Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

C.Frontosa ? ... co powiecie na TO !!!

Autor creek
Użytkownik
#1 - Posted: 9 Kwi 2006 13:37 
przegladajac zasoby 'cudownej' sieci www trafilem na taką oto ciekawostke przyrodniczą.
http://sokoll-frontosa.de/frame.htm
Jak sadzicie czego efektem jest ta krzyzówka? ... moim zdaniem wyszedl taki tanganikanski odpowiednik, przynajmniej kolorystycznie, ... nimbochromis venustus !!!

Autor tooold
Użytkownik
#2 - Posted: 9 Kwi 2006 15:15 
cóż jeśli się komuś podoba ?? - to przecież raczej nie krzyżówka tylko forma hodowlana

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 9 Kwi 2006 15:31 
Na stronie 128 w "Tanganyika secrets" pokazana jest dziwna mutacja C. frontosa z Camerun Bay. Ryba jest biała z szarymi przebarwieniami ( oczy ma ciemne). Ta w podanym linku, ma wg mnie zbyt dziwne plamy.

Marta

Autor tooold
Użytkownik
#4 - Posted: 9 Kwi 2006 15:56 
Ta w podanym linku, ma wg mnie zbyt dziwne plamy

a dla mnie to ciekawe plamy które pokazują jak w drodze ewolucji - czy też mutacji , pasy pionowe mogą przejść w plamy - lub odwrotnie .

Autor kris
Użytkownik
#5 - Posted: 9 Kwi 2006 16:54 
toold to raczej jakis gen za to jest odpowiedzialny w dodatku dziedziczny - zobaczymy czy pojawia sie takie frontosy w sklepach

Autor creek
Użytkownik
#6 - Posted: 9 Kwi 2006 18:43 
to przecież raczej nie krzyżówka tylko forma hodowlana

rzeczywiscie masz racje tooold, to raczej forma hodowlana.
nie zmienia to jednak faktu ze jest to sztuczny zabieg, pewna ingerencja w wyjsciowa forme.
pytanie po co ? ... dla zysku ?

Autor kris
Użytkownik
#7 - Posted: 9 Kwi 2006 19:41 - Edytowany przez: kris 
raczej nie jest to zaden sztuczny zabieg na ile jednak mozna dac wiare takiej stronie
a ja znalazlem jeszcze takiego tr. ikole
http://tropheini.de/Forum/album_showpage.php?pic_i d=63

Autor creek
Użytkownik
#8 - Posted: 10 Kwi 2006 08:29 
Imho jest to jednak swiadomy zabieg :)))) (ale sie upieram).
Otrzymanie ryby o takim ubarwieniu wynikało ze swiadomej dzialalnosci hodowcy (okreslona selekcja). W jakich celach ? dla chwały czy zysku ? nie wiadomo.
Mi osobiscie to COS, jak i wiele pojawiajacych sie od czasu do czasu tzw. nowosci .... sie nie podobają :).

pozdrawiam
Krzysiek

Autor tasma
Użytkownik
#9 - Posted: 10 Kwi 2006 08:37 
Popatrzcie dokladnie na to zdjecie ktore wkleil kris. Czy nie wydaje sie Wam ze piasek ma nienaturalny kolor? Ktos przesunal suwak nasycenia kolorow i zrobil "nowa" ikole. W dwie minuty mozna zrobic cos takiego w photoshopie.
A eksperymentow oczywiscie nie pochwalam. W jeziorze plywa tyle odmian barwnych, ze kazdy znajdzie cos dla siebie.
Przemek

Autor fazi64
Użytkownik
#10 - Posted: 10 Kwi 2006 09:11 
....i zrobil "nowa" ikole....
Witam,
Mnie tez sie wydaje, ze to jest swiadomy zabieg, ale nie hodowlany, tylko obrobka zdjecia w jakims edytorze.
Pzdr.
Fazi64

Autor rufus1
Użytkownik
#11 - Posted: 10 Kwi 2006 14:43 
Witam!!!
Ktoś nieźle kombinował z tą "pseudo Ikolą". Nie dość że pozbawił tą piękną odminę żółtego pasa to jeszcze "zabrał" czerwoną obwódkę nad okiem :-( , która dodaje wiele uroku właściwej Ikoli.
Co to sie dzieje!!! Szok!!
Nie wspomne już o C. frontozie.
Leszek

Autor fazi64
Użytkownik
#12 - Posted: 10 Kwi 2006 14:47 
Witam,
Ale czy sadzisz, ze oba gatunki, to efekt krzyzowek hodowlanych?
IMHO Ikola to przrobka fotografii, a frontoza - niestety - zywa ryba, efekt zonglowania materialem hodowlanym ;(
Pzdr.
Fazi64

Autor kris
Użytkownik
#13 - Posted: 10 Kwi 2006 20:24 - Edytowany przez: kris 
ale nikt niczym tu nie zonglowal to jest najciekawsze :)) - chyba ze wiecie o czyms czego nie ma na tej stronie
facet ktory ma tego ikola jest moderatorem (jedynym) na tej stronie w opisie swojego zbiornika takze ma ta rybe - zapytalem go czy moglby cos wiecej o tym napisac

Autor marekdr
Użytkownik
#14 - Posted: 10 Kwi 2006 22:24 
TA IKOLKA to nie jest fotomontarz!!!! swego czasu african diving mial w swojej ofercie pojedyncze egzemplarze( cos chyba okolo 2-4 sztuk w calej sezonowej colekcji) za sumke hmmm w przeliczeniu wychodzilo ok. 600 zl za sztuke!!!!

Autor marekdr
Użytkownik
#15 - Posted: 10 Kwi 2006 22:25 
ta ikolka byla sprzedawana pod nazwa handlowa ikola sp. white band

Autor tasma
Użytkownik
#16 - Posted: 10 Kwi 2006 22:29 
to ja tez sobie wyhodowalem taka ikole:
www.mkokno.com.pl/ryby/ikola.jpg
zajelo mi to jakies 15 minut
nic nie sugeruje, pokazuje tylko ze sie da
Przemek

Autor marekdr
Użytkownik
#17 - Posted: 10 Kwi 2006 22:37 
Twoja jest---wyrażnie inna!
wystarczy porównać fotografie

Autor marekdr
Użytkownik
#18 - Posted: 10 Kwi 2006 23:37 
a co powiecie na bulu pointa-mutacje?
http://www.cichliden-stadl.de/index2.html

Autor marekdr
Użytkownik
#19 - Posted: 10 Kwi 2006 23:44 
albo na red rainbow???

trzeba wejsc w diashow tanganikA! SORKI ZE WCZESNIEJ NIE PODALEM!

Autor fazi64
Użytkownik
#20 - Posted: 11 Kwi 2006 01:02 
facet ktory ma tego ikola
robi chyba kogos w "bola" ;)
Pzdr.
Fazi64

Autor kris
Użytkownik
#21 - Posted: 11 Kwi 2006 11:09 - Edytowany przez: kris 
na http://tropheini.de/Forum/viewtopic.php?t=666
zaczyna sie rozmowa na temat mutacji u petrochromisow - niestety deutsch erferderlich
a to portfolio tego faceta od ikola http://tropheini.de/Forum/car.php?mode=viewprofile &u=13
nie wiem jak wy ale na mnie robi to wrazenie - popatrzcie tylko na gatunki ktore hoduje

Autor fazi64
Użytkownik
#22 - Posted: 11 Kwi 2006 12:46 
http://tropheini.de/Forum/car.php?mode=viewprofile &u=13
Bez rejestracji chyba nie da rady.

Autor kris
Użytkownik
#23 - Posted: 11 Kwi 2006 16:18 - Edytowany przez: kris 
dostalem wlasnie odpowiedz od tego hodowcy - "Diese Farbmutation scheint extrem selten zu sein, da nur dieses eine Exemplar in den ganzen Jahren gefangen wurde. [...]. Dem Fisch fehlt der gelbe Farbstoff am ganzen Körper. Auch dem Dunkelbraun fehlt er. Deshalb sieht der Kopf und das Hinterteil eher dunkelanthrazit aus und der Kopf ist oft grau."
co w wolnym przekladzie znaczy że opisywana mutacja wydaje sie byc bardzo rzadkim zjawiskiem a ryby tak ubarwione zostaja odlawiane co kilka lat. Ryba nie ma zoltego koloru na calym ciele, brakuje jej tez ciemnego brazu - dlatego glowa oraz czesc tylna maja zabarwienie raczej ciemno antracytowe (ciemno-szaro-czarne) a glowa jest czesto szara.
pozdr Chris

Autor admin
Admin
#24 - Posted: 11 Kwi 2006 16:28 
Nie rozumiem, dlaczego jest odławiana co pare lat. Jak jest to zwykła mutacja, to niewielka ilość osobników powinna być stale w jeziorze.

Marta

Autor fazi64
Użytkownik
#25 - Posted: 11 Kwi 2006 16:38 
Witam,
Wlasnie!! Pani Marto, czy Wy z Waszymi kontakami bezposrednio u zrodla miewacie oferty na takie ryby, czy slyszeliscie o nich, czy to fakt, czy bujda?
Pzdr.
Fazi64

Autor admin
Admin
#26 - Posted: 11 Kwi 2006 16:54 
Nie mamy takich ofert. Kiedyś mieliśmy w ofercie tylko T. sp. Golden Kalambo.

Marta

Autor fazi64
Użytkownik
#27 - Posted: 11 Kwi 2006 17:04 
Witam,
Moze to wiec cos w rodzaju "Wielkiej Stopy" lub "Czlowieka Sniegu"??
Pzdr.
Fazi64

Autor kris
Użytkownik
#28 - Posted: 13 Kwi 2006 16:15 
wiesz jak ktos nazywa sie Peter Schupke to raczej nie bedzie zajmowal sie mitologia ;)

Autor admin
Admin
#29 - Posted: 13 Kwi 2006 16:25 
Tutaj też można nieco pooglądac
http://www.tropheini.com/t_forum/topic.asp?TOPIC_I D=184#top

Marta

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / C.Frontosa ? ... co powiecie na TO !!! Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®