Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Rybki z nowej dostawy

Autor slakuss
Użytkownik
#1 - Posted: 16 Lis 2013 22:55 
Witam, oderwałem na chwilkę "nos od szyby" i zgodnie z obietnicą informuję, że nowi mieszkańcy mojego akwarium zakupieni w firmie Tropheus tj. 4x Oceallatus oraz 4x Alto shell, mają się dobrze.

Ryby wylądowały w akwarium 300l, razem z exLamprologus caudponcataus oraz młodymi Cyprichromis. Co gorsza jedna z par caudopunctatus własnie pilnuje narybku wiec ich agresja jest większa.

Po wpuszczeniu do zbiornika (półmrok) ocellatusy od razu odnalazły się zgrupowały się w jednym miejscu, wybrały rewir i stoczyły lekką walkę z ciekawskim samcem caudopunctatus. O dziwo dwa samce ocellatusa jak na razie trzymają sztamę i nie oddalają się od wspólnego rewiru, pewnie niebawem to się zmieni.

Altolampologusy po wpuszczeniu były lekko zdezorientowane , po wpuszczeniu osiadły na dnie, przeganiane przez starych mieszkańców dopiero po 10-15 minutach oprzytomniały i ich zachowanie wydawało się już normalne. Ryby zaczęły swobodnie pływać i wydaje się szukać pokarmu. Dwa samce trzymają sie razem nieopodal muszli a samice swobodnie wmieszały się w tłum - Cyprichromisow. Jestem zdziwiony ze ryby wcale nie są przestraszone i nie chowają się w muszlach .

Po około 3 godzinach w akwarium względny spokój, żadnych walk, żadnych ataków na nowych mieszkańców.

Ryby dostały delikatna kolację - mrożonkę, w sposób spokojny pobierają pokarm.

Poniżej zrobiona na szybko 2 zdjęcia :)
(mam nadzieje , że będą widoczne )

[imgs]https://lh4.googleusercontent.com/-LvU7LOxXR 0U/UofisKhGgoI/AAAAAAAABSM/jbpKuCxmOfk/w800-h531-n o/occelatus1.jpg[/imgs]

[imgs]https://lh4.googleusercontent.com/-ssvJ9YBvu Uo/UofiunM2cnI/AAAAAAAABSc/iSyNzNGD2P0/w800-h531-n o/alto1.jpg[/imgs]


Pozdrawiam
Slawek

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Rybki z nowej dostawy Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®