Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Jak nakarmić Mastacembalus?

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor tooold
Użytkownik
#31 - Posted: 6 Mar 2006 20:51 
spotkałem się kiedyś z opinią,że dzikie ryby które nie widziały wcześniej człowieka wcale się go czasem nie boją

Autor admin
Admin
#32 - Posted: 7 Mar 2006 06:13 
To jest równiez moja opinia. Trofeusy podchodza do ręki, można je wyławiać rękami z akwarium. Siatka to popłoch.


Marta

Autor timus
Użytkownik
#33 - Posted: 7 Mar 2006 08:31 
A czy już się "rozpływały" ? Czy nadal przesiaduja pod kamieniami?
Marcin.T

Autor admin
Admin
#34 - Posted: 7 Mar 2006 10:11 
One często pływają, ale jak widzą jedzenie włażą pod kamień i głowy tylko wystawiją po kawałkie. Urywaja przy tym kawałki okręcając sie wokół swojej osi.

Autor timus
Użytkownik
#35 - Posted: 7 Mar 2006 11:11 
Cholender!
To strasznie fascynujace zachowania! Może to nie po Twojej myśli ale modle sie żeby były jeszcze jak przyjedziemy na spotkanie. Pozatym powinniście robic dokument takich ciekawostek w postaci choć króciutkich filmików. To kopalnia wiedzy!
Marcin.T
Ps. Wszystkie filmiki z wizyty u Was robia furore u znajomych którzy mnie odwiedzaja ;)

Autor drozd
Użytkownik
#36 - Posted: 7 Mar 2006 14:37 
Wszystkie filmiki z wizyty u Was robia furore u znajomych którzy mnie odwiedzaja

a może byłaby możliwość żeby takie filmiki umieścic gdzieś na stronie Tropheusa albo na jakimś serwerze żeby można było je sobie ściągnąc?

Marek

Autor tasma
Użytkownik
#37 - Posted: 7 Mar 2006 19:37 
Kurde a ja sobie kupilem dziadoski aparat, ktory nie kreci filmow. Nastepnym razem wezme kamere.
Ciekawy pomysl Marku. Moze nie byloby wypowiedzi na forum ze niby Mierzenscy maja kilka przerybionych zbiornikow.
Prawdopodobnie w przyszly weekend wybierzemy sie z Magda po A.fasciatus. Jesli Marta i Robert wyraza zgode na opublikowanie czegos takiego to moze zostanie opublikowane.
Przemek

Autor admin
Admin
#38 - Posted: 7 Mar 2006 20:34 
Filmiki

Bardzo chętnie, tylko ja nie umiem ich zamieścić na stronie.

Marta

Autor tasma
Użytkownik
#39 - Posted: 7 Mar 2006 20:48 - Edytowany przez: tasma 
Marto jak beda problemy to umiescimy u mnie na serwerze firmowym, a u Ciebie beda tylko linki.
A mialo byc o mastacembalusach ....
Przemek

Autor admin
Admin
#40 - Posted: 7 Mar 2006 20:51 
Będzie o Matracembalus - filmik będzie może też ich zachowaniach przy karmieniu.

Marta

Autor drozd
Użytkownik
#41 - Posted: 8 Mar 2006 01:13 
filiki to super sprawa i jesli tylko jest taka możliwość to jak najwięcej jak najdłuższych i o jak największej liczbie gatunków... :-) oczywiście najlepiej by bylo gdyby te materiały były na stałe umieszczone w sieci ale wiem że może być problem z miejscem na serwerze więc może by tak co tydzień na tydzień zamieszczać nowy filmik lub dwa? już nie mogę się doczekać...

Marek

Autor timus
Użytkownik
#42 - Posted: 17 Mar 2006 13:22 
Co nowego u naszych cudaczków Marto?
Czy artykuł pomógł w poznaniu jakie to konkretnie odmiany?
W ofercir pisze 'Rużne odmiany"

Marcin.T

Autor admin
Admin
#43 - Posted: 17 Mar 2006 13:56 
Ja Marcienie wiem co mam. C. moorii, C. tanganyicae i C. micropetus.

Jedzą już nawet same....super!

Wczoraj robił im zdjącia A. Zabawski- zobaczymy co jemu udało sie zrobić.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#44 - Posted: 17 Mar 2006 14:03 
Co znaczy że jedzą same?
Nie trzeba ich karmić z ręki?
Łapia żywe ryby?
Marcin.T

Autor admin
Admin
#45 - Posted: 17 Mar 2006 14:10 
Jedzą z ręki lub rzucone kawałki krewetek, morszczuka, gammarusa.

Autor timus
Użytkownik
#46 - Posted: 17 Mar 2006 15:19 
Czyli kolejny raz udowadniasz Marto że masz ręke i serce do ryb!!!
Oswoiiłaś je i to w niedługim czasie. Szczerze mówiąc nie wątpiłem że Ci się uda ;)

Super!

Marcin.T

Autor admin
Admin
#47 - Posted: 17 Mar 2006 18:46 
A jaki zdziwony był A. Zabawski jak widział co one robią w czasie jedzenia i jak reagują na moje ręce. Wszystkie wtedy wypływaja i "obwąchują" moje ręce. Podobnie zachowuja się gdy karmi je Robert. A wierzcie mi to duza przyjemnośc, jak ryby z odłowu po paru dniach rozpoznaja człowieka i wpływaja w ręce.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#48 - Posted: 17 Mar 2006 19:08 
Nie no to musi być rewelacja!!!!

I znowu Ci zazdroszcze!!! ;)

Zabawski to uchwycił???

Marcin.T

Autor admin
Admin
#49 - Posted: 17 Mar 2006 19:48 
Tak robił zdjecia ryb jedzacych z ręki.

Marta

Autor drozd
Użytkownik
#50 - Posted: 18 Mar 2006 00:48 
tak się zastanawiam w jakim układzie/ile sztuk powinno się trzymać tych tanganickich węgorzyków? ze zdjęć w galerii można wnioskowac że to towrzyskie, stadne rybki, a jak jest naprawdę? pytam się bo jak kiedyś wyczytałem na forum uważno że sumiki to samotniki a jak się okazuje to stadne rybki kóre najlepiej czują się w grupie nawet ośmiu innych sumików, a jak jest w przypadku tanganickich węgorzyków? jaki zbiornik jest zalecany dla tych ryb? jaki mają charakter? czy tolerują inne ryby? czy równie trudno je rozmnożyć w niewoli jak sumiki?

Marek

ps. czekam na te nowe zdjęcia węgorzyków i na obiecany kiedyś filmik z ich karmienia :-)

Autor tasma
Użytkownik
#51 - Posted: 20 Mar 2006 07:46 
Tutaj film z karmienia.
http://www.mkokno.com.pl/ryby/mastacembalusy_.wmv
Przepraszam za jakosc. Moja badziewiasta kamera nie radzila sobie z ostroscia w slabym swietle.
Przemek
P.S.
One sa niesamowite

Autor drozd
Użytkownik
#52 - Posted: 20 Mar 2006 14:13 
dzięki za filmik :-) te ryby są rzeczywiście niesamowite... dzikie ryby karmione z ręki... to wygląda tak jakby one były oswojone jak dajmy na to pies... ciekawe czy one jedza z ręki od każdego czy może rozpoznają osoby które je karmią i w stosunku do obcych nie są takie oswojone?

w ogóle takie filmiki to jak dla mnie fajna sprawa, Przemek jeśli masz filimi z innymi rybami i Pani Marta zgodzi się na ich opublikowanie to zachęcam :-)

Marek

Autor fazi64
Użytkownik
#53 - Posted: 20 Mar 2006 14:20 
ciekawe czy one jedza z ręki od każdego czy może rozpoznają osoby które je karmią i w stosunku do obcych nie są takie oswojone

Witam,
Sadzac po zachowaniach ryb w akwarium, to w jakis sposob rozpoznaja one "swojaka". Nieraz gdy chce sie pochwalic znajomym swoim stadem trofow, to musi uplynac dobra chwila, zanim osmielone wyplyna z zakamarkow i zaczna pokazywac swoje wdzieki, a i tak nie jest to to, co zwykle - gdy sam podchodze do akwarium (w porze karmienia szczegolnie) i probojac np. przykleic tabletke do szyby czuje jak obskubuja mi palce ;))
Pzdr.
Fazi64

Autor nuroslaw
Użytkownik
#54 - Posted: 24 Mar 2006 14:03 - Edytowany przez: nuroslaw 
czy da się hodować z trofeusami ? bo skoro nie ganiają z małymi rybkami, a karmione muszą być ręki, wiec nie będą stanowić zagrożenia dla młodych rybek a i trofeusy nie będą kuszone walającym się pokarmem mięsnym ?? dobrze myślę ?

Autor admin
Admin
#55 - Posted: 24 Mar 2006 14:16 
Niestety nie, to drapieżne ryby, teraz jedzą z ręki, ale po aklimatyzacji będą polowały na inne mniejsze ryby. Ponadto to wyraźny mięsożernca, nie da sie go karmić samymi krewetkami, trzeba podawać też inne rodzaje mięsmych pokarmów. Zupełnie nie tolerują płatków i granulek.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#56 - Posted: 24 Mar 2006 14:17 
Oj sądze że walajacy sie pokarm mięsny będzie pałaszowany przez trofcie. One przeciez non stop czegos szukają.

A i nie jestem pewien czy nie zajdą im za skure i dadza posiedziec pod kamykami.

Marcin.T

Autor admin
Admin
#57 - Posted: 29 Mar 2006 08:36 
Mogę już powiedzieć, że Mastacembalusy nauczyły sie jeść. Obecnie nie karmie ich juz z ręki bo nie ma takiej potrzeby. Wrzucony pokarm "atakują" z kryjówki i szybko zjadają.

Zreszta u C. moorii widać jak szybko rosną, osobniki te przez okres 4 tygodni urosły o ponad 50% wyjściowej długości.

Marta

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Jak nakarmić Mastacembalus? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®