Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

jak te rybki sie nazywają ??

Autor zipo4
Użytkownik
#1 - Posted: 22 Cze 2011 14:36 
Witam
mam takie rybki i nie mogę sobie przypomnieć ich nazwy jeżeli nie sprawi wam to problemu to proszę o pomoc ;)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e838fd53f66d90 2d.html



Autor Sendog
Użytkownik
#2 - Posted: 22 Cze 2011 21:55 - Edytowany przez: Sendog 
Dziwna ta ryba ;) A po braku odpowiedzi wnioskuję że wprawiła w zakłopotanie niejednego "starego wyjadacza". Hmmm rzeczywiście nie wyglądą to ... na takie proste. Zaryzykowałbym odpowiedź że to krzyżówka T. temporalis i N. caudopunctatus o ile w ogóle mogą się krzyżować. Może jakieś lepsze zdjęcie masz?


Tak jeszcze raz spojrzałem - a może to T. dhonti
Pozdr

Autor jaosh
Użytkownik
#3 - Posted: 22 Cze 2011 22:17 
http://forum.tropheus.com.pl/index.php?action=vthr ead&topic=3874&forum=4&page=0

porównaj swoje ryby z moimi zdjęciami z powyższego linku, jak zobaczysz podobieństwo to bądź pewny, że masz bastardy

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 23 Cze 2011 07:32 
Dokładnie to Piotrze chciałam napisać. Odpowiedź nawet wtedy uzyskaliśmy od P. Tawil. Niestety bastardy:(

Marta

Autor Sendog
Użytkownik
#5 - Posted: 23 Cze 2011 11:36 
Jaka jest jej wielkość?

Autor zipo4
Użytkownik
#6 - Posted: 24 Cze 2011 09:25 
samiec ma okolo 8-10 cm samiczki sa mniejsze.

Samica potrafi przybrać barwę niemal czarna.
Samice w stosunku do siebie bardzo agresywne az sobie pyski porozwalały ale zwiększyłem liczbę kryjówek jest ok.

\Ryby wycierają się w muszlach, pyski silnie uzębione przypominają trochę mureny .

Autor zipo4
Użytkownik
#7 - Posted: 24 Cze 2011 09:44 
Telmatochromis dhonti to chyba strzał 10

poczytałem o tej rybce przed chwila i jestem przekonany, ze to one.

dzięki za pomoc

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 24 Cze 2011 09:57 
Jak na T. dhonti ma nieco zbyt wyciągnięty pysk.

To co na zdjęciu ma być samiczką (czyli ten osobnik) w tle ma płetwę ogonową o zupęłnie innym kształcie niż osobnik na pierwszym planie.

Świetne fotki dhotki są tutaj http://www.destin-tanganyika.com/Galerie/page-telm atochromis-dhonti.htm. Porównaj osobniki.

Marta

Autor zipo4
Użytkownik
#9 - Posted: 24 Cze 2011 10:08 
Pierwszy jest samiec samica za nim.

Kierowałem się opisem, na tych zdjęciach podesłanych prze Ciebie ta żółto wybarwiona rybka to samiczka ??
Moje są bardzo podobne do pozostałych.

Jestem dziś w pracy, ale postaram się wieczorem albo jutro wkleić lepsze jakościowo zdjęcia.

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 24 Cze 2011 10:31 
Postaraj się zrobić szczegóły głowy i pyska, a także płetwy.

Marta

Autor zipo4
Użytkownik
#11 - Posted: 25 Cze 2011 14:52 - Edytowany przez: zipo4 
Mam kompaktowy aparat i ma zbyt wiele szumów ;/

Mam nadzieje, że te fotki rzucą więcej światłą na mój problem z identyfikacją rybki








Autor Sendog
Użytkownik
#12 - Posted: 25 Cze 2011 22:15 
Witaj
IMHO to na pewno nie jest T. temporalis. Ryby te mają silnie zakrzywiony profil głowy z racji diety opartej na glonach.
Wydłużony pysk i znaczenia na głowie sugerują wg mnie T. dhonti.

Pozdr

Autor admin
Admin
#13 - Posted: 26 Cze 2011 08:38 
Aby mieć pewność, że jest to T. dhonti trzeba by znać pochodzenie ryb. Niestety osobniki, które widziałam i które są bastardami także mają taki pysk i znaczenia na głowie. Co najgorsze wydają potomstwo.

Te Twoje przypominają dhonti, ale....jak pisze Krzysiek jest to sugerowanie:)

Dhonti są bardzo agresywnymi rybami.

Dla mnie ważne jest, aby na rynku nie pojawiły się bastardy sprzedawane jako określony gatunek. Warto by więc sprawdzić jak się sprawa ma. Przedstawiciele rodzaju Telmatochromis bardzo łątwo krzyżują się.

zipo4 skontaktuj się z Jaoshem w tej sprawie.

Marta

Autor zipo4
Użytkownik
#14 - Posted: 26 Cze 2011 11:11 
Pochodzenie tych ryb jest dla mnie w 80% znane tak, że wykluczył bym bastardy.
Zastanawia mnie tylko ta żółta samiczka na twoich fotkach, moje na pewno nie są takie. Mało tego samiczka potrafi się zrobić wręcz czarna.


Jak się skontaktować z Jaoshem ??

Autor admin
Admin
#15 - Posted: 26 Cze 2011 11:52 
Wejdź w profil użytkownika Jaosh - tam jest mail.

Pochodzienie ryb może być znane w 100% albo w 0%.

Marta

Autor Sendog
Użytkownik
#16 - Posted: 26 Cze 2011 13:28 
Nie sugerowałbym się zdjęciami żółtej samicy. U dhonti i temporalis samice potrafią zmieniać ubarwienie na dość długie okresy po czym kompletnie zmienić barwę. Paleta od jasnokremowego do ciemnobrunatnego ubarwienia.

Autor admin
Admin
#17 - Posted: 26 Cze 2011 14:29 
Podobnie jest z samcami, gdzie barwa podstawowa ciała zmieniać może się nie tylko zależnie od nastroju, ale także lokalizacji- czyli miejsca pochodzenia odmiany barwnej.

Marta

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / jak te rybki sie nazywają ?? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®