Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Obsada mięsożerna

Autor L1zakZiz
Użytkownik
#1 - Posted: 30 Sty 2011 09:10 
Witam,
Do zbiornika 150x50x40 poszukuje fajnej obsady. Wymyśliłem sobie 3 warianty tego zbiornika. Co do samej techniki akwarium jest wyposażone w duży kubeł 1400l/h i ok. 12l wypełnień,turbinę wewnętrzną z dużą gąbką i grzałeczka z termostatem.

Warianty :
1. J.Kipili Chisanse w układzie 3:3 + N.heliantus 3:3 + C.Leptosoma Kigoma
2. C.Leptosoma Kigoma + E.sp. Kilesa 10szt
3. Reganochormisy - parka

Może macie też inne propozycje ?

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 30 Sty 2011 09:42 
Przy wysokości 40 cm zapomnij o cyprichromisach.

3+3 N. helianthus to także absurd

50 cm dla Xenotilapia sp. Kilesa - to zbyt mała szerokość, ponadto 10 sztuk? Gdzie Ty je chcesz zmieścić w takim zbiorniku?

Marta

Autor L1zakZiz
Użytkownik
#3 - Posted: 30 Sty 2011 12:02 
Witaj Marto,
To takie przykładowe obsady młodzieży a nie dorosłych.
Ostatecznie zostawiłbym jakiś spokojny układ przy pierwszym wariancie zostałaby parka kipili i heliantusów + leptosomki
Przy kilesach myślałem ostatecznie o układzie 2/4

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 30 Sty 2011 12:08 
Ostatecznie zostawiłbym jakiś spokojny układ przy pierwszym wariancie zostałaby parka kipili i heliantusów + leptosomki

- napisałam cyprichromisy nie nadają się do 40 cm wysokości i to powinieneś wiedzieć

Przy kilesach myślałem ostatecznie o układzie 2/4


Wg mnie zbiornik 150 x 50 cm nie nadaje się dla "Kilesa". Są znacznie bardziej agresywne niż "melanogenys".



Marta

Autor sander
Użytkownik
#5 - Posted: 30 Sty 2011 12:08 
Już nie chcę znowu smucić o kilesach ale to nie są ryby do takiego słoika, jeśli już jednak ktoś lubi takie zabawy to zamiast akwarium lepiej postawić sobie pralkę i włączyć wirowanie ubrań kolorowych :-)

Autor sander
Użytkownik
#6 - Posted: 30 Sty 2011 12:09 
Znowu synchrona strzeliliśmy :-)

Autor L1zakZiz
Użytkownik
#7 - Posted: 30 Sty 2011 12:28 
Miałem kiedyś dorosłe Kilesy w układzie 1/2 i nie miałem ,żadnych problemów. Nie mam możliwości postawienia większego szkła.
Z racji ,że chciałbym aby zbiornik stanowił jakąś ciekawą obsadę to może przy pierwszym wariancie z regani i heliantusami dodałbym coś jeszcze np. Calvus?

Myślałem też o stadku Callochromisów jako jedynych mieszkańców akwarium.

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 30 Sty 2011 13:31 
L1zakZiz


Czy widzisz jaką masz wysokość zbiornika?

Callochromisy to ryby wymagające i przestrzeni i wysokości zbiornika, zwłaszcza tyczy się to "macrops"

Czy uważasz,że układ 1:2 w "Kilesa" jest prawidłowy? Bo ja nie!

Helianthus to taka sama ryba jak popularne "pulcher" - zbiornik tylko dla nich!

Jednak wg mnie powinieneś dokładnie przemyśleć obsadę, a nie robić "misz masz".

Kup sonie stado X. bathyphylla lub X. flavipinnis. Im na pewno będzie tam dobrze.

Masz także możliwość zrobienia niecki.

Nie wkładaj gatunków na siłę bo masz na nie ochotę. Nic dobrego z tego nie wyjdzie.



Marta

Autor L1zakZiz
Użytkownik
#9 - Posted: 30 Sty 2011 14:09 

Czy widzisz jaką masz wysokość zbiornika?

Jestem w pełni świadomy wysokości

Callochromisy to ryby wymagające i przestrzeni i wysokości zbiornika, zwłaszcza tyczy się to "macrops"
Myślałem o melanostigmie. Obserwowałęm je w podobnym zbiorniku.

Czy uważasz,że układ 1:2 w "Kilesa" jest prawidłowy? Bo ja nie!
Nigdzie nie napisałem ,że to prawidłowa ilość. Dlaczego zaraz z wykrzyknikiem? Napisałem tylko ,że miałem te ryby i jestem świadomy ich wielkości zachowaniu.

Xeny jako tako mnie nie interesują.

Mogłabyś rozwinąć trochę "Callochromisy to ryby wymagające i przestrzeni i wysokości zbiornika"

Pozdrawiam Tomek

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 30 Sty 2011 14:40 
Nigdzie nie napisałem ,że to prawidłowa ilość. Dlaczego zaraz z wykrzyknikiem?

Bo jak masz różne ryby (a masz, oglądając Internet) to powinieneś coś o nich wiedzieć i jak coś planujesz to poczytaj o tych rybach.

Pisanie Miałem kiedyś dorosłe Kilesy w układzie 1/2 i nie miałem ,żadnych problemów świadczy jednak o braku wiedzy o tej grupie ryb. Stąd i wykrzyknik. Tych ryb nie trzyma się w takich grupach.


Callochromis macrops to ryby spore - samce dorastają do 15 cm i budują ogromne kopce tarliskowe - dochodzące nawet do 25 cm wysokości. Ryby agresywne wewnątrzgatunkowo jak również względem innych ryb w trakcie tarła.

Marta

Autor L1zakZiz
Użytkownik
#11 - Posted: 30 Sty 2011 14:53 
Czytałem różne fora i różnie ludzie opisują ich agresje. Ja zakupując młodzież na pewno nie dopuściłbym do nadmiaru samców ale co ważniejsze ryby znałyby się od młodości co daje duże prawdopodobieństwo ,że po uzyskaniu wieku rozrodczego samce nie będą się zabijać nawzajem.

Ja trzymałem dorosłe w układzie 1/2 bo tylko w takim udało mi się je kupić. Stado miało zostać powiększone do 2/4 ale nie udało mi się zdobyć dorosłych ryb.

Macropsy są spore to racja ale te melanostigmy co ja widziałem nie przekraczały 12cm i bardzo spokojnie się zachowywały. Spotkałem i widziałem je jako ryby bardzo spokojne z małymi przepychankami u samców ale nic więcej. Może jest aż tak rażąca różnica miedzy tymi dwoma wariantami Callochromis`a

Autor admin
Admin
#12 - Posted: 30 Sty 2011 16:10 
Czytałem różne fora i różnie ludzie opisują ich agresje. Ja zakupując młodzież na pewno nie dopuściłbym do nadmiaru samców ale co ważniejsze ryby znałyby się od młodości co daje duże prawdopodobieństwo ,że po uzyskaniu wieku rozrodczego samce nie będą się zabijać nawzajem.

To jest tylko takie mówienie, ryby zachowują się nie tak jak my chcemy tylko według naturalnych zachowań.

Pisanie, że sobie ułożysz ryby w stadzie jest dla mnie nieco dziwne. Ale rób jak uważasz to w końcu Twoje akwarium i Twoje ryby. Tylko nie pisz później, że masz problemy.

Marta

Autor L1zakZiz
Użytkownik
#13 - Posted: 30 Sty 2011 20:56 
To jest tylko takie mówienie, ryby zachowują się nie tak jak my chcemy tylko według naturalnych zachowań

Dokładnie ale zawsze jest szansa ,że ryby u mnie będą zachowywać się spokojnie bezproblemowo.

Ale wracając do Callochromisów miałaś może doświadczenie z melanostigami ? Bo w literaturze znalazłem informacje ,że jest spokojna i nie wykazuje takiego terytorializmu jak macropsy. Dodatkowo wyłącznie podczas tarła samiec staje się agresywny.

Autor admin
Admin
#14 - Posted: 31 Sty 2011 09:18 
Kończę z mojej strony temat obsady w Twoim zbiorniku. Licz na szansę...

Nie miałam C. melanostigma.

Marta

Autor L1zakZiz
Użytkownik
#15 - Posted: 31 Sty 2011 23:28 
admin
Marto to tylko dyskusja. Bardzo się ciesze za podzielenie się Twoimi doświadczeniami bo po to też ten temat założyłem. Po dokładniejszej analizie tych wariantów zdecydowałem się na Regani i księżniczki.
Ostatecznie myśle o parce księżniczek i 2 par regani które mają działać jako antykoncepcja dla księżniczek.

Autor admin
Admin
#16 - Posted: 1 Lut 2011 08:38 
"Z deszczu pod rynnę".

3 grupy wielopokoleniowe, nawet nie chcę myśleć.

Marta

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Obsada mięsożerna Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®