Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Neolamprologus modestus

Autor mattt
Użytkownik
#1 - Posted: 16 Kwi 2012 18:21 
Na początku chciałbym wszystkich serdecznie przywitać, jako, że to mój pierwszy post na tym forum.
Mam na imię Mateusz i akwarystyka zajmuję się już kilka dobrych lat, a Tanganika około 4-5.

Chciałbym dowiedzieć się coś o rybach których nazwę wymieniłem w temacie.
Interesują mnie oświadczenia z hodowli, jak duży i jak urządzony zbiornik, zachowania rozrodcze, koegzystencja z innymi gatunkami.

Za wszelkie spostrzeżenia bardzo dziękuje.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 16 Kwi 2012 20:19 
Witaj,

N. modestus to specyficzny gatunek. Agresywny wewnątrzgatunkowo i zewnątrzgatunkowo szczególnie w okresie tarła. Wg mnie akwarium to minimum 240 litrów, a im większe tym lepsze. Najlepiej para. Samice potrafią silnie zdominować inne samice, o których względy walczy samiec. Koegsystencja z innymi Lamprologini jest trudna. Piękne ryby, ale bardzo charakterna.

Marta

Autor mattt
Użytkownik
#3 - Posted: 17 Kwi 2012 08:16 
Mam właśnie standardowe akwarium 240l, a w nim parę exLamprologus caudopunctatus Cameron Bay i zastanawiam się nad dołożeniem jakiegoś większego gatunku. I szukam ciekawego, oryginalnego Lamprologini. Myślałem właśnie nad modestusem, ale czytając Twoja wypowiedź chyba nie byłoby to najszczęśliwsze połączenie.

Pozdrawiam Mateusz

Autor Topielec
Użytkownik
#4 - Posted: 17 Kwi 2012 09:46 
Neolamprologusów i tym podobnych jest "jak mrówków", więc na pewno można dobrać coś lepiej pasującego do caudo :)

Mi się zawsze podobały mustaxy.

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Neolamprologus modestus Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®