Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Wiosna idzie??

Autor fazi64
Użytkownik
#1 - Posted: 8 Mar 2006 13:01 
Witam,
Wlasnie siedzimy przed akwarium (biuro) i obserwujemy z rozdziawionymi gebami tarlo Tanganicodus irsacae Kiku. Coz za widok....
Ryby obraly sobie za miejsce skladania i pobierania ikry pochyla czesc kamienia (szary piaskowiec, porosniety pedzelkami glonow) i zawziecie odpedzajac wspolmieszkancow (inne tanganicodusy, similisy, calvusy i reganki) odprawiaja gody w najlepsze.
Zauwazylem tez w niewilkiej odleglosci wzmozona aktywnosc pary calvusow w okol sporej muszla winniczka (samiec energicznie wyrzuca z sasiedztwa swiderki i co chwile zagania do muszli samiczke, stroszac sie przy tym i prezac wszystkie pletwy). Co za widok2......
Pzdr.
Fazi64

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 8 Mar 2006 13:04 
U mnie wytrały się: frontosy z nowej dostawy, Ikola, kachese, chyba coś jest "na rzeczy".

Marta

Autor sue
Użytkownik
#3 - Posted: 8 Mar 2006 13:08 
U nas wytarły się compressie i calvusy...
Zdecydowanie wiosna już tuż tuż :)
Magda

Autor tasma
Użytkownik
#4 - Posted: 8 Mar 2006 13:10 
Oczywiscie tobily to tez latem, jesienia i zima, ale niezaprzeczalnie wiosna idzie :)
Przemek

Autor fazi64
Użytkownik
#5 - Posted: 8 Mar 2006 13:12 
U mnie ciagle "dostawy" mlodych bemb, nosza dwie zongwy, a male (najpierw myslalem ze lupoty, potem ze zongwy) jednak lupoty lapia juz kolory (czerwien policzkow i czerwone atrapy jajowe na pletwach odbytowych) ;))
Fazi64

Autor drozd
Użytkownik
#6 - Posted: 8 Mar 2006 16:44 
fazi64 jak rozumiem trzymasz tanganicodusy, similisy, calvusy i reganki w jednym akwa... słyszałem opinie że tanganicodusy lepiej znoszą bardziej mięsną dietę choć pokarmy roślinne powinny stanowić główny składnik ich diety, a czym ty je karmisz? jak te rybcie ze sobą egzystują? w jak dużym zbiornku je masz?

Marek

Autor fazi64
Użytkownik
#7 - Posted: 8 Mar 2006 16:56 
Witam,
Nie jest to niestety akwarium zalecane do takiej ilosci, tego rodzaju ryb (klasyczne 126l) - juz czuje te gromy, jakie na mnie spadna i nie wspomne wobec tego, ze plywaja w nim tez P. nigripinnis ;((
Ale zasiedlilem to akwarium tymi gatunkami z pelna swiadomoscia i monitorujac stale zachowanie ryb, uwazam (IMHO), ze rownowaga sil w nim istnieje.
Jezeli chodzi o karmienie, to wlasnie wybor na T. irsacae w miesozernej Tanganice padl po przestudiowaniu informacji na temat ich preferencji zywieniowych, jak rowniez po zasiegnieciu opinii u P. Marty.
A musze przyznac, ze w moich akwariach wszystkie ryby nie tylko roslinozercy obzeraja sie pokarmami roslinnymi i sa one nie tylko dodatkiem do diety, a wrecz podstawowym pokarmem przeze mnie stosowanym.
Pzdr
Fazi64

Autor rufus1
Użytkownik
#8 - Posted: 8 Mar 2006 20:07 
Witam!!!
Widzę że wiosna zawitała do Waszych zbiorników, u mnie jest podobnie. Wraz z wiasną może pojawia sie maluchy: Petrochromisa trewavasae (2 samice inkubują, w tym jedna od 11 dni), kilka samic Kasangi inkubuje nie wiem od kiedy, Petrochromisy jakoś bardziej mnie zainteresowały. Do tego trofeusy Ikole, tanganicodusy. Nie wspomnę o już o simochromisach. Enantiopusy cały czas tańcują, może już niedługo będą maluchy. Dzisiaj wypuściła mi narybek Xenotilapia sunflower Mpimbwe (młoda para, pierwsze tarło i juz udane :-)).
Czyli wiosna wchodzi do naszych zbiorników na całego, tylko nie widać tego jeszcze za oknem, szczególnie wieczorami. Nie myśląc o ptasiej grypie już mi brakuje świergotu ptaszków.
Pozdrawiam Leszek

Autor fazi64
Użytkownik
#9 - Posted: 9 Mar 2006 16:13 
Witam,
Dzis kolejna odslona spektaklu - para Paracyprichromis nigripinnis Blue neon pionowo wzdluz tla strukturalnego, ukryta za zalomem skalnym odbywa tarlo (samiec nabral nieslychanie wyrazistych kolorow i prezy sie dziarsko przed partnerka, ktora odwzajemnia jego zaloty)
Pzdr
Fazi64

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Wiosna idzie?? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®