Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Chalinochromis brichardi oraz Lamprologus callipterus

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor lilith
Użytkownik
#31 - Posted: 23 Wrz 2011 08:47 
Witam,

Jeśli chodzi o wapienie, to darowanemu koniu i tak dalej. Dostałem w spadku wraz z piachem i tysiącem muszelek po świderkach :) nie wszystkie udało mi się usunąć co widać na zdjęciach.

Jeśli chodzi o dobranie terytoriów to zdaje sobie sprawę że one i tak się ustawią jak chcą, ale układając wapienie tak sobie to wyobraziłem :).

No nie powiem trochę mnie zbiłaś z pantałyku.:( teraz się zastanawiam czy faktycznie nie odwiedzić kamieniarzy i poszperać za ciekawymi piaskowcami.

Jeśli chodzi o ryby toni wchodziłyby w grę C pavo lub P. brieni tylko nie wiem ile sztuk czułoby się dobrze w tym zbiorniku.
Ogólnie murowana obsada to para Altolamprologus Calvus White, para Chalinochromis brichardi, jeśli chodzi o muszlowce to myśle nad kilkoma sztukami ocelatusa (tutaj prosze o radę ile mogę wpuścić, bo czytałem że to dość agresywna rybka)

Pozdrawiam i proszę o cierpliwość :)

Paweł

Autor admin
Admin
#32 - Posted: 23 Wrz 2011 10:25 
Jeśli chodzi o ryby toni wchodziłyby w grę C pavo lub P. brieni

Paracyprichromisy raczej nie do tego układu, to ryby skalne.

Zresztą najważniejsze jakie ryby zamierzasz wpuścić - dorosłe czy młode? Piszesz o parze Alto i chalinochromisach co sugeruje dorosłe ryby.

Cyprichromis pavo: 6-8 sztuk. Te ryby powinieneś trzymać w układzie
1:1.

Z ocellatusami jest różnie, samce w grupie mogą być bardzo agresywne względem siebie. Musiałyby mieć oddzielne terytoria.

Masz mnóstwo czasu do przemyśleń. Zrób to zanim podejmiesz kroki.

Marta

Autor lilith
Użytkownik
#33 - Posted: 23 Wrz 2011 13:18 
Jeśli chodzi o obsadę:
Zresztą najważniejsze jakie ryby zamierzasz wpuścić - dorosłe czy młode? Piszesz o parze Alto i chalinochromisach co sugeruje dorosłe ryby.
to zależy jakie ma Pani w tropheusie.

Cyprichromisy pavo 6 szt - ok
Muszlowce. I tutaj mam teraz dylemat.chciałem im stworzyć "plażę". Zrezygnowałem wstępnie z multików, bo boje się że mam za mało piachu jak na tych kopaczy, chociaż mi się bardzo podobają i wiem, że przy nich nie nudziłbym się patrząc na akwarium. Ocelatusy na "plażę się nie nadają, to może chociaż brevisy ??

Wystrój chciałem stworzyć w konwencji "zen" i myśle, że mi się udało i faktycznie podoba mi się , ale jeśli dla calvusów i brichardi trzeba więcej kryjówek to dodam jeszcze kamieni kosztem "plaży". Czy dla cyprichromisów podnieść jeszcze kamienie do tafli wody ??

Paweł

Autor admin
Admin
#34 - Posted: 23 Wrz 2011 13:31 
to zależy jakie ma Pani w tropheusie.

Jak wiesz mamy tylko dorosłe ryby:) Na forum jesteśmy zawsze po imieniu i tak zostańmy:)

Z muszlowcami jest tak, że plażowe są multiki i similisy. Inne żyją w parach i wtedy pary te powinny zajmować różne lokalizacje w akwarium. Jedynie chyba brevisy i alto shell nadają się do takich układów jak plaża. Można jeszcze spróbować z L. caudopunctatus.

Zastanawiam się jeszcze czy zamiast muszlowców nie wpuścić niewielkiej grupy piaskowych xen. To tylko pomysł i propozycja. Wtedy muszle miałyby lokalizację w filtrze:)

Marta

Autor pkubek
Użytkownik
#35 - Posted: 26 Wrz 2011 18:56 
Lilith, jak widze, moj upor w namawianiu cie na naturalny aranz na nic sie nie zdal; jak widac jak kto woli..
Przesyłam Ci jednak, nie dając za wygraną, link do forum francuskiego, gdzie pokazane są różne biotopy Tanganiki.
Może jednak zrezydnujesz z tych paskudnych białych a la gipsowych pokurczy na rzecz czegoś, co faktycznie będzie cieszyć oko :) obawiam się, że aranż tego typu będzie niekorzystnie wpływał na energię w domu i podświadomie odrzucał Cię od pójścia dalej. Skończy się na welonkach i zielonym nurku na wężyk :)))
wierzę, że odbierzesz moj komentarz z sympatią i włożysz troszkę inwencji.

http://www.cichlidsforum.fr/1-vt17835.html?postday s=0&postorder=asc&&start=0

Zobacz jak można fajnie urządzić akwarium bez zbędnych kosztow, zupełnie inaczej się to odbiera:
http://www.youtube.com/watch?v=nKddhpOwtEI&feature =BFa&list=FLwSjm297_8q6JmRiDrqj5uQ&lf=mh_lolz

Autor lilith
Użytkownik
#36 - Posted: 8 Lis 2011 20:28 
Ok, pojechałem nad san i mam nowe kamienie :) teraz je muszę przygotować do użytku.
I tutaj mam pytania. Proszę o odpowiedź.
Czy wystarczy że sparze kamienie ?? nie mam tak dużego garczka żeby wszystkie kamienie ogarnąć. Te co się nadają gabarytowo to gotuje i czy gotować z dodatkiem soli ? (sól odkarza)
Jako, że niektóre kamienie będą tylko sparzone, czy mam dodać jakiś "magiczny środek" tak na wszelki wypadek ? bo na pewno na kamieniach coś zostanie, a po drugie san to san, np krowa przyjdzie wodę wypije ale i coś po sobie zostawi :).
Także proszę o jakieś szybkie porady bo zaraz sie biorę do roboty, a nie chce niczego zmaścić.

Pozdrawiam

Paweł

Autor admin
Admin
#37 - Posted: 9 Lis 2011 11:48 - Edytowany przez: admin 
Wg mnie możesz spokojnie umyć i sparzyć tylko.

Ostatnio wkładałam kamienie z brzegu Raby, tylko opłukałam.

Marta

Autor lilith
Użytkownik
#38 - Posted: 26 Lis 2011 01:35 - Edytowany przez: lilith 
Witam,

Poniżej nowa aranżacja mojego akwarium.
Przypomnę parametry: 140x60x50, Filtr zewnętrzny Eheim Professionel 3 2075, Eheim Biopower 200, GRZAŁKA FLUVAL TRONIC 150W, belka oświetleniowa z świetlówką, której nazwy nie znam :)
Nie powiem wystrój był przygotowany z myślą o calvusy i ch. brichardi.









Planowana obsada (ryby F0):
1 para alt calvus black
2-3 pary multików - albo harem calipterusów ale na niecke u mnie nie ma co liczyć ze względu na mało miejsca, tudzież ewentualnie 2 pary caudo.
Miała być para Chalinochromisów Brichardi, ale niestety nikt teraz odłowu do sprzedania nie ma :(, także pytanie do forumowiczów i Marty (nadmienie, że chciałbym kupić ryby w TT), jaki gatunek mógłbym tutaj umieścić. Zaznacze, że julidochrimisy nie za bardzo mi się podobają. Może Lepidiolamprologus cunningtoni, albo któryś z neolampologusów ?
Na górę myślę dać cypr. pavo.6-8 szt.

Proszę o porady i sugestie zarówno co do akwarium jak i obsady.

Pozdrawiam

Paweł

Autor admin
Admin
#39 - Posted: 26 Lis 2011 08:58 
L. cunningtoni pozjada multiki, to drapieznik. Młode multiki zapewne pozjada Alto.

A może na dno jakieś sumiki? To bardzo wdzięczne ryby. Są aktywne, mało groźne i bardzo ciekawskie.

Z Neolamprologus możesz spróbować z savoryi, mustax.

Możesz jeszcze pomyśleć nad N. furcifer- cudowna ryba.

Marta

Autor lilith
Użytkownik
#40 - Posted: 26 Lis 2011 11:38 
A więc wstępnie przyjmuje taką obsadę.
1 para calvus black
1+2 N. furcifer
Muszlowce muszą byc :) także 2-3 pary multików lub 1+3 calipterusów?,)
6-8 szt C. Pavo.

A może na dno jakieś sumiki? To bardzo wdzięczne ryby. Są aktywne, mało groźne i bardzo ciekawskie.

za sumikami nigdy nie przepadałem, także sobie odpuszcze.

Czy powyższa obsada ma prawo bytu ? i które muszlowce wybrać ?

Paweł

Autor admin
Admin
#41 - Posted: 26 Lis 2011 13:45 
Muszlowce mogą stać się pokarmem N. furcifer

Nie ważne czy są to multiki czy samice callipterus.

Furcifer to drapieżnik:)

Marta

Autor poczatkujacy
Użytkownik
#42 - Posted: 16 Sty 2012 08:22 
czesc
Troche sie wtrace do twojego tmatu Lilith uzywaz eihema 3 2075 mogłbys napisac jak sie sprawuje

Autor lilith
Użytkownik
#43 - Posted: 16 Sty 2012 13:09 
Witam,

Jak dla mnie bez zarzutu. Cichy i wydajny. Wart swojej ceny.
W porównaniu z z wcześniejszymi modelami Eheima wg mojego kolegi, jest na pewno bardziej użytkowy podczas czyszczenia i wymiany filtrów (min. nie trzeba ręcznie pompować :))
Bardziej narzekam na wewnętrzny, ale to już inna bajka :)

Pozdrawiam

Paweł

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Chalinochromis brichardi oraz Lamprologus callipterus Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®