Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Lamprychthis tanganicanus

Autor zypato
Użytkownik
#1 - Posted: 8 Mar 2006 22:11 
Napewno nie jedna osoba chciałaby dowiedzieć się wiecej o tej rybie .Więc jeśli ktoś ma jakieś informacje może to być ciekawa lektura.

Autor zypato
Użytkownik
#2 - Posted: 8 Mar 2006 22:16 
Moja pierwsza myśl jak ją zobaczyłem(nie na żywo)nic innego jak tęczanka z tanganiki,myśle że ta nazwa do tej ryby pasuje jak ulał.
Zygmunt

Autor tooold
Użytkownik
#3 - Posted: 8 Mar 2006 22:35 
trzeba uważać - wyskakuje z akwarium

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 9 Mar 2006 05:35 
Generalnie bardzo szybkie i ruchliwe ryby. Jak na razie nie skaczą, chociaż takie ostrzeżenie dostaliśmy od dostawcy. Niesamowicie szybko przyzwyczaiły się do pokarmu. Samiec jest dość agresywny., ustawia samice.

Przepiękne ryby.

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#5 - Posted: 9 Mar 2006 08:44 
Witam!!!
Tym rybkami interesuje sie od jakiegoś czasu. Z myślą o zakupie tych ryb u Marty zebrałem juz do akwarium specjalnie kamienie.
Co o niej wiem. Inna nazwa tej ryby jaką można spotkać w literaturze to "karpieniec z Tanganiki". Ponieważ ma wiecej wspólnego z karpieńcowatymi niż z np. pielegnicami. Żyje w stadach. Samce są bardzo agresywne, tak jak pisała Marta. Wycierają sie w poblizu skał, na płytkich wodach w jeziorze. Ikra jest "wciskana" między szczeliny skalne w celu uniemożliwienia zjedzenia jej przez inne gatunki ryb. Ilość skladanej ikry jak doczytałem wynosi 1-4 ziarenek na dzień. Sposób skladanie ikry opisuje się podobnie jak u tenczanek. Hodowcy chcąc uzyskać możliwie większą ilość narybku stosują specjalne ruszta do składanie ikry. Jeden sposób to kamienie ze szczelinami, szparami i po tygodniu wyciągane są do innego zbiornika, a na to miejsce wkładane są nastepne. Drugi sposób to wkładanie włóknin do akwarium jako miejsce składanie ikry. Ja w ten sposób kiedyś postępowałem przy tęczankach. W opisie rozmnażanie tych ryb można spotkać jeszcze informacje o składaniu ikry do gąbki o duzych porach. W akwarium wymaga bardzo dobrej jakości wody (jest rybą bardzo delikatną), stale sie poruszającej i dobrze natlenionej. Wymagaja dużo miejsca do pływania (większe zbiorniki). Lubią podmiany wody. Duża wrażliwość ryb na chlor, zanieczyszczenia w akwarium oraz zmiany parametrów wody. Chcąc dochować sie narybku należy zadbać w akwarium z ikrą o stały ruch wody i napowietrzanie. Ogólnie ryby wymagają dość troskliwej opieki. Jeżeli im się to zapewni hodowla i rozmanżanie sprawia dużż przyjemność w hodowli tych pięknych ryb.
Pozdrawiam Leszek

Autor tooold
Użytkownik
#6 - Posted: 9 Mar 2006 15:58 
jakie zbiorniki przeznaczacie dla nich?

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 9 Mar 2006 16:12 
U nas obecnie 9 sztuk pływa na kwarantannie w 240l.

Jurku miałeś Lamprychthys - jakie sa Twoje doświadczenia z nimi?

Marta

Autor tooold
Użytkownik
#8 - Posted: 9 Mar 2006 16:49 
Jurku miałeś Lamprychthys - jakie sa Twoje doświadczenia z nimi

miałem,ale były to moje początki przygody z Tanganiką ,więc szczerze mówiąc obserwacji mało.

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 9 Mar 2006 16:52 
A ile ich miałeś - parę? czy były dorosłe?

Marta

Autor tooold
Użytkownik
#10 - Posted: 9 Mar 2006 20:12 
miałem 5 sztuk , były dorosłe .Niestety po kolei mi wyskoczyły, a ostatnie dwa zachorowały i padły. Zapisane mam ,że były wobec siebie trochę agresywne.
Trzymałem je razem z muszlowcami i szczerze powiem to chyba nie jest dobry pomysł.

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 9 Mar 2006 20:17 
Wg mnie te ryby powinny być w akwarium same. Zreszta potwierdza to mój dostawca.

Kwarantanna moich przebiega bardzo dobrze, w najbliższym czasie otrzymają kamyki, zobaczymy, może uda się je rozmnożyć.

Marta

Autor Belgrano
Użytkownik
#12 - Posted: 13 Mar 2006 09:07 
Fajne są sposoby na jego rozmnażanie z kamieniami ciasno ułozonymi w doniczce:-)) Tyle że język obcy:-)
http://www.destin-tanganyika.com/Articles/index_la mprichthys_jeandel.htm

Autor tooold
Użytkownik
#13 - Posted: 13 Mar 2006 11:50 
myślę,że potrzebny jest po prostu ruszt ikrowy

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Lamprychthis tanganicanus Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®