Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Problem z wodą pomocy

Autor modliszka
Użytkownik
#1 - Posted: 1 Gru 2011 09:15 
Witam.Wcześniej pisałem do was że, chciał bym tropheusa mieć w zbiorniku 130/50/50 Ale co do waszych wypowiedzi nie zdecydowałem się, na tropheusa.Zdecydowałem się, na inną rybę Neolamprologus DAFFODIL Księżniczka z Zambi 6sztuk oraz Altolamprologus Calvus 4sztuki.Wodę podmieniam 2 w tygodniu około 50L.chyba że muszę. Filtry Filtr wewnętrzny TURBO FILTER 1100 oraz filtr zewnętrzny JBL Cristalprofi e901 GreenLine tem. 26 stopni wystrój to piasek i kamienie piaskowe oraz Anubiasy.Mój problem polega na mętnej wodzie, pH-8,5 NO2-0 NO3-20 KH-10 GH10. Próbowałem już Cristal Water ,Aquaria clear i nie wiem czego jeszcze mogę spróbować.

Autor michal1313
Użytkownik
#2 - Posted: 1 Gru 2011 10:03 - Edytowany przez: michal1313 
Zamknąłeś cykl azotowy? Tak pytam ponieważ jakieś około 3 tygodnie temu mówiłeś o chęci rozpoczęcia hobby.

Autor modliszka
Użytkownik
#3 - Posted: 1 Gru 2011 10:31 
jak mylę to chodzi o NO3 tak przepraszam za pomyłkę NO3-0 a NO2-20

Autor salmo70
Użytkownik
#4 - Posted: 1 Gru 2011 10:36 
Witaj.

Z tego co przeczytałem wyżej wnioskuję,że zbiornik zakładałeś niedawno.
Przyczyną mętnej wody może być źle wypłukany piasek.

Pozdrawiam.Robert.

Autor salmo70
Użytkownik
#5 - Posted: 1 Gru 2011 10:38 
jak mylę to chodzi o NO3 tak przepraszam za pomyłkę NO3-0 a NO2-20

Przy tych parametrach ryby szybko zabierz z akwarium...

Autor modliszka
Użytkownik
#6 - Posted: 1 Gru 2011 10:45 
Nie bo od początku miałem czysta wodę dopiero od jakiś 2 tygodni mam problem z wodą.Akwarium stoi już około 2 miesięcy. Wcześniej jak miałem zbiornik zalany nie miałem takiego problemu nie wiec co nie tak jest z wodą

Autor modliszka
Użytkownik
#7 - Posted: 1 Gru 2011 11:04 
ryby z tego co widzę to pływaja jedza nie maja problemu z przyjmowaniem pokarmu i nie przebywaja w jednym miejscu nie kołyszą sie wszystko w zachowaniu ich jest ok

Autor michal1313
Użytkownik
#8 - Posted: 1 Gru 2011 11:55 
Sprawdź może jeszcze raz dokładnie parametry wody, to testy paskowe czy kropelkowe?

Autor salmo70
Użytkownik
#9 - Posted: 1 Gru 2011 12:35 
Pozwoliłem sobie skopiować część tekstu z ABC akwarium i tutaj wkleić:
Świeża woda, bez względu na pochodzenie (zbiorniki naturalne lub wodociągi), zawiera jednokomórkowe glony i pierwotniaki, jak również składniki mineralne w ilościach dostatecznych do rozmnażania się tych organizmów. Toteż często rozmnażają się one masowo i powodują zmętnienie wody, co jest nierzadkim zja­wiskiem w nowo urządzonym zbiorniku. Po 5—10 dniach zmętnienie to zanika i więcej się nie ponawia. Początkujący akwaryści popełniają często błąd zmie­niając zmętniała wodę. Wprowadzają oni do akwarium nowe glony i pierwot­niaki oraz nowe ilości składników pokarmowych i przedłużają okres zmętnienia wody o 5—10 dni

Autor modliszka
Użytkownik
#10 - Posted: 1 Gru 2011 13:27 
Sprawdziłem jeszcze raz wodę po podmianie jaką zrobiłem dziś NO3-20 NO2-0 GH-18 KH-10 pH-8,5 a testami jakimi sprawdzam to testy paskowe pH mam kropelkowe i wskazują 8,5

Autor sander
Użytkownik
#11 - Posted: 1 Gru 2011 23:43 
Zmętnienie szybko usuniesz za pomocą filtra UV lub kiedy poddasz wodę działaniu ozonu. Ja ozonu nie stosuję bo mam po nim atak migreny w trybie expresowym ale jeśli komuś bezpośrednio nie szkodzi to może kupić sobie akwarystyczny ozonator.

Autor krzysiutoja
Użytkownik
#12 - Posted: 27 Lis 2012 22:20 
sandersander

Autor Dyzioo
Użytkownik
#13 - Posted: 1 Gru 2012 22:51 - Edytowany przez: Dyzioo 
Napisz od początku co i jak robiłeś. Piszesz :Akwarium stoi już około 2 miesięcy ale czy to była sama woda czy np tylko rośliny, a może np były i rośliny i jakaś ryba? Do tego od kiedy pracuje filtracja? Ryby wpuściłeś wszystkie jednego dnia czy osobno? itd, itd...

Autor aarset
Użytkownik
#14 - Posted: 2 Gru 2012 08:59 
Dyzioo, podejrzewam, że kolega już dawno poradził sobie z problemem. Spójrz na datę jego ostatniego posta.

Autor Dyzioo
Użytkownik
#15 - Posted: 2 Gru 2012 22:45 
Ups...Hehe no tak... Kolega go odkopał a ja nie zauważyłem :)

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Problem z wodą pomocy Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®