Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

wychow paracyprichromis

Autor jabol
Użytkownik
#1 - Posted: 7 Mar 2006 12:56 
witam-zaobserwowalem od okolo 2 tygodni, ze jedna z ww rybek "nosi". poza tym brak pobierania pokarmu oraz podkasanie niechybnie wskazuja ze "cos jest na rzeczy". na serwisie www.tanganika.pl doczytalem ze noszenie trwa okolo 3 tygodni. ok-tylko co dalej? moje obawy dotycza ewentualnego wychowu w akwa gdzie oprocz 11 sztuk ww rybek jest jeszcze 9 similisow + 3 sztukio ornatipinisow. czy maluchy sobie poradza czy lepiej samice odlowic na pewien czas do jakiegos kotnika. z gory dzieki za pomoc

Autor fazi64
Użytkownik
#2 - Posted: 7 Mar 2006 13:00 
Witam,
U mnie w akwarium z trofeusami i muszlowcami, mimo kilkakrotnego "noszenia" udalo mi sie dochowac tylko jednego "sledzika".
I dla odmiany, jesli chodzi o male trofcie, to radza sobie duzo lepiej...
Pzdr.
Fazi64

Autor jabol
Użytkownik
#3 - Posted: 7 Mar 2006 13:02 
ale zwiazane to bylo z...?
tzn chodzi mi o to czy narybek sledzikow zostal zezarty przez wspolmieszkancow? (nie mylic ze wspolplemiencami :) )

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 7 Mar 2006 13:05 
Tak Radku

Moze zostać zjedzony np. przez ornatipinnis.

Marta

Autor jabol
Użytkownik
#5 - Posted: 7 Mar 2006 13:13 
Moze zostać zjedzony np. przez ornatipinnis.

hmmm..no to chyba trzeba sie bedzie ich pozbyc. bo wynika z tego ze narybek similisa tez mi sie zmniejszyl za sprawa tychze ornatipinisow
dziekuje za info

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 7 Mar 2006 15:08 
Przeciez szkoda ornatipinnisów.

Marta

Autor jabol
Użytkownik
#7 - Posted: 7 Mar 2006 16:35 
Przeciez szkoda ornatipinnisów.

:) lojejku..Marto..przeca nie chodzilo mi o ich "utylizacje" ino o sprzedaz/wymiane itp :)

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 7 Mar 2006 20:36 
Wiem, że nie u utylizacji mówiłeś, ale ja mam teraz odłowy i...to sliczne ryby.

Marta

Autor fazi64
Użytkownik
#9 - Posted: 8 Mar 2006 13:08 - Edytowany przez: fazi64 
jabol ale zwiazane to bylo z...?
Witam,
Z zarlocznoscia ocellatusow, ktore poluja (skutecznie jak widac) na mlode sledziki, nie umiejace sobie chyba zbyt dobrze radzic z tym zagrozeniem, w przeciwienstwie do trofci, ktorych znacznie wiecej co rusz wyplywa z roznych zakamarkow baniaka.
Pzdr.
Fazi64

Autor zypato
Użytkownik
#10 - Posted: 8 Mar 2006 18:10 - Edytowany przez: zypato 
Ja śledziki chodowałem w zbiorniku 480l.Chciałem aby młode wypuszczane na zbiorniku ogólnym twożyło drugie stado.Niestety ryby były przenaszane w pyskach i wypuszczane bardzo zamożone i zjadane przez osobniki dorosłe.Zaczełem odsadzać samice które równiesz przenaszały.Kluczem były inne młode P. Po wrzuceniu do nich samicy noszącej automatycznie wypuszczała młode.Po lekim odchowaniu młodierzy połączyłem je z osobnikami dorosłymi.Ottąd dorosłe nauczyły się żyć z młodymi nie polując na nie . Samice wypuszczały o czasie dobijając nastepne młodec do stada.W ten sposób uzyskałem stado ponad 200 sztuk,poprostu niesamowity widok śledzików różnej wielkości.Był to żbiornik jedno gatunkowy plus glonojady z dużą ilością skał i zieleni.Polecam
Zygmunt

Autor Michal
Użytkownik
#11 - Posted: 8 Mar 2006 19:42 
Ładna wypowiedzi i spostrzeżenie zypato :-)

Nie choduję praca ale mam cyprichromisy a myśle ze zachowują sie podobnie. U mnie miałem olbrzymie problemy z odchowaniem młodych. Samice wielokrotnie nosiły ( zawsze tarła występowały jedno po drugim, tak książkowo ) , ale w ogolnym młode szybko znikały. Nastepnie próbowałem odławiać samiczki do kotnika, okazało sie ze samica zjadła młode. Podobna sytuacja była przy kilku samiczkach w akwa, ostatnio odłowiłem samiczki do kotnika, wypuściły narybek i pływały z nim bardzo zgodnie, ławicą, wydawało mi sie oczywiste ze narybek jest już bezpieczny- myliłem się, po kilku dniach , w ciągu kilku godzin wszystkie młode zostały zabite. Jako ciekawostke dodam ze u mnie leptasomy nie zjadały małych tylko je zabijały i zostawiały. Teraz znowu samiczka nosi, tym razem odłowie ją spowrotem odrazu po wypuszczeniu maluszków :)

Autor zypato
Użytkownik
#12 - Posted: 8 Mar 2006 21:15 
Jeśli chodzi o maluszki ciekawostką było że dochowałem się kilka sztuk albinotycznych.

Autor admin
Admin
#13 - Posted: 9 Mar 2006 05:38 
Napisz o tym coś więcej;

Czy dużo było albinosów, czy dorosły i rozmnażały się?

Marta

Autor zypato
Użytkownik
#14 - Posted: 9 Mar 2006 17:12 
Albinosów była znikoma ilość,rosły wolniej i były ogólnie słabsze,nie doczekałem ich wieku dorosłego bo całe stado sprzedałem,myśle że z ich płodnością by było ok ale nie jestem pewien,nigdy o tym nie myślałem,teraz chętnie bym to sprawdził.

Autor zypato
Użytkownik
#15 - Posted: 9 Mar 2006 17:23 
Ciekawe było to że jak było ich mało zachowywały się jak naskalniaki-styl pływani.W większej grupie pływały już bardziej jak leptosomki.

Autor zypato
Użytkownik
#16 - Posted: 9 Mar 2006 17:32 
Obecnie mam 3 sztuki,dzielą niestety akwa z simochromisami,narazie nie wchodzą sobie w droge.Ostatnio było nawet tarło ale bardzo dziwne,samica wypuszczała biały płyn a póżniej zepsutą ikre,taką jak nieraz ryby wypluwają gdy nie jest zapłodniona,samica jest zdrowa, je i jest okiWpływ ma może to że długo się nie wycierała.

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / wychow paracyprichromis Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®