Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

tropheus ikola

Autor robin_rr
Użytkownik
#1 - Posted: 10 Sty 2014 16:51 
witam
mam problem , dostalem tropheusy ikola f0 5 szt.i wpuscilem je do zbiornika w ktorym okolo 1 roku plywaja tropheusy duboisi 10 szt. i ikole 5 szt. F0 plywaja z pyskami ku gorze przry tafli wody i nie jedza . Co robic?

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 10 Sty 2014 17:39 
Napisz jakie masz parametry wody, jak rozpakowałeś ryby i jak je połączyłeś? Jak były transportowane?

Skontaktuj się ze sprzedawcą, on powinien Ci doradzić co masz robić.

Samo łączenie ryb z różnych źródeł jest wyzwaniem, nie zrobiłeś kwarantanny?

Marta

Autor robin_rr
Użytkownik
#3 - Posted: 11 Sty 2014 11:18 
ryby dostalem od znajomego ktory kupil je od hodowcy . czyli kwarantana byla przeprowadzona u niego w zbiorniku, dowiedzialem sie ze po transporcie ryby byly poddane profilaktycznie backtofore , parametry mam ok . reszta ryb zachowuje sie nastepujaco : ocieraja sie o podloze czesc czasami ma drgawki , dodam ze brak puchniecia i ciagnacych sie odchodow.
Bloat ???

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 11 Sty 2014 11:44 
Kwarantanna powinna być u Ciebie! Nie leczy się ryb profilaktycznie, skutki właśnie masz teraz.

To pomieszanie dwóch różnych biologii ryb bez prawidłowo przeprowadzonej kwarantanny u Ciebie.

Nie znam określenia parametry mam ok. Podaj jakie masz N03.

Poczytaj na tym forum o mieszaniu biologii i wtedy może zrozumiesz o czym piszę.

Ile te ryby masz w zbiorniku u siebie? Od kiedy karmisz ryby i czym?

Chcesz pomocy to odpisz dokładnie o co pytam.

Marta

Autor robin_rr
Użytkownik
#5 - Posted: 11 Sty 2014 12:39 
zrobilem test NO3 0-5mg/l , f0 mam plywaja u mnie 3 dni reszte mam okolo 1 roku , karmie wszystie w ogolnym zbiorniku jedza tylko te ktore mam od poczatku , pokarmy : spirulina -tropical, granugreen - sera , kelpalgae- tropical , i raz na tydzien mrozony solowiec. karmie 2 rzay dziennie rano i wiczorem.

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 11 Sty 2014 12:59 - Edytowany przez: admin 
Pierwsza i podstawowa zasada przy łączeniu ryb i dodawaniu to kwarantanna w osobnym zbiorniku i przez długi czas dodawanie wody z akwarium docelowego do kwarantannowego w celu wyrównania biologii. Jak poczytasz forum zrozumiesz o czym mówię. Każda ryby z określonego zródła ma inne szczepy bakterii i innych patogenów. Jak łączysz ryby tak jak to zrobiłeś to szczepy te walczą pomiędzy sobą, namnażając sie w sposób niekontrolowany. Balterie sa pożywka wiciowców więc i wiciowce mnożą sie lawinowo, no i problem gotowy. Problem jednak zwykle pojawia sie po dłuższym czasie niż trzy dni.

Wg mnie dołożeniu kilku ryb do istniejącej i ustabilizowanje w hierarchii obsady łączy sie z ogromnym stresem. Czy zmieniłeś ułożenie kamieni, podmieniałeś wodę itp.


Druga zasada to nie karmienie obsady minimum trzy dni. Trzecia częste podmiany wody nawet 2-3 razy dziennie po 10%.

W jakiej kondycji ryby dotarły do Ciebie i jak były zapakowane? Wiszenie przy powierzchni to objaw niedotlenienia lub maksymalnego stresu.

Co możesz zrobić?

1. Nie karmić ryb
2. Robić podmiany o których piszesz
3. Dokładnie obserwować ryby
4. Dodać 3 łyżki soli kuchennej na każd4e 100 litrów wody

Nakręć filmik

Marta

Autor robin_rr
Użytkownik
#7 - Posted: 11 Sty 2014 13:15 
ryby dotarly w widerku kondycja - od poczatku zachowuja sie tak jak napisalem , oczywiscie przed wpuszczeniem ryb do zbiornika wymieszalem wode w widerku z ta z akwarium , uzywam soli przy podmianach , a co z ocieraniem i drgawkami?

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 11 Sty 2014 13:47 
A jak długo podróżowały w tym wiaderku? Wygląda na to,że były mocno przyduszone.

Marta

Autor robin_rr
Użytkownik
#9 - Posted: 11 Sty 2014 17:46 
W wiaderku byly okolo 1 godz. dowiedzialem sie wczesniej zanim do mnie trawily zachowywaly sie podobnie z tym ze wczesniej pobieraly pokarm , a plywanie z pyskiem u gory jest od poczatku to znaczy od jakis 3 - 4 tygodni

Autor robin_rr
Użytkownik
#10 - Posted: 11 Sty 2014 18:18 
na jaki adres mam wyslac filmik ?

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 11 Sty 2014 19:28 
Wklei go tutaj o ile możliwe, a jak nie to biurokrakow@tropheus.com.pl

Marta

Autor robin_rr
Użytkownik
#12 - Posted: 11 Sty 2014 19:56 
Wyslalem filmik.

Autor admin
Admin
#13 - Posted: 11 Sty 2014 21:45 
Film nie dotarł

Marta

Autor robin_rr
Użytkownik
#14 - Posted: 12 Sty 2014 10:35 
Witam
Wyslalem 2 Filmiki.
Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#15 - Posted: 12 Sty 2014 11:05 
Nic do tej pory nie dotarło. Mamy ogromną skrzynkę i nic. Wklej na youtube i daj linki tutaj.

Marta

Autor robin_rr
Użytkownik
#16 - Posted: 12 Sty 2014 13:11 

Autor admin
Admin
#17 - Posted: 12 Sty 2014 15:09 
Jak duży masz zbiornik, bo wygląda na tłok?

Ryby są niestety w nie najlepszej kondycji. Dlaczego kupowałeś ryby, które wiszą u powierzchni od początku u kolegi?

Zrób na razie to co mówiłam i obserwuj ryby.

Marta

Autor robin_rr
Użytkownik
#18 - Posted: 12 Sty 2014 15:55 
akwarium ma 320 litrow , ryb nie kupilem tylko dostalem.

Autor admin
Admin
#19 - Posted: 12 Sty 2014 18:04 
To po co brałeś takie ryby? A zbiornik to chyba jest przymały, nie uważasz?

Marta

Autor robin_rr
Użytkownik
#20 - Posted: 13 Sty 2014 16:41 
Zbiornik moze jest przymaly lecz biorac pod uwage mlode ryby wystarczy , urosna to kupie wiekszy , nie znam sie dobrze na tropheusach dla tego prosze o pomoc . Mam to co mam i chce to uratowac , jezeli brak Pani czasu na pomoc to przepraszam ze zawracam glowe. Zbiornik ktory chce kupic nie kosztuje 10 zl wiec potrzebuje czasu zeby go kupic.
Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#21 - Posted: 13 Sty 2014 18:27 
Ty Masz dorosłe ryby, a nie młode.

Napisałam Ci co masz zrobić. Nie karmić, podmieniać wodę 2-3 razy dziennie. Ryby są w złej kondycji i najpierw trzeba je z tego wyprowadzić. Ja nie wiem co im jest. Na pewno nie są zdrowe. Powodów i przyczyn może być wiele. Jak chcesz wiedzieć co im jest oddaj rybę na badania, stracisz jedną, ale będziesz wiedział co im jest. Takie zachowanie ryb może świadczyć o różnych infekcjach, nie ma czego leczyć w ciemno, bo można tylko bardziej zaszkodzić.

Trzeba było zadawać pytania przed połączeniem ryb i nie brać ryb w złej kondycji do swoich ustabilizowanych!

Kolejny w ostatnich dniach przykład - narozrabiałem/łam, a ty mi najlepiej jak najszybciej pomóż. Tylko jak?

Marta

Autor robin_rr
Użytkownik
#22 - Posted: 13 Sty 2014 18:39 
Nie podaje pokarmu od 2 dni , podmieniam wode z dodatkiem soli .
Po tym czasie obserwuje ryby i widze ze niektore ryby maja odchody ktore sie za nimi ciagna - tego nie bylo wczesniej ( wlasciwie nigdy ) , dalej ocieraja sie o podloze , czasami przy ocieraniu maja drgawi , ocieraja sie w sposob jakby mialy cos w okolicy glowy badz pyska.

Autor admin
Admin
#23 - Posted: 13 Sty 2014 20:06 
Musisz zrozumieć, że ....nie ma leczenia w ciemno....tylko możesz zaszkodzić...oddaj rybę na badania. Mniej stracisz tracąc jedna rybę niż cała obsadę.

Marta

Autor robin_rr
Użytkownik
#24 - Posted: 13 Sty 2014 20:40 
DZIEKUJE za POMOC.

Autor admin
Admin
#25 - Posted: 13 Sty 2014 20:49 
Lepiej zrób co piszę, konsekwencje mogą być opłakane dla całej obsady.

Jak zaczniesz wlewać co popadnie i dodawać leki bez sensu, tylko zaszkodzisz.

A zresztą to Twoje ryby.....i Twoje działania. Mnie szkoda ryb.

Marta

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / tropheus ikola Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®