Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Ornatipinnis Kigoma - jak jest naprawdę?

Autor melloncollic
Użytkownik
#1 - Posted: 16 Gru 2015 22:36 
Witajcie!

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad Lamprologus ornatipinnis Kigoma i... powiem szczerze trochę głupieję... Konings w Back to nature pisze o nich, że należy trzymać je w parach, w Pielęgnice - moja pasja, że w haremach, a w Tanganyika Cichlids, że nie wiadomo. Widziałem jeszcze informacje w sieci wręcz o koloniach, stąd moje pytanie: jak z Waszego doświadczenia należy je trzymać?

Plus podobny dylemat jest z wielkością: widziałem (odnośnie do samca) 10 cm, 6 cm, 5 cm. Jak było u Was?

W końcu - jak jest z agresją, do którego muszlowca byście go porównali?

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 17 Gru 2015 17:17 
Przeczytaj proszę artykuł J. Chilińskiego - Too Olda w Tanganika MAGAZYN nr 1. Będziesz wiedział więcej.

Autor melloncollic
Użytkownik
#3 - Posted: 17 Gru 2015 20:59 
Właśnie czytałem i też nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi co do haremów :-(

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 18 Gru 2015 07:32 - Edytowany przez: admin 
Mieliśmy i w parach i w haremie. Ja punktowałabym raczej za parą. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy zbiornik jest inny. Układ ryb powinien zależeć od wielości zbiornika. Pytanie jak jest w naturze? To podstawowa informacja, którą należy odszukać, o ile istnieje.

Marta

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Ornatipinnis Kigoma - jak jest naprawdę? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®