Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Lepidiolamprologus boulengeri

Autor Bay
Użytkownik
#1 - Posted: 5 Maj 2012 22:40 
Od 2.5 tygodni posiadam parę Lepidiolamprologus boulengeri F1. Są jedynymi mieszkańcami 126L = 80x35x45. Do dyspozycji mają konstrukcje z łupków, 40 muszli po winniczkach i 1 muszle morską. Samiec zajął konstrukcje z łupków po lewej stronie akwarium i muszle morską. Samiczka zajęła prawą stronę i korzysta z kilku muszli. Rybki całkiem nieźle kopią używając pyska jako spychacza, albo ciała. Widziałem pierwsze zaloty samca, przyjął wtedy piękne barwy. Ryby są bardzo czujne i bardzo często zmieniają ubarwienie.
Samiec pływa w środkowo-dolnej części akwarium. ( gdy jest przestraszony chowa się w konstrukcji z łupków, albo muszli. W naturze ucieka w toń, ale w akwarium jest to niemożliwe)
Samiczka pływa tylko w dolnej. Ryby mają duży apetyt.
Po pierwszych obserwacjach zapowiadają się ciekawe rybki.

Czy ktoś z Was ma/ miał te rybki ? Macie jakąś ciekawą lekturkę o tej rybie ?

Autor Bay
Użytkownik
#2 - Posted: 7 Maj 2012 22:57 
Jutro wstawię zdjęcia rybek.


Czy nikt z Was nie miał L. boulengeri ? Z chęcią poznał bym wasze doświadczenia / obserwacje na temat tych ryb.

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 8 Maj 2012 08:47 - Edytowany przez: admin 
Tak miałam ten gatunek i mam także obecnie. Nie wiem dlaczego piszesz o przestraszonym samcu? Co może to powodować?

Polecam http://www.destin-tanganyika.com/Articles-especes- Tanganyika/neolamprologus-sp-aff-boulengeri.htm

Marta

Autor Bay
Użytkownik
#4 - Posted: 8 Maj 2012 13:41 
O samcu napisałem, że jak jest przestraszony tzn. jak są gwałtowne ruchy przy akwarium.

Tego artykułu nie czytałem. Dzięki.

Jakiej wielkości są Twoje ryby ?
W jakim są zbiorniku ?
Miały już tarło ?
Ile już są u Ciebie ?


Pozdrawiam Mateusz

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 8 Maj 2012 15:08 
Ja mam parę WF, która sprowadziłam 3 lata temu. To dorosłe ryby, samiec ma 6-7 cm, samiczka jest mniejsza i to znacznie. Tarła miały kilkukrotnie, to płodne ryby. Zbiornik ma około 120 litrów. Obecnie są już chyba starawe...tarła się skończyły:)

Marta

Autor Bay
Użytkownik
#6 - Posted: 9 Maj 2012 16:19 
Zdjęcia ryb ( niestety słabej jakości z nie wyczyszczonymi szybami ;) )








Autor Bay
Użytkownik
#7 - Posted: 20 Maj 2012 21:12 
Dzisiaj czyszczę szyby czyścikiem magnetycznym, a tu samiczka zaczęła go atakować. Wczoraj mnie nie było, więc może wtedy było tarło. Trochę dziwne, że samiczka nie siedzi w muszli i nie wachluję ( jeśli jest ) ikry. Samiec jakiś spokojny i zachowuje się tak samo jak wcześniej.

Czy według Was może być szansa, że samiczka złożyła ikrę ?

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Lepidiolamprologus boulengeri Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®