Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Zapytanie o łączenie gatunków

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor kulus12
Użytkownik
#31 - Posted: 12 Gru 2012 07:34 
jaosh
Piaskóweczki jakoś do mnie nie trafiają, ale kojarzę je jako statyczne ryby wylegujące się naplarzy. Pewnie uległem stereotypowi, tak jak ludzie kojarzą tropheusy jako agresywne głodomory z nochalem przyklejonym do szyby.

Puki co szkole się na temat niecki, ale może i dojdę do piaskówek żeby zgłębić wiedzę o nich. Muszę przyznać że przez lata trzymania tropheusów stałem się strasznie monotematyczny i teraz wszystkie inne ryby są dla mnie kompletną niewiadomą.

Radek

Autor admin
Admin
#32 - Posted: 12 Gru 2012 08:02 
Radku,

zaglądnij pod koniec tygodnia do nas - zobaczysz te "statyczne" piaskówki i inne gatunki. Wtedy obraz Twoje zbiornika się może wyklaruje:)

Marta

Autor kulus12
Użytkownik
#33 - Posted: 12 Gru 2012 09:58 
Marto czy mogłabyś mi powiedzieć jak u Ciebie wygląda sytuacja w nieckach z perspektywy dłuższego czasu, natknąłem się na bardzo fajną relację dotyczącą niecki na forum KMT. Niestety niecka skończyła swoją działalność m.in. ,dlatego że dominant calipterus wyjadł większość mniejszych muszlowców. Na podobne głosy trafiłem też w innych tematach. Czy większa ilość calipterusów i wprowadzenie drugiego drapieżnika poprawia sytuację? Czy w moim przypadku gdzie ewntualnie ze względów finansowych będę wprowadzał młode ryby f1 nie zostawić wpuszczenia calipterusów na koniec gdy drobni mieszkańcy osiągną już dojrzałość płciową aby zaspokajać apetyt "szefa",

Radek

Autor admin
Admin
#34 - Posted: 12 Gru 2012 10:48 
Nigdy nie miałam problemów z wyjadaniem. Zawsze moje niecki były złożone wyłącznie z ryb WF i często odławiane właśnie w niecce. Może na tym polega właśnie idea niecki. Samce dominujące miały zwykle 8-9 cm. Karły 3-4 cm. Idea niecki polega na łączeniu gatunków i wariantów, które żyją w niecce w naturze. Moje ryby zawsze pochodziły z Zambii, gdzie wiadomo, że takie niecki są tworzone. Jak poczytasz mój artykuł to zrozumiesz, że ma to znaczenie. Wg mnie łączenie różnych wariantów geograficznych niekoniecznie musi się udać. Nigdy przez tyle lat nie spotkałam się z wyjadaniem innych gatunków mniejszych ryb. Tworzenie niecki musi odbywać się z głową, a nie przypadkowo:)

Czy F1 będzie dobre tego nie wiem, nigdy tego nie robiłam z innymi pokoleniami niż WF.


Marta

Autor kulus12
Użytkownik
#35 - Posted: 12 Gru 2012 12:50 
Marto jeżeli tak jest jak piszesz, a z pewnością tak jest to bardzo mnie zmartwiła ta wiadomość ponieważ nie jestem w stanie skompletować obecnie obsady WF. Tak więc nadal jestem w lesie :(

Radek

Autor admin
Admin
#36 - Posted: 12 Gru 2012 13:55 
Powiedziałam Co - przyjedź, pooglądaj, wtedy zobaczysz co Ciebie najbardziej interesuje i zaczniesz poszukiwania ryb:) Przyjazd nie wiążę się wcale z zakupami:)

Marta

Autor kulus12
Użytkownik
#37 - Posted: 12 Gru 2012 16:11 
Dziękuje Mato za zaproszenie, może uda mi się zorganizować jakiś wolny dzień to zrobił bym sobie bardzo chętnie wycieczkę do Was.

Radek

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Zapytanie o łączenie gatunków Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®