Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

cyprichromis

Autor wiesiek78
Użytkownik
#1 - Posted: 5 Lis 2011 12:13 - Edytowany przez: wiesiek78 
Witam, który z gatunków cyprichromisów i cyprichromisów jumbo jest najładniej kontrastowo ubariony tzn samce z żółtym ogonem a tułów niebieski lub fioletowy intensywny. Zastanawiam się nad jumbo kitumba, utinta, yellow head, tricolour, czy są ciekawsze? Z fotografii wynika różnie więc moje pytanie skierowane do tych co te ryby hodują i mieli porównanie (głównie F0). Być może inne jeszcze gatunki. Jest to przymiarka do tych ryb w 500l akwa i będzie to kolejny pomysł na tanganikę w mojej kałuży.

pozdrawiam

Autor pkubek
Użytkownik
#2 - Posted: 5 Lis 2011 13:25 
mysle, ze 500l to dobra pojemnosc ale trudno mi doradzic Ci, które Cyprichromisy są najładniejsze. To rzecz gustu. Ubarwienie tych ryb zależy od wielu czynników. Dobry, zróżnicowany pokarm, właściwe oświetlenie i perfekcyjne parametry wody sprawiają, że ryby wyglądają pięknie. Nasączenie barw samców zależy również od ilości samców w grupie, wzajemnych relacji, częstotliwości zalotów. To wszystko ma także związek z brakiem stresu. Ryby te muszą czuć się komfortowo w zbiorniku aby ujawnić wszystkie cechy swojego charakteru i piękne ubarwienie.
Oczywiście najostrzejsze kolory mają warianty leptosoma jednak wadą najmniejszych cyprichromisów jest agresja i natarczywość samców. Warianty "jumbo" są spokojniejsze, większe a ich ubarwienie, choć równie piękne, jest bardziej subtelne. Moim jednak zdaniem na korzyść "jumbo" przemawia fakt, że także samice są wybarwione, choć w bardziej stonowany sposób. I małych leptosoma samiczki są szare. Moje samice WF - "jumbo" Katete wyglądem przypominają samce beta. Mają żółte płetwy odbytowe i delikatnie niebieskie grzbietowe. Ich ciało ma kolor perłowo-ciemno fioletowy. Główki są bywają żółte. Zwłaszcza gdy zjedzą oczlik OSI, ikre morską.
Są to przeciekawe ryby i gratuluję wyboru.

Autor pkubek
Użytkownik
#3 - Posted: 5 Lis 2011 13:34 

Autor wiesiek78
Użytkownik
#4 - Posted: 5 Lis 2011 14:28 
Dzięki za linki. Znam te stronki jednak tak jak powiedziałeś w ocenie kolorystyki poszczególnych gatunków szczególnie w tanganice ważne jest przede wszystkim oświetlenie dlatego tak trudno ocenić po zdjęciach i filmach. Ja mam trzy gatunki faworytów jumbo kitumba i jumbo yellow head a z małych utina na podstawie filmów i zdjęć. Bedzie to również odłów w układzie 1/1 ok 15. szt prawdopodobnie akwa starym moim zwyczajem góra dwugatunkowe -coś na dno xeny lub para O.ventralis.

Autor pkubek
Użytkownik
#5 - Posted: 5 Lis 2011 14:35 
ja mam te ryby w układzie 3 samce- 6 samic w 576l, dł 160cm
zastanawiam się nad dołożeniem jeszcze samca i dwóch samic. Nie wiem czy to nie będzie za dużo. Czy nie martwisz się, że 15 sztuk w Twoim zbiorniku to sporo?

Autor wiesiek78
Użytkownik
#6 - Posted: 5 Lis 2011 14:47 
Nie wiem być może, fakt ilości jeszcze przemyślę dokładnie. Mój zbiornik ma 200cm długości jednak jest węższy-50cm ... Jeśli chodzi o utinta myślę że nie jest za dużo natomiast jeśli chdzi o jumbo być może skoryguję o 1-2szt jednak wolałbym w razie "W" kupić nieco więcej sztuk najwyżej część oddam-sprzedam po obserwacjach. Układ 1/1 powinien w dużym stopniu rozładowywać agresję samców. Z tego co wyczytałem jest to zalecany także układ.

Autor leju18
Użytkownik
#7 - Posted: 5 Lis 2011 15:50 - Edytowany przez: leju18 
również polecam układ 1:1, masz 200cm długości zbiornika więc 14 sztk(7+7) uważam że może spokojnie funkcjonować. Ja mam C.leptosoma Kigoma w ukladzie 8:6 jednak zbyt krótko żebym mógł coś wiecej opisać, nie mniej jednak kolorki już pokazują.

http://imageshack.us/photo/my-images/202/cypri2.jp g/

Kierując sie wyborem tej odmiany postawiłem na róznorodnosc ubarwienia samcy(niebieskie i pomaranczowe ogonki) oraz w jakimś stopniu agresje

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / cyprichromis Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®