Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Pytania odnośnie Ksieżniczki z Burundi

Autor brakus
Użytkownik
#1 - Posted: 19 Gru 2016 00:26 
Witam.
Jestem tutaj nowy i poszukuje kogoś doświadczonego w hodowli ksieżniczki z burundi. Zamierzam założyć 112l zbiornik i mam ogrom pytań na ktore chciałbym uzyskać odpowiedzi 😀
Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 19 Gru 2016 07:32 
Taki zbiornik jak planujesz nie nadaje się dla Neolamprologus pulcher, którą nazywasz księżniczką z Burundi.

Poczytaj choćby tutaj http://forum.tropheus.com.pl/index.php?action=vthr ead&forum=4&topic=5992&page=0#msg76435

Takich wątków na forum jest wiele, zapoznaj się z nimi.

Marta

Autor brakus
Użytkownik
#3 - Posted: 19 Gru 2016 13:58 
Wiele źródeł podaje że zbiornik dla księżniczek to minimum 80cm i tym sie zasugerowałem 😕 ale masz racje zagłebiajac sie w temat przy ich szybkim i licznym rozmnazaniu baniaczek szybko okazuje sie malutki. No to jedziemy z muszlowcami 😀
Jaka obsada do 112l i czy mozna byc kilka odmian w tak malym akwarium?

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 19 Gru 2016 17:07 
Ja polecam zestawienie z natury, czyli Altolamprologus sp. "Compressiceps Shell" i N. multifasciatus. Do tego można dołożyc krabiki muszlowe, które żyją w skupiskach tych ryb.

To ciekawy zestaw, fajnie sie uzupelniający i pasujący do tego zbiornika.

Możesz mieć także same N. multifasciatus (i krabiki) - to urocze ryby, ciągle coś dzieje się w zbiorniku. Każdy dzień przynosi coś nowego.

Marta

Autor brakus
Użytkownik
#5 - Posted: 19 Gru 2016 20:54 
Czy podane przez ciebie dwa gatunki muszlowcow i krabiki sa latwo dostepne w sklepach lub necie i jaka jest ich cena?
Jak sztukowo Ty bys obsadzila akwa 112l?

Autor brakus
Użytkownik
#6 - Posted: 19 Gru 2016 21:07 - Edytowany przez: brakus 
Moze znasz jakis dobry sklep internetowy?

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 20 Gru 2016 07:36 
Proponuję Ci przeczytanie artykułu w ostatnim numerze Tanganika MAGAZYN

http://tropheus.com.pl/tanganika-magazyn-numery/ta nganika-magazyn-19-2016/

Znajdziesz tam artykuł napisany pzrez Bogdana Piotrowskiego i mnie o obsadach zbiornków:
Jak założyć tanganicki zbiornik – rzecz o standardowych akwariach, ich wystroju i obsadach ryb; How to set up a Tanganyikan tank – on the standard aquaria, their decoration and fish selection – Bogdan Piotrowski, dr Marta Mierzeńska

Krabiki muszlowe są dostępne wyłącznie u nas w firmie- to kraby z odłowu, a nie z hodowli. Sprawdź nasza ofertę na stronie.

Marta

Autor brakus
Użytkownik
#8 - Posted: 20 Gru 2016 09:29 
Zapoznalem sie z oferta ryb ale prosze o cennik

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 20 Gru 2016 18:16 
Napisz maila do nas.

Marta

Autor brakus
Użytkownik
#10 - Posted: 20 Gru 2016 20:18 - Edytowany przez: brakus 
Dziekuje za przeslanie pliku ale niestety te ceny nie dla mnie 😕
Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 21 Gru 2016 17:33 
Pisałam, że to ryby z odłowu. Szukaj ryb pokolenia F1.

Marta

Autor brakus
Użytkownik
#12 - Posted: 22 Gru 2016 16:41 
Czy oprócz krabika muszlowego w zbiorniku z muszlowcami moga być jakies inne żyjątka ?

Autor admin
Admin
#13 - Posted: 23 Gru 2016 13:06 
Mamy krewetki Macrobrachium moorei, ale te niestety mogą zapolowąc na młode muszlowce. To bardzo duze drapieżne krewetki.

Ślimaki tanganickie żyja krótko w akwariach, dlatego przestaliśmy je sprowadzać.

Nie wiem o jakich innych "żyjatkach" myślisz?

Są jeszcze sumiki muszlowe, ale także WF.

Marta

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Pytania odnośnie Ksieżniczki z Burundi Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®