Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Moje nowiuśkie Daffodile

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor nechor
Użytkownik
#1 - Posted: 19 Sty 2015 18:10 
Zdjęć chwilowo nie będzie, wiercą się tak, że nie mogę ustrzelić... 6xF1 księżniczek pięknych pływa u mnie w zbiorniku. Mimo 7h podróży, przyjechały w świetnym stanie. Od razu rozpoczęły masową eksterminacje wszystkiego co ma poniżej 3 cm długości. Mówię tu o krewetkach i narybku testowej obsady (malutkie molinezje). Z jednej strony trochę żal, z drugiej strony - jak te tanganickie drapieżniki się ruszają... Bez urazy dla "beczułkowatych" roślinożerców, ale to księżniczki "rządzą" tanganiką... :D

Od czasu do czasu pewnie coś nabazgram - idę popatrzeć na akwarium :-)

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 20 Sty 2015 07:32 
Nechor Ty jednak lubisz problemy......molinezje, a do tego księżniczki? łączenie biotopów i biologii?

Oby nie było problemów.


Marta

Autor sander
Użytkownik
#3 - Posted: 20 Sty 2015 23:19 - Edytowany przez: sander 
:-) Od kiedy powiedziałeś, że będziesz miał znowu księżniczki to co jakiś czas nachodzi mnie ochota żeby też je mieć.

Które z nich mają najdłuższe liry? Miałem kiedyś książkę lub plakat i pamiętam, że była wyszczególniona ta cecha. Nie chce strzelać ale czy to nie były gracilis?


Autor admin
Admin
#4 - Posted: 21 Sty 2015 07:36 
Tak to jest N. gracilis Kapampa. Mam je teraz i liry faktycznie są bardzo długie:) No i do tego te niebieskie oczy..

Marta

Autor nechor
Użytkownik
#5 - Posted: 21 Sty 2015 14:34 
Nechor Ty jednak lubisz problemy......molinezje, a do tego księżniczki? łączenie biotopów i biologii?

No co Ty... Jakie molinezje? Molinezje tylko testowaly wode. Ida do oddania jak tylko zgram godzine wyjscia z pracy ze sklepem akwarystycznym.

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 21 Sty 2015 15:02 
No ale masz je obecnie razem.....

Marta

Autor nechor
Użytkownik
#7 - Posted: 21 Sty 2015 15:58 
No ale masz je obecnie razem...

Nie jestem pewien czy jest to problem. Jest jakis? Poza, oczywiscie skaza na honorze "biotopowego akwarysty"... :-) Pytam serio. Molinezje znikaja tak czy siak.

Autor nechor
Użytkownik
#8 - Posted: 21 Sty 2015 16:01 - Edytowany przez: nechor 
Które z nich mają najdłuższe liry? Miałem kiedyś książkę lub plakat i pamiętam, że była wyszczególniona ta cecha. Nie chce strzelać ale czy to nie były gracilis?

Naogladalem sie i faktycznie odmiany gracilis i daffodil sa najladniejsze. Gracilis ma dodatkowo dlugie liry (jak juz wspominaliscie). Wazna cecha dla mnie jest tez u ksiezniczek smuklosc sylwetki. Nie wszystkie odmiany sa smukle, a tylko wtedy wygladaja tak... ksiezniczkowo i poruszaja sie jak duchy:-)

Wydaje mi sie takze, ze duza role odgrywa oswietlenie. Ja mam zwyczajne, cieple biale swiatlo - ono chyba nie podkresla tych najfajniejszych kolorkow u ryb.

Ach, jeszcze skora - u ksiezniczek wyglada, jakby byla z nubuku :D

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 21 Sty 2015 18:04 
Molinezje mają zupełnie inna flore w organizmach niż ryby z Tanganiki. Zrobiłes tzw. "mieszanie biologii", czyli to o czym piszemy od dawna. Doczytaj na forum. Sander to takze super wyjaśniał:)

Księzniczki mają faktycznie bardzo rózne budowy ciała, sa krępe i mniej lirowate jak N. pulcher Isanga, bardziej wysmukłe jak N. pulcher Kachese no i super wysmukłe i mające niebotyczne liry jak N. gracilis. Mam je wszystkie i mogę obserwować i osobniki i kolonie przez nie tworzone. Super ryby>

Marta

Autor nechor
Użytkownik
#10 - Posted: 21 Sty 2015 18:45 - Edytowany przez: nechor 
Molinezji juz nie ma :-)

Co do ksiezniczek: jak sie nazywaja te dawne brichardi? Ja je mialem - maja te dwa czarna paski przy skrzelach pod katem prostym i opalizujace na niebiesko wzory na pysku.

Teraz mam "daffodile" - mimo, ze sa mlode, maja juz calkiem dlugie liry. Sa tez dosc smukle. Strzelam, ze beda podobne do gracilis, choc liry beda mialy nieco krotsze.

Sander, jesli sie wyrobie po dobraniu pary, to bede odlawial pozostale sztuki. Jak bedziesz reflektowal na f1, to nie ma sprawy. Najblizsze daffodile znalazlem dopiero na poludniu badz zachodzie Polski. Gracilis ma Marta i Robert - przyznam, ze dlugie sie bilem ze soba, czy przypadkiem nie wybrac tej odmiany... :)

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 21 Sty 2015 20:45 - Edytowany przez: admin 
Obecnie dla wszystkich dawnych "brichardi" i "pulcher" używa sie nazwy N. pulcher - nie jest ważne czy oznaczenia na pokrywach skrzelowych mają kształt litery V czy są równoległe. Badania molekularne pokazały, ze to jest ten sam gatunek, a wcześsniejsza nazwa naukowa "pulcher" została uznana jako obowiązująca dla wszystkich tych ryb. Występuję więc spora zmienność geograficzna.

Oczywiście gracilis, jest odrębnym gatunkiem, podobnie jak kilka innych z tego rodzaju np. N. helianthus.

N. daffodil to obecnie N. pulcher Kantalamba - niekiedy dodaje się okrśslenie daffodil dla jasności co to jest za wariant, bo nie wszyscy wiedzą o nowinkach systematycznych.

Tak te ryby maja spore liry i są bardzo wyraziste kolorystycznie:)


Marta

Autor nechor
Użytkownik
#12 - Posted: 22 Sty 2015 00:22 - Edytowany przez: nechor 
Tak to u mnie wyglada na teraz (ryby okolo 3-4cm):
https://www.youtube.com/watch?v=l7iSkuCpAwc

jak bede robil nastepne akwarium (tu juz tlo jest na sztywno, to zrobie ciemne tlo i wrzuce czarne kamienie kamienie). Wydaje mi sie, ze ryby wtedy wygladaja o wiele atrakcyjniej kolorystycznie.

Eh, jeszcze zdjecie wrzuce :-)


Autor admin
Admin
#13 - Posted: 22 Sty 2015 09:59 
Bardzo jestem ciekawa jak potraktują rośliny?

Marta

Autor nechor
Użytkownik
#14 - Posted: 22 Sty 2015 10:54 
Chyba za wczesnie, zeby mowic :-) W sumie kilka roslin to calkiem fajna sprawa - lagodza nieco klimat.

Autor admin
Admin
#15 - Posted: 22 Sty 2015 18:55 
Ja nie mam nic przeciwko roślinom, chociaż księżniczki w naturze raczej w rośliniakach nie występują:) Ale ciekawi mnie czy ich nie wykopią.

Marta

Autor nechor
Użytkownik
#16 - Posted: 23 Sty 2015 09:16 
Dam Ci znac. Chwilowo opadly mi rece. Piasek na sporej powierzchni zaczal barwic sie na delikatnie zielony kolor. A wiadomo, co to oznacza...

Autor admin
Admin
#17 - Posted: 23 Sty 2015 15:14 
To może jednak oświetlenie masz o nieodpowiedniej barwie? Walczyłeś z sinicami tamtym razem. Może w tym tkwi przyczyna? Mierzyłeś azot i fosfor?

Marta

Autor nechor
Użytkownik
#18 - Posted: 23 Sty 2015 17:26 
Zaczalem nowy watek.

Autor sander
Użytkownik
#19 - Posted: 25 Sty 2015 11:10 - Edytowany przez: sander 
Też mi się zachciało kamyków i wykonałem sobie taki mały pomysł





Filmik na YT

Autor sander
Użytkownik
#20 - Posted: 25 Sty 2015 11:40 - Edytowany przez: sander 

Autor admin
Admin
#21 - Posted: 25 Sty 2015 15:11 
Przełożyłeś część ryb ze starego zbiornika? Czy to nowe stado?

Marta

Autor sander
Użytkownik
#22 - Posted: 25 Sty 2015 17:53 
Ogólnie na dzień dzisiejszy jest w tym akwarium 26 ryb czyli o jakieś 10 za dużo, trochę się pochowały ze złości, że im zabrałem armaturę kanlizacyjną...stado to samo.

Jak trafi się słoneczny dzień to nagram lepszy film bo sztuczne światło psuje efekt a zdjęcia z lampą to porażka jeśli chodzi o zdjęcia aranżacji.

Rybki mają już swoje lata ale nie da się tego w żaden sposób odczuć oglądając ich pływanie.

Autor admin
Admin
#23 - Posted: 25 Sty 2015 19:03 
Tak właśnie myślałam, że zrobiłeś rewolucję w zbiorniku, który miałeś:) Fajnie to wygląda teraz. Ryby wyglądają świetnie. Ile mają teraz lat? Mnożą się nadal?

Marta

Autor sander
Użytkownik
#24 - Posted: 25 Sty 2015 19:22 
Ryby mają 12 lat i nadal się mnożą o ile nie jest ich zbyt dużo, teraz nie dopuszczają do tak dużych zagęszczeń jak kilka lat wstecz, zmniejszyły tolerancję hehehe




Autor admin
Admin
#25 - Posted: 25 Sty 2015 20:12 
Super:) 12 lat - ile osób moze powiedzieć, że ma długo trofeusy....

Marta

Autor sander
Użytkownik
#26 - Posted: 26 Sty 2015 18:32 

Autor admin
Admin
#27 - Posted: 26 Sty 2015 20:41 
Uwielbiam duboisi:) widać, że Twoje super się maja mimo wieku. Nie widac po nich, ze to staruszki. Tylko pogratulować:)

Marta

Autor nechor
Użytkownik
#28 - Posted: 26 Sty 2015 22:22 - Edytowany przez: nechor 
Duboisi to, duboisi tamto - jeszcze raz powtarzam: najładniejsze są księżniczki! Przypatrzcie się uważnie. Gdzie baryłkom z napędem odrzutowym do tej zwiewności, gracji i drapieżności! :-)

https://www.youtube.com/watch?v=2EYWBq3m-NM

Btw - ten samiec ze środka filmu - to raczej będzie król zbiornika. Ciekawe kogo wybierze (o ile jest w stadzie jakas samica :)

Szkoda, film z komórki ma całkowicie wycięte niebieskie kolory. Mam nadzieje, że jutro przyjdzie świetlówka :-)

Autor admin
Admin
#29 - Posted: 27 Sty 2015 07:41 
U mnie film ma opcję prywatności:)

Marta

Autor marek
Użytkownik
#30 - Posted: 27 Sty 2015 07:45 
U mnie też.

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Moje nowiuśkie Daffodile Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®