Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Calvusy i Multiki i problem

Autor cheopsik
Użytkownik
#1 - Posted: 31 Mar 2012 13:05 
Witam

Posiadam akwarium 240 litrów w zbiorniku znajdują się własnie dwa gatunki ryb od jakis 2 i pół tygodnia.
Na początku wpuściłem multiki bo były przerzucone z małego akwarium(54) troche sztuk:)
Po kliku dniach udało mi sie dostać Calvusy(mają ok 5-6 cm jeden ma tak z 7). Kupiłem 4 sztuki mając nadzieje że dobierze sie z tego para. Wiem że Calvusy długo przyzyczajaja sie do noweg otocznia. Problem polega na tym że mam kilka osobników multików które cały czas dosyć ostro gonią Calvusy czy to jest normalne że taka rybka daje sie tak mocno okładać i jak rozwiązać ten problem. Wiem że wyjsciem było by pewnie zmniejszenie liczbności samców i samic u Multików ale nikt nie chce odemnie ich odkupić lub wziaść i zastanwiam się czy jabym odłowił wszytskie multki do małego akwa na kilka dnia a pożniej spowrotem je wpuścił do dużego sytuacja mogła by się zmienić??

Autor lilith
Użytkownik
#2 - Posted: 31 Mar 2012 13:59 
Witam,

Ja posiadam multiki i calvusy dorosłe sztuki i powiem, że nie zauważyłem takich problemów jak ty. Ogólnie stosunki między calvusami a multikami nazwałbym neutralnymi i nieraz samica calvusa pogoniona przez samca chroniła się na terenie jednej z par multików i te praktycznie zachowywały się tak jak jakby jej nie było. Dodam, że zarówno multiki jak i calvusy były wpuszczane w tym samym czasie do zbiornika.
Moje multiki maja większy problem z savoryiami :(

Paweł

Autor cheopsik
Użytkownik
#3 - Posted: 31 Mar 2012 16:08 
A jakie masz akwarium? A może dlatego że razem wpuszczałeś i Calvusy masz już dorosłe kurcze a dużo masz masz par Multików?? bo ja mam jakby w jednym rogu spocjalnie musze tylko układałem a te 3-4 sztuki przeniosły się tam gdzie sa skały pożniejsze miejsce mieszkana Calvusów. Tak czy siak wydaje mi się że bede musiał cześć odłowic tylko że bardzo ciezko je zlapać:) bo nie bardzo sie chowaja do muszli:) Może ktoś jeszcze miał podobny problem i jak go rozwiązał??

Autor jaosh
Użytkownik
#4 - Posted: 31 Mar 2012 20:53 
Podeślij zdjęcie. Może zmiana aranżacji poprawi sytuacje w Twoim akwarium.

Autor cheopsik
Użytkownik
#5 - Posted: 1 Kwi 2012 00:06 
http://imageshack.us/f/820/45027429.jpg/ tu jest zdjęcie dodam tylko ze wiekszość multicow siedzi tam gdzie sa muszel i tylko kilka sztuk zadomowiło sie tak po srodku i szczegolnie one sa upierdliwe. Możecie oglądać dalej fotki bo kilka tam jest jeszcze jeszcze dzis sie pojawil problem ze 3 Calvusy ganiaja mocno jednego a 3 sie toleruje i nic sobie nie robia.

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 1 Kwi 2012 16:56 
Ładne skałki i ciekawe ich ułożenie:) Muszlowisko trochę zbyt gwałtownie oddziela się od tego.

Ryby zapewne już niedługo się przystosują i zmienia się relacje pomiędzy nimi. Niedługo także okaże się jaki układ płci masz.

Marta

Autor jaosh
Użytkownik
#7 - Posted: 1 Kwi 2012 18:08 
Masz ładnie urządzone akwarium. Ryby jak sądzę za jakiś czas się przystosują i podzielą akwarium pomiędzy sobą. Pozostaje czekać. Otwarta kwestia to ta, jaki układ płci będziesz posiadał, ale wiedza w tym temacie zgłebiona będzie jak ryby podrosną.

Autor cheopsik
Użytkownik
#8 - Posted: 1 Kwi 2012 23:23 - Edytowany przez: cheopsik 
a czym dokładnie będzie sie charakteryzować tym jakie mam Calvusy jakies specjalne zachowania np. , myslicie ze dodanie blue neonów troche osmieli i zmniejszy agresje w akwarium??

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 3 Kwi 2012 06:27 
Calvusy jak dorosną to wyklaruje się czy masz same samce czy jakieś pary.

Ryby zajmą swoje terytoria i będą ich pilnować.

Paracyprichromisy tylko zrobią ruch w zbiorniku. Raczej nie będą wpływać na rozłożenie się agresji pomiędzy alto a multikami..

Marta

Autor cheopsik
Użytkownik
#10 - Posted: 3 Kwi 2012 14:04 
Calvusy jak dorosną to wyklaruje się czy masz same samce czy jakieś pary.

Ryby zajmą swoje terytoria i będą ich pilnować.

to tu pozostaje mi tylko czekać :) lipa by byłą jakby miał same samce:) ale wszytsko jest mozliwe

Paracyprichromisy tylko zrobią ruch w zbiorniku. Raczej nie będą wpływać na rozłożenie się agresji pomiędzy alto a multikami..

a moga mieć wpływ np na odwage np Calvusów bo gdzies tak słyszałęm??

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 3 Kwi 2012 16:15 
a moga mieć wpływ np na odwage np Calvusów bo gdzies tak słyszałęm??

To zależy raczej od Alto a nie innych ryb. Paracyprichromisy to spokojne ryby. Jedynie zagęszczenie obsady może mieć wpływ na zachowania poszczególnych gatunków.

Marta

Autor cheopsik
Użytkownik
#12 - Posted: 5 Kwi 2012 10:00 
aha dziekuje bardzo za odpowiedz, juz mam wrazenie ze troche mniej ganiaja tego jednego znalazl swoje miejsc chyba bo narazie tam najwiecej przesiaduje tylko multiki mu troche przeszkadzaja ale sa juz coraz bardziej smiale wiec jeszcze troche trzeba poczekac i pewnie bedzie dobrze

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Calvusy i Multiki i problem Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®