ze mozna drudzy ze za male )
* muszlowce ew. 2 gatunki (nie mieszajace sie z soba)
*Altolamprologus calvus (jedna parka)
* Eretmodus cyanostictus (jedna parke)

A chcialem sie zapytac co mozna trzymac z Szczelinowiec cylindryczny (Neolamprologus cylindricus) - oczywiscie jest czarno na bialym napisane ze 1 parka do 112 . Ale zapytac sie nie zaszkodzi, gdyz moze ktos je trzymal z innymi rybkami z tangi.

ps: Przepraszam za bledy ( ze blad w temacie jest zobaczylem dopiero jak juz dodalem temat edytowac sie nie da :( ) jak jakies wystapily i dziekuje za odpowiedz

Autor pkubek
Użytkownik
#2 - Posted: 29 Sty 2011 19:51 
hej,
napisz do Marty i Roberta ws ryb, moze uda Ci się nabyć jakieś muszlowce u nich z...muszlami :) i kłopot z głowy,

generalnie 112l to tylko 80 cm długości dna. Powiem Ci, że u mnie Julidochromisy Transcriptus po roku w akwarium miały terytorium 120cm i przeganiały wszystkich. Tak więc trudno doradzać dwa gatunki. Może telmatochromis vittatus w dużej stercie?
Możesz też połączyć Altolamprologus Sumbu Shell z Neolamprologus Brevis.

Pamiętaj, że im mniejsze akwarium tym większa skłonność u ryb by zając je całe dla siebie, im po prostu jest ciasno. Obijają się o ściany i o siebie nawzajem.
Weź pod uwagę, że nawet najmniejsze z Julidochromisów czy innych Neolamprologusów niemuszlowych dorastają do ok 10cm.

Autor Panbudzik
Użytkownik
#3 - Posted: 30 Sty 2011 10:47 - Edytowany przez: Panbudzik 
Dzieki bardzo za odpowiedz :)
Poczekam na inne odpowiedzi
A tymczasem jade sie rozejrzec jakie rybki maja w Toronto (Torun) z tych ktore mnie interesuja ;)

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 30 Sty 2011 11:51 
Wg mnie zbiornik nadaje się dla dwóch par L. brevis lub grupy Altolamprologus sp. "Compressiceps Shell"

Możesz spróbować z dwoma parami L. ocellatus, ale wyraźnie trzeba odgraniczyć terytoria par.

Inne Twoje pomysły wg mnie niestety nie nadają się.

Jak chcesz mieć inne ryby to niestety musisz zwiększyć zbiornik.

Marta

Autor Panbudzik
Użytkownik
#5 - Posted: 1 Lut 2011 17:38 
Sugierujac sie tym co napisala Pani administrator.

Na naszym forum nie ma giełdy:) Jeżeli masz ochoęt na nasz cennik to maila do nas znajdziesz na stronie.

Marta

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Ptrzebuje pomocy odnosnie problemowej 112 L Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®