Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Cyprichromis

Autor olszowa23
Użytkownik
#1 - Posted: 23 Lut 2013 16:18 
Mam nadzieje ze tutaj nie ma głupich pytań wiec pytam
Czy można w jednym zbiorniku trzymać dwie grupy cyprichromisów
1 C.lept.kigoma
2C.lept.Mpulungu

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 23 Lut 2013 16:26 
Wg mnie chodzi Ci o poniższe dwa taksony, jednak musisz to sam/a doprecyzować

Cyprichromis sp. "Leptosoma Jumbo" Kigoma

i C. leptosoma Mpulungu


Są to dwa oddzielne gatunki, które teoretycznie nie powinny się krzyżować. Ale to teoria. Wszystko zależy od wielkości zbiornika, liczby osobników i układu płci w stadzie.

Ja nie łączyłabym takich grup w zbiorniku.

Marta

Autor Szarooka
Użytkownik
#3 - Posted: 23 Lut 2013 16:26 - Edytowany przez: Szarooka 
Może dojść do krzyżówek więc to nie jest dobry pomysł. Dużo lepiej będzie, jak dasz jedno, liczniejsze stadko ;)

Są to dwa oddzielne gatunki, które teoretycznie nie powinny się krzyżować.

Ale w praktyce, niestety dochodzi do takich krzyżówek. Niedawno u znajomego samiec C. sp. leptosoma Jumbo wytarł się z samiczką "zwykłej" leptosomy. Na szczęście było to pierwsze tarło tej samiczki i szybko przestała inkubować.

Autor olszowa23
Użytkownik
#4 - Posted: 23 Lut 2013 19:39 - Edytowany przez: olszowa23 
Dziękuje bardzo
Tak dokładnie chodziło mi o takie połączenie
Nie chce się bawić w dr. Frankensteina ale jakie byly by wyniki takiej krzyżówki czy zagrażało by to rybom w zbiorniku planowałem obsadę po 10 -12 szt plus tanganicodusy które już pływają w baniaku

Autor Szarooka
Użytkownik
#5 - Posted: 23 Lut 2013 19:45 
Każda odmiana jest piękna - po co świadomie prowokować powstawanie mieszańców? Odpowiedzialna akwarystyka polega na unikaniu takich sytuacji, dbaniu o czystość odmian.
Na Twoim miejscu nie sprawdzałabym wyników takich krzyżówek, bo zawsze to będzie ze szkodą dla ryb....

Autor olszowa23
Użytkownik
#6 - Posted: 23 Lut 2013 19:54 
Dziękuję Ci Joanno
Wiec chyba zostanę przy jednym gatunku tylko zwiększę obsadę
a mogę dorzucić paracyprichromisy albo xenki ??
Mam już 6 tanganicodusow .

Autor Szarooka
Użytkownik
#7 - Posted: 23 Lut 2013 20:04 
A jaki masz zbiornik? Wymiary, litraż....

Autor olszowa23
Użytkownik
#8 - Posted: 23 Lut 2013 20:10 
160X60 X60 tak w przybliżeniu robiłem go pod wymiar w ścianie, stanowi ściankę miedzy sypialnia a salonem.
Jako filtracji używam jbl 1500 i jakiegoś atmana 1000L/h ale myślę aby dołożyć jeszcze jeden kubełek i wyjąć atmana.

Autor Szarooka
Użytkownik
#9 - Posted: 23 Lut 2013 20:20 
Mechanika bym zostawiła na swoim miejscu, kubełek jak najbardziej możesz dołożyć ;)

Odnośnie obsady - xeny jak najbardziej tak :)
Paracyprichromisy mogą zostać zdominowane przez cyprichromisy więc lepiej powiększyć stadko cypri, a będziesz się cieszyć pięknymi rybami i spokojem w szkle.

Autor olszowa23
Użytkownik
#10 - Posted: 23 Lut 2013 20:24 
Jak dojrzeje zbiorniczek to przerzucę jbl 900 jeszcze , jak na razie to stoi od trzech miesięcy a normalnie mam uruchomiana 240 wiec na razie nic na sile nie kombinuje.

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Cyprichromis Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®