Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

112l. Neolamprologus Leleupi

Autor annowa
Użytkownik
#1 - Posted: 23 Kwi 2016 11:56 
Witam, czy w akwarium wielkości 80x35x40 cm mogę docelowo mieć dobraną parę neolamprologus Leleupi oraz parę mniejszych muszlowców jak np. neolamprologus brevis , neolamprologus multifasciatus czy lamprologus ocellatus ? Czyli dwie pary jedna szczelinowca plus jedna muszlowca? Oczywiście z tyłu szczelinowce miałyby wystrój w postaci skałek a muszlowce swoje muszle z przodu i po bokach. Woda w moim mieście jest twarda i idealna dla ryb z tanganiki. (7.3 ph, gh 23 , 15 kh)

Autor marek
Użytkownik
#2 - Posted: 23 Kwi 2016 15:49 
No niestety akwarium zbyt małe jak dla Leleupi w ogóle a muszlowce w ich towarzystwie byłyby tylko przez nie ciągle nękane.

Autor annowa
Użytkownik
#3 - Posted: 23 Kwi 2016 16:22 
Czyli same muszlowce mogą być w takim akwarium? Nie da rady akwarium jednogatunkowe z Leleupi?

Autor marek
Użytkownik
#4 - Posted: 24 Kwi 2016 08:53 - Edytowany przez: marek 
Same muszlowce tak. Ja osobiście wpuściłbym na początek jedną dobraną perę, która w dość krótkim czasie stworzyłaby kolonię rybek lub sześć młodych, z których powinna się dobrać przynajmniej jedna parka. Sześć to taka optymalna liczba na początek. Ktoś tu kiedyś przedstawił taką statystykę od ilu rybek zacząć żeby właśnie coś się dobrało i było to sześć. A co do Leleupi no to tak jak już napisałem. Baniaczek za mały.

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / 112l. Neolamprologus Leleupi Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®