Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

tanga 85x45x55?

Autor thomas
Użytkownik
#1 - Posted: 18 Maj 2012 21:42 
witam!czy majac do dyspozycji zbiornik 85x45x55 mozna pokusic sie na hodowle(bezproblemowa) parki jednego z nizej wymienionych gatunkow?
N.buescheri lub
C.brichardi
N.savoryi
N.cylindricus
Pytam tu(licze na doswiadczenie) bo ze zrodel dostepnych w sieci to mozna tylko zglupiec takie rozbierznosci:/

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 19 Maj 2012 06:46 
Aby mieć bezproblemową hodowlę tych gatunków w takim litrażu wg mnie i mojego doświadczenia musiałbyś mieć szczęście. Co prawda sama miałam w podobnym litrażu parę N. savoryi, ale nie były długo i poszły w świat, wydajać dwa mioty młodych. Para jednak była dobrana z grupy ryb.

Trzeba pamiętać, że wymienione przez Ciebie gatunki tworzą rodziny wielopokoleniowe (poza cylindricusami) i wymagają przez to sporego zbiornika.

Ja takiego rozwiązania nie polecam, zwłaszcza, że obserwacje zachowań tych ryb są rewelacyjne. Osobniki pomocnicze pięknie pomagają w opiece nad młodszym rodzeństwem.

Marta

Autor thomas
Użytkownik
#3 - Posted: 19 Maj 2012 08:02 
Dzieki Marto za twoja opinie. Zbiornik troche kwadratowy lepiej byloby zabrac po 15cm z szer i wys i wydluzyc go...ale coz. Tanga marzy mi sie od dawna a warunki mieszkaniowe nie pozwalaja na wiecej:(. Myslalem tez o naskalnikach ale one rowniez tworza rodzinki wiec domyslam sie ze ciasno tez dla nich bedzie. Czyli co niezawodne w takich sytuacjach muszlowce...

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 19 Maj 2012 09:41 
W mojej opinii tak, najlepiej będą się tam czuły muszlowce, np. grupa similisów lub multifasciatusów. Możesz także pomyśleć o podzieleniu zbiornika na terytoria i wprowadzeniu drugiego gatunku muszlaka np. brevisów.

Szkoda, ze zbiornik jest taki wysoki - trudno będzie zaaranżować górne partie.

Marta

Autor jaosh
Użytkownik
#5 - Posted: 19 Maj 2012 15:45 
Chyba, że wmotujesz jakoś tak kamyczki by stworzyć pułki skalne z tarasami, które będzie można w jakimś stopniu zasypac piaskiem. Stworzy sie wtedy efekt ściany, na której ewentualni mieszkańcy znajdą sobie rewiry. Wtedy można pokusic sie o dwa gatunki. Jakis jeden z wymienionych i może jakies naskalniki.

Autor thomas
Użytkownik
#6 - Posted: 19 Maj 2012 16:20 
Wlasnie mialem taki plan pociagnac konstukcje do gory. Nawet mam chyba ze sto kilo 'zdobycznych'kamieni. Wlasciwie byly to bloki skalne ktore sluzyly do zbudowania murku wiec sa plaskie i w rowne, roznej grubosci.Po rozlupaniu mlotem naprawde mam pole do popisu:). Tylko czy w/w gatunki zechca sobie tam 'zamieszkac'? z tego co wiem zazwyczaj obieraja sobie rewir(i gniazdo)na samym dole kostrukcji skalnych.

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / tanga 85x45x55? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®