Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Akwarium 360l-plany

Autor Tanganicodus
Użytkownik
#1 - Posted: 25 Mar 2011 22:38 - Edytowany przez: Tanganicodus 
Witam.
To forum przegladam sporadycznie juz od kilku lat. Moje doswiadczenia z Tanganika to akwarium z Tropheusami ktore mialem przez okolo 2 lata. Obecnie w ramach przerwy w morszczyznie planuje powrot do tego pieknego biotopu.
Zbiornik ktorym dysponuje to akwarium o pojemnosci 360 litrow-100x60x60cm. Akwarium zaopatrzone jest w komin, nie planuje jednak sumpa. Zamiast tego woda bedzie przelewala sie do komina i stamtad bedzie zasysana przez filtr kubelkowy eheim 3 electronic.
I tutaj prosilbym kogos doswiadczonego o odpowiedz na moje pytanie o obsade: urzekly mnie 2 gatunki; Xenotilapia papilio oraz Paracyprichromis nigripinnis. Czy mozna je polaczyc w takim akwarium? Jesli tak to jaka ilosc kazdego z nich i w jakiej konfiguracji?
Jesli nie, prosilbym o jakies inne propozycje, moga byc jednogatunkowe.
Pozdrawiam!
Piotr

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 26 Mar 2011 05:42 
Tak te ryby możesz połączyć razem. Nie wiem tylko o jakiej grupie xen myślisz bo to kluczowe w tym akwarium?

Marta

Autor Tanganicodus
Użytkownik
#3 - Posted: 26 Mar 2011 09:56 - Edytowany przez: Tanganicodus 
Dziekuje za odpowiedz!
Pytasz o ilosc? Tego wlasnie nie wiem i prosze o porade. Czy 6-8 sztuk Xen i 10 Paracyprichromisow to dobra ilosc? Jaki ukolad plci? 50/50?
Jesli chodzi o gatunek to myslalem o Xenotilapia papilio. Czy jakis inny gatunek Xenotilapii bylby mozliwy do pielegnacji w tym akwarium?
Pozdrawiam
Piotr

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 26 Mar 2011 10:44 
Jak X. papilio to 2 pary. Te ryby żyją w stałych parach więc układ 1:1. Paracyprichromis możesz mieć więcej 12-15 sztuk.

Możesz jeszcze pomyśleć o dwóch parach X. spilopterus lub X. sp. "Fluorescent Green" zamiast papilio.

Marta

Autor Tanganicodus
Użytkownik
#5 - Posted: 26 Mar 2011 10:49 
Ok, dzieki!

Autor Tanganicodus
Użytkownik
#6 - Posted: 1 Maj 2011 22:09 
Plany sie troszke zmienily, ale chyba na korzysc. W akwarium ktore opisalem powstala amazonka, ale jutro zamawiam nowe akwarium pod tanganike. Postanowilem ze bedzie mialo wymiary 125x60x40h, co daje 300l.
No i jesli chodzi o obsade trzeba ja troche skorygowac. Wydaje mi sie ze musze zrezygnowac z Paracyprichromis z powodu wysokosci akwarium. Jesli chodzi o dostepnosc xen to jest tu maly problem. Otoz w ciaglej sprzedazy jest tu tylko Xenotilapia "Ochrogenys Ndole". O ile wiem sa to ryby haremowe, czy 6 sztuk w takim akwarium to dobre rozwiazanie? Czy dodatkowo jakies muszlowce/szczelinowce wchodza w gre?
Domyslam sie ze lepiej zrobic poprostu akwarium gatunkowe, choc jesli akwarium urzadze jako strefe przejsciowa, byc moze xeny zajma sie bardziej piachem, a szczelinowce lub para altolamprologusow zajelyby rewiry w skalach?
Jesli chodzi o papilo to jest tutaj dostepna tylko para (mieszkam za granica), podejzewam ze z hodowli jakiegos hobbysty, w ciaglej sprzedazy nie posiada ich zadna hurtownia, przynajmniej w tej chwili.
Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 2 Maj 2011 07:06 
Szkoda, ze zmniejszyłeś zbiornik chociaż powierzchnia dla jest bardziej okazała. Paracyprichromisy odpadają.

Skontaktuj się z członkami http://www.ciklid.org/joomla/, może łątwiej będzie Ci coś zakupić.

Marta

Autor Tanganicodus
Użytkownik
#8 - Posted: 2 Maj 2011 11:01 - Edytowany przez: Tanganicodus 
Dzieki za link, poszperam.
Co do wysokosci akwarium to rzeczywiscie troche malo, sprawilas ze zaczalem sie zastanawiac. Moze ktos jeszcze ma jakies propozycje co mozna trzymac w takim akwarium? Callochromis?
Czy w akwarium o wysokosci 50cm moge polaczyc xeny z paracyprichromisami?

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Akwarium 360l-plany Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®