Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Samotny naskalnik wężogłowy?

Autor florysta
Użytkownik
#1 - Posted: 11 Paź 2011 18:20 - Edytowany przez: florysta 
Cześć, to mój pierwszy post tutaj.
Niedawno założyłem 200l mięsożernej tanganiki-5 szczelinowców leleupa i dobrana para naskalników wężogłowych.Akurat naskalniki wężogłowe były z odłowu więc na początku były problemy z przyjmowaniem pokarmu u obojga,ale potem jedna rybka zaczęła normalnie jeść a druga niestety zeszła śmiercią głodową 7 października(ta większa-nie wiem jak to u tych naskalników z dymorfizmem płciowym-wjednym miejscu piszą,że samica większa,gdzie indziej ,że to samiec).Wobec tego mam tylko jedną rybkę, kompletnie nie wiem czy powinienem tworzyć nową parę.Wiem,że powinienem dać rybom wybór partnera,ale zależy mi na co najwyżej jednej parce,pozostałe ryby nie miałyby,gdzie się podziać.Co więc powinienem zrobić jestem w prawdziwym ślepym zaułku.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 12 Paź 2011 06:21 
Dziwne, ze sprzedano Ci dobrana parę, ale jeden osobnik nie jadł? Przecież aby para dobrała się w rybach z odłowu to wymaga czasu, osobniki zwykle wtedy umieją już jeść.

Poczytaj Tanganika MAGAZYN. Dowiesz się, że większe samice są wyłącznie w grupie regani/marlieri. W pozostałych taksonach samica jest mniejsza nieznacznie od samca.


Wybór teraz niestety należy do Ciebie. Nie wiem czy uda Ci się stworzyć dobraną parę (właśnie co to oznacza w tej grupie pisaliśmy wielokrotnie).

Marta

Autor florysta
Użytkownik
#3 - Posted: 12 Paź 2011 09:13 
Raczej ją oddam bo gdy para się dobierze(przy odrobinie szczęścia) to nie bęę miał co zrobić z pozostałymi naskalnikami(a przecież dobrana para będzie chyba je ostro tępić i one siebie nawzajem chyba też).Chodzi mi oto, czy samotność będzie dla tej rybki ,,krzywdząca''.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 12 Paź 2011 15:16 
czy samotność będzie dla tej rybki ,,krzywdząca''.

O to najlepiej zapytać rybę., ale jak dla mnie tak.

Marta

Autor florysta
Użytkownik
#5 - Posted: 12 Paź 2011 16:24 
Cóż,dziękuję za radę; to chyba wszystko czego w tej sprawie mogłem się dowiedzieć

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 12 Paź 2011 16:38 
Sam musisz podjąć decyzje co masz zrobić.

Szkoda, że nie zadałeś pytania na forum zanim ryba padła. W wielu wypadkach można spróbować pomóc i wyleczyć rybę. Wg mnie była chora i dlatego padła.

Teraz musisz podjąć decyzję sam, czy dokupujesz drugiego osobnika. Najpierw musisz jednak sprawdzić płeć tego, który został. Czy para się dobierze - to zawsze loteria i nie jest ważne czy kupiłeś już tzw. dobraną. Pary w stresie i przy przenosinach zwykle się rozpadają.

Marta

Autor poczatkujacy
Użytkownik
#7 - Posted: 13 Paź 2011 13:46 
czesc florysta skad jestes ja mam do wydania wezogłowy

Proszę o korespondencje na PW. Regulamin jest po to aby go respektować.

Marta

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Samotny naskalnik wężogłowy? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®